1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сè уште имам чувства кон бившиот

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Simpati4na, 9 октомври 2010.

  1. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.556
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски
    Чуствата кон бившиот ќе поминат кога тогаш, само не треба со сила да ги игнорирате и да ги истерувате бидејки така потешко ќе ви биде! Остајте време да помине, само олабавено и се ќе биде во ред.
    И секако, нов дечко!
    Ова ви го кажувам од искуство, со сила ништо не бидува!
     
    На eloves и tessie им се допаѓа ова.
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Чувствата поминуваат само ненамерно. :D Затоа и се викаат чувства.
     
    На DenaM и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
  3. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Ај онака ... колку да ми олесни :)
    На почеток да напоменам дека немам чувства кон бившиот, сум имала ... некогаш .... се почна 11.11.11 супер дечко, супер врска, воедно и прва врска прво мување држење за рака првата слика ... И се беше супер и совршено јас мала и заљубена тој мангуп. Се траеше додека не почнав да слушам разни муабети за него, за кои нормално ме убедуваше дека се само муабети. Како и да е секакви притисоци решив да го завршам сето тоа, после тоа следуваа месеци на убедување, карање плачење, пишување графити ... Само што почнав да попуштам и се смиривме (после 5-6 месеци од како прекинавме) се измува со мојата најдобра другарка ..... Светот ми се сруши, во една вечер ги изгубив двајцата за кои живот давав, не бев сама ама сепак бев, душата ми се искина, како ѓаволи да ми ја распараат како обична крпа ... после 8 месеци од тоа ја исправ, душата ја исправ ја исчистив бела цутка нит трага ни глас за него. Тој никогаш не се откажа, ни сега после 2 години е тука пишува песни, стана попознат пеач има 2 авторски и ковер на нашата заедничка, да после 2 години сега јас имам дечко. Го сакам и некогаш мислам дека на другиот никогаш не сум го ни сакала, тој правеше многу сплетки се мешаше и се ама во ниеден момент не го дозволив тоа. Деактивирав фб, сменав број само 10 личности ми го знаеа и се се стиша.

    Со дечко ми одам година и пол, душа би дала за него, толку го сакам што му дозволив да ме поседува само него ...

    Малку е долго но сакам да ти кажам дека се поминува, јас уште плачам на неговите песни но не ми недостига тој, си недостигам јас таква каква што бев, мала чиста заљубена и чесна. Се поминува крени глава заврши со тоа бивш е со причина :)
    @evil_girl
     
    На bate-bane, Annabel Lee и Emily Dora им се допаѓа ова.
  4. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    браво на храброста и одлучноста ! а срам да им е на нив ама ако тоа што не те убива те прави појак :)
     
  5. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Во право си :)

    Кога ќе се присетев на тие денови мислев дека не сум спремна повторно да ја искрепам таа болка. Сега кога ќе се присетам колку болка минала низ мене, знам дека сета среќа сум ја заслужила. Небаре избегав од мракот засекогаш, но во мојот живот дојде светлина со која легнувам и се будам :)

    Добра ноќ девојки :*
     
    На Emily Dora му/ѝ се допаѓа ова.
  6. evil_girl

    evil_girl Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    @JustBeYou ,Слична приказна..и он мангуп ..сепак бравос,се надевам и јас ќе го преболам целосно..еден ден ..иначе уште долго да си идете со дечкото ,се надевам дека тој те заслужува и те третира како што ТИ заслужуваш..Фала ти на разбирање и ДОБРА НОЌ !! :*
     
  7. bate-bane

    bate-bane Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    ех да беа сите девојки како тебе... :clap::clap:(y)(y)