1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да му се одмаздам...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од marchy15, 4 јуни 2011.

 1. marchy15

  marchy15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Otkako raskinav so bivshiot, se izbrishavme i od fb i od msn i od se.. koga kje se sretnevme ednostavmo begavme eden od drug, ochi nejkevme da si vidime. Pominaa 7 meseci otkako raskinavme, i toj me addna.. Bev zachudena, i go ostaviv toa taka da stoi..vide deka ne go prifakjam i mi pisha od kaj negov drugar da go prifatam..go prifativ posle 3 dena i me napna so lajkovi.. Mi pishuvashe deka zgreshil mnogu raboti vo vrska so nas..deka premnogu bil naiven i nemal mnogu doverba vo mene, bukvalno pochna da mi se pravda.. Jas se odnesuvav drugarski prema nego.. Posle tolku molenja i dogovaranja, konechno iskochivme zaedno, i niz solzi mi prizna deka seushte me sakal..Nemozhev da poveruvam, no sepak mu rekov da ne izbrzuvame pak i da razmislime. Taa vecher se smuvavme pak..i mi reche da bideme pak vo vrska- jas rekov vrska nema shansi pak, bidejki nesakam da pominuvam niz istite situacii. Toj se soglasi i reche ok, kako sakaash samo znaj deka seushte te sakam. Navistina neznaev shto da pravam bidejki jas sakam drug..
  Slednata nedela pak iskochivme i pak se smuvavme, ama toj trebashe da odi na ekskurzija i mi reche deka e mozhno da napravi gluposti vo pijana sostojba , pa da sme se ispokarale beter..Jas bev ladna konn nego cela vecher. Dojdov doma i po 1 saat negov drugar mi prakja razgovor megju niv, kade shto toj vika deka me fakjal za se, me fakjal za gz mi se derel i shto li ushte ne.. TOA NEMASHE NIKAKVA VRSKA- se obide da me fati no jas mu ja trgnav rakata, i toa beshe se. Nemozhev da se vozdrzham i mu pishav, toj se pravdashe li se pravdashe i vikashe deka ne go pishuval on toa..mu rekov koga kje razmisli ubavo da mi se javi i se iskluchiv.. vecherta pred da odi na eks. mi se javi za da mi kazhe pak deka kje bide vo pijana sostojba neznae sho da prai, mu rekov deka ne me zanima sho kje prai, i deka nie ne ideme pa da mi se pravda. Se vrati od eks. i gledam negov status vo vrska..haha..ne mu pishav nisho, on sam mi pisha da mi objasni kako se desilo toa..jas mu rekov deka ne me interesira ama ich za nego povekje bidejki ne podnesuvam nekoj da me lazhe vo ochi..posle dva tri dena se skaravme pak i dojde do toa on da zbori za mene sum bila vakva takva neznam sho..mu rekov deka koga bil so mene sum mu bila najdobra a sega vakva? vo isto vreme, me add negovata devojka i pochna da mi se zakanuva da sum se trgnela od nego, ona go sakala i kje se borela nz sho au..jas fino lepo i go prativ razg. od mene i nego i taa ubavo vide sho e kako e. ja snema, a toj vide ne vide i pochna da me pcue- ISTIOT MOMENT GO IZBRISHAV OD FB!
  Mi pishuvashe od kaj zhenska mu vo nejzinno ime i jas pak i kazhav deka vekje jas neam nisho so nego, i ne me interesira..

  Me boli toa sho toj jade gomna za mene, a priznava deka seushte me sakal..
  Jas nego ne go sakam, no nemozham povekje vaka! Moram na nekakov nachin da mu vratam. Kako?
  [mod-kirilica:3gamnmk6][/mod-kirilica:3gamnmk6]
   
 2. maca-23

  maca-23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  179
  Odmazda

  извини ама ова ме фати не ме фати, ќе бидам во пијана состјба, менување статуси пишување заканување без врска некако ми личи на приказни од мали деца. Каква одмазда не се замарај со глупости по муабетот се познава дека си во рани тинејџерски години го сфаќате животот како некоја заебанција за некоја година сето ова ќе ти биди многу смешно.
   
 3. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  3.389
  Odmazda

  Тие што памтат па враќаат се многу далеку од љубов. Напротив, ако вистински сакаш немаш срце да се одмаздиш колку и да те повредиле!


  Искрено не ти ни го прочитав горе што го имаш пишано. Доволно е ова за да го искажам мојот став.
   
  На srcekrsacka, fallenangel, Rock-a-Fella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. House95

  House95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  28
  Да бре немаш срце да му вратиш како не..он ке прави будала од тебе ти пак си го саки...Всушност целта на темата не е да му се одмаздиш да го отепаш :D туку некои ситни работи ,што ќе му покажат со кој не треба да си има работа .. :)
   
  На Boomgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Одмаздата може да направи да се чувствуваш подобро за кратко време. Инаку, лоша работа е. Лошо е да се оптеретуваш со некој што бил дел од твоето минато, тоа е само залудно трошење на енергија. Живеј во сегашноста...
  А јас си си останувам на ставот дека најдобрата одмазда е да те гледа дека си среќна, а ти да не му обрнуваш внимание, да го игнорираш.
   
  На nicole-anne му/ѝ се допаѓа ова.
 6. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Деца..
   
  На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
 7. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Прво- глупак е ако зборува лоши работи за тебе а сте биле во врска
  Најдобра одмазда смеј се кога поминуваш покрај него по можност со некое дете и блокирај го на фб и него и женската негова, сите што имаат контакт со него избриши ги за да не се замараш. Уживај си во животот такви идоти не се малце, фокусирај се да си го фатиш за дечко тој што го сакаш :)
   
 8. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  Ако си навистина 15 години, нема да се мачам да ти давам совет, врати им се на куклите. :)
   
 9. butter..fly

  butter..fly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  се согласувам со сите јас не ми торшела време за одмазда,живеј си го животот сепак тој е еден без реприза :)
   
 10. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски
  леле девојче уживај си не се замарај со вакви работи....15 години имаш....уште одсега ако се замараш за вакви работи понатака шо ќе биди..така да уживај си ;)
   
 11. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.563
  Допаѓања:
  8.170
  Пол:
  Женски
  ТИПИЧЕН ГЛУПАК -за да смува некоја и симнува ѕвезди ке ја смува и после се фали кој знае што и правел,( дури и да имало такво нешто не требало да каже самиот испаѓа глупак кога се фали со такво нешто ама типов не размислува) згора на тоа и врти филмови на другата девојка дека ти го бараш и слично за да испадне ептен јак фраер ( сељачиште бе еј се ку*чам коа ке видам дека има вакви сељаци :@ ) си направила две грешки си излегла со него а си сакала др а второ си згрешила што воопшто си му вракала на пораки и сл едноставно требало да го откачиш си видела еднаш каков е и крај не дозволувај да си игра со тебе, а што се однесува на тоа што зборел тие што те познаваат добро знаат каква си и не би требало да го помислат тоа што тој го збори а за одмаздата заборави така само му го храниш егото и мисли дека сепак ти се замараш за него и дека нешто ти значи, затоа едноставно не се замарај со него не размислувај воопшто
   
 12. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Девојки алал да ви е бе, како тоа магично го прескокнавте пубертетот и никогаш не сте имале вакви проблемчиња! :bow:
  Не е фер вака да се поставуваме, сите сме поминале низ тоа, ако сме 5-6 па и 10 години постари немаме за право на никој да му даваме иронични коментари. Колку и да е глупав проблемот за девојчево е/била најголема работа. На форумов во моментов нема возрасна граница, ама тоа не ни дава за право вака да се однесуваме кон оние на кои би им значела било каква помош за нивните, според нас небитни, проблеми.
  И конкретно мој одговор е дека најдобра одмазда е игнорирањето. 100% успева ;)
   
  На srcekrsacka, neveragain, marchy15 и 4 други им се допаѓа ова.
 13. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Се служувам со Јојоба.
  Кога ќе го видиш низ град биди секогаш насмеана,ведра и немој да го гледаш а посебно не додека е со женската. Тоа ќе му биде најголемата казна. А тоа дека зборувал дека те фатил овде или онде е доказ за тоа колкав капацитет има машкиот мозок и колку дечково е сеуште малоумно дете кое си мисли дека е јак фраер и зеза девојчиња.

  ЕДИТ: Машко што е*ел девојче ако не се пофали-исто како да не е*ел. За жал.
   
 14. Cancer-4

  Cancer-4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Најдобра одмазда ќе биде ако му дадеш до знаење дека не те боли к*р за него :D
   
 15. Volsebnicka05

  Volsebnicka05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  90
  скарување со дечкото....чувство!?

  здраво феминки...темава ме мачи веќе долго време и сакам да ми дадете мислење дали и во вашата глава се случува истото......замислете за момент: одите некое време со вашиот сакан и потоа од нигде никаде......BOOM!!!....се појавува трета..кој тој ви кажува дека нема врска со неа, туку дека до нас е проблемот... :@
  ама нема врска, секоја разделба е тажна :?:
  проблемот е во тоа што после тоа ми идат мисли како да му се одмаздам и како јас да можам да направам тој да почувствува како мие мене.....а некогаш и како да го убијам :devil: и кај вас ли е истово?
   
 16. EVA19

  EVA19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  37
  скарување со дечкото....чувство!?

  хммм па ми се нема десено ова али можно е даа те варал,лажел и сл,требало да истражиш малце повеќе ма уби го гадот за секој случај :D мислам онака мртов нека биде за тебе шо ако му се одмаздуваш и сл немој да си го трошиш време на некој што не вреди тури му пепел :) најди некој што вреди така побргу ќе го заборавиш кретенот а за враќање не се секирај и на него некоја ќе му врати!!! :)
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Volsebnicka05

  Volsebnicka05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  90
  скарување со дечкото....чувство!?

  можеби си во право еден идиот помалку на светов :rofl: ама некогаш мие мн. криво можи убаво да ми кажи а не да ми се прави паметен....џоа јас не ја свајќам работава и немам врска шо се случува
  е тоа ме вади од такт :@ не ми се остава така :?: ама незнам и шо да правам
   
 18. EVA19

  EVA19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  37
  скарување со дечкото....чувство!?

  Ако можеш да му вратиш на било кој начин врати му али брзо,знаеш кога некого мрзиш или сакаш да ми вратиш за нешто постојано ќе ти е во мисли затоа врати му одма и најди си нов но никако немој да му простиш ако еднаш те заебал ќе те заебе и втор пат биди сигурна ;)
   
 19. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.964
  скарување со дечкото....чувство!?

  Тури му пепел. Издигни се над него. Биди добра, фина, културна, и не се карај. Биди и љубезна, посакај му среќа, кажи му дека немало потреба од лаги, со искреност се се решава. Биди на повисоко ниво од него, немој да се спушташ. Замини со крената глава, самоуверена, среќна зашто си се откачила од таков дебил. Ако се сретнете на улица, насмевни се, срдечно поздрави го и продолжи си. Излегувај и забавувај се. Едноставно прави како никогаш тој човек да не бил дел од тебе, како да тоа што го направил не допрело до тебе. За кратко ќе сфати што изгубил и ќе се чувствува самиот како кретен зашто и го направил тоа на една многу добра и фина цура
   
 20. Volsebnicka05

  Volsebnicka05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  90
  абе тоа да игнорирањето е најдобрата одмазда ама е бавна и нестрплива и некако не ја исполува душата......
  додека пак кај некои машки баш ги боли к*р да ли ти го игнорираш или не, сепак поминува покрај тебе и пак е ФРАЕР и ти се смешка симпатично во лице те гледа и ја гушка твојата другарка (демек со вас не било ништо сериозно Т.Е. тебе ти бил само мувач и нема зошто да се лутиш ако другарка твоја излегува со него) а не дека таа тие другарка туку само познаничка од што мораш да живееш со неа....
  па сепак феминки не мислам дека е толку сеедно со може да помине и да се заборави :sweat: не мислам дека игнорирањето е најдобриот начин за одмазда.......