1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да му се одмаздам...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од marchy15, 4 јуни 2011.

  1. Veneraaa

    Veneraaa Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    колку повеќе го игнорираш него и неговото понашање толку повеќе ќе биде заинтересиран за тебе да знаеш! што и да му направиш,било кој облик на одмазда,ќе му го потврдиш само спротивното,дека ти се замараш со него и пак он ќе биде изнад тебе (ако веќе така ги гледаме работите). не знам кое годииште си а и не е битно,ама верувај дека се што треба да направиш,Е НИШТО ДА НЕ ПРАВИШ! ќе вроди резултати,се друго е одвишно!
     
  2. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Најдобро ќе му се одмаздиш со тоа ако се однесуваш како тој да не постои :) воопшто не се замарај со него :)
     
  3. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Јас би му рекла вака: Со среќа нека ти е. Јас пробав да сум со тебе, да го заборавам тој што го сакам (ќе измислиш ова), ама не успеав. Вака е најдобро за двајцата.
    И кога ќе го видиш дури и другарски понашај се, ама не премногу. Биди си културна и фина. Како таква ке те памти. Не се одмаздувај. А него ке му текне еден ден. Верувај.