1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да раскинеме, но ме уценува

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од ema91, 24 јуни 2012.

  1. ema91

    ema91 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    epa vaka ke bidam malku podolga so objasnuvanjeto na mojot problem, se nadevam deka ke imate vreme i trpenie da go procitate do kraj bidejki odamna sobiram hrabrost da progovoram na ovaa tema,tokmu i zatoa go otvoriv ovoj profil ovdeka,bidejki nemam na komu da mu se obratam za pomos,se nadevam deka ke dobijam soveti koi ke mi pomognat da go resam mojot problem. I da pocnam... vo vrska sum veke 2godini i 4meseci i neznam so koi sili stignav dotuka..se zapoznavme na denot koga raskinav so bivsiot (iskreno ne mi znacese nesto mnogu),za nepolni tri dena se fativme,na pocetokot kako i vo sekoja vrska se e najubavo, se e vo red ,no toa samo prvite nedeli podocna se se smeni...si priznavme se na pocetokot,site najmali tajni si gi doverivme eden na drug..(no jas od nego skriv samo edno nesto -deka imav peting so bivsiot, bidejki nesakav da znae,se plasev od toa kako ke reagira na toa)...potoa dojde prasanjeto i za seks, toj mi bese prviot,(no ne mi tecese krv) i na nego mu se pojavija privite somnezi deka sum imala nesto so bivsiot,se karavme se ubeduvame ..i ponekoe vreme mu priznav deka sum imala samo peting-toj polude..vo bukvalna smisla na zborot polude,togas za prvpat i me udri,se raspravame cela vecer i na kraj se smirivme..pomina i toa...dojde leto i bidejki studiram vo skopje si zaminav doma..mnogu ni bese tesko i na dvajcata ...bidejki mene mi bese vtora vrska moite roditeli bea malku poveke strogi kon mene i ne mi dozvoluvaa da se gledam so nego...se raspravame i karavme sekoj den so nego...togas i gi zamrze moite roditeli ,go zamrzi i mojot grad...pomina i toa..se javi drug problem za koj ne vi spomnav na pocetokot deckoto poteknuva od bogata ugledna familija no porano se ima zanimavano so dilanje droga,se ima druzeno so mafijasi, se ima drogirano, ova go znaev uste na pocetokot no i pokraj toa ostanav so nego ,bidejki mnogu go zasakav bese fin i dobar kon mene, se grizese me cuvase...me sakase i seuste me saka...mi prizna deka i otkako se fativme prodolzil da pusi treva...celoto negovo drustvo se dzanaci ..mnogu se protivam na ova i skoro sekoj den se karame i raspravame na ovaa tema ...toj postojano e so niv, postojano im sreduva, sekogas naoga vreme za niv...a mene me zapostavuva, skoro i nikade ne izleguvame..vo meguvreme se javi i uste eden problem bidejki prethodno vi spomnav deka gi zamrzi moite roditeli pocna i da me ucenuva deka ako mu se protivam ke im nasteti na moeto semejstvo, deka site pari sto mi gi ima dadeno na mene ke gi bara od moite roditeli,deka ke mi go unisti zivotot(a mi ima davano pari za da si kupam nesto,,sekogas koga mi pritrebalo za nesto,ne deka mu imam pobarano jas) ,gi zamrzi i ljugeto okolu mene, site mu smetaat,saka samo da bidam pokraj nego, a sekogas koga sum pokraj nego toj zaminuva i odi so drugarite ...se karame mnogu cesto ...cesto doagalo i do raskinuvanja ,,,ama ne klasicni raskinuvanja tuku na den dva...sekoj pat koga ke se obidam da mu raskinam pocnuva da mi preti deka nemozam da izbegam od nego,,deka koga ke kaze toj togas ke bide kraj ,deka prvo sto ke napravi e da gi unisti moeto semejstvo deka tie ke stradaat a isto taka i jas..mene iskreno mnogu mi e strav od nego..bidejki navistina e izluden i navistina e spremen na sekakvi gluposti da napravi ..mozebi ke vi izgleda cudno ama se imame i tepano se imame fakanjo gusa za gusa...jas naiskreno veke neznam dali nesto cuvstvuvam kon nego...mislam deka go sakam ama nemozam da bidam so covek koj kreva raka na mene..nemozam da bidam so covek koj mi preti za da bida pokraj nego...mi veli deka ke se smeni no veke pominaa dve godini i pak e na istoto....pak e so istite luge i pak prodolzuva po stariot pat...kolku pati mu imam kazuvano deka so tie luge sto se okolu nego samo si go unistuva zivotot i stoi vo mesto..deka ako prodolzi ponatamu da mi se zakanuva ,samo mi sozdava pogolema omraza kon nego...eve sto se sluci posledniot pat ..bese so negovoto drustvo na odmor,jas ne bev so nego...se vrati i dojde kaj mene ..bevme zaedno ama toj na sekoe zvonenje na telefonot izleguvase so drugarite , sega na krajot od mesecov treba da zamine na praksa na eden mesec nadvor od zemjava i namesto da bide so mene toj e postajano so niv...se naliutiv i mu rekov da si odi ...potoa se karavme na fejsbuk i probav da mu objasnam za sto se lutam, i pak sakav da mu raskinam .mu rekov neka izbere ili jas ili drugarite i glupavata treva...toj rece deka nemam jas nikakvo pravo na toa da mu kazuvam sto da pravi a sto da nepravi..deka toj e toj sto go ima pravoto da kazuva i da nareduva ,deka e nad mene (ova skoro sekoj pat go kazuva ,deka jas sum pod nego i deka moram da go slusam i da pravam toj sto ke kaze,deka treba da znam kaj mi e mestoto) jas kon vakvoto da ne recam primitivno odnesuvanje sum mnogu protiv ...i sekogas se protivam i se bunam koga nekoj me gazi i ponizuva..mu rekov otide ti na blok,,i go blokirav..mi rece ke otidat i tvoite roditeli potoa mi se javi ..go prasav samo sto saka i deka nema sto da zboruvame veke....navistina sakam da stavam kraj na sevo ova....i pokraj se kolku i da mi place srceto kon nego ja nemozam da prodolzam so nego..nesakam veke da si go unistuvam zivotot ...od togas mi se nemajaveno skoro pomina eden den ...jas mislam da ne mu se javuvam da ne mu vrakam na poraki...no sto da pravam ako dojde kaj mene...znam deka nema da mu otvoram...ama ako me bara doma kaj moite, navistina mi e strav...ve molam kazete mi kako da se otarasam od nego....
     
  2. FeatherCut

    FeatherCut Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    33
    ispoved-mi trebaat soveti

    зборувај со твоите за ова, крајно па направи печатен запис од тие пораки на фб кога ти се заканувал ако пак ти се заканува по телефон сними го разговорот и трк в полиција ... сигурно нема да го трпиш цел живот...
    ај со среќа

    И пишувај на кирилица тоа е правило на форумот ;)
     
  3. Ognenija

    Ognenija Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    586
    ispoved-mi trebaat soveti

    Ема незнам зошто толку долго си го поднесувала овој терор.
    Како прво си знаела каков е, дека пуши трева, па дури и дека дилал дрога, зарем ти очекуваш од таква личност да се смени?
    Како второ, зошто побогу си земала пари од него? :fubar: Еве со ова тој те држи во рака.
    Ако е таков насилник незнам воопшто ни дали ке можеш да се отарасиш од него.
    Сепак со среќа нека ти е. ;)
     
  4. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    ispoved-mi trebaat soveti

    Значи цело време си контрадикторна. Против си сето тоа, а го дозволуваш да се случува. Искористи го времето кога ќе отиде на пракса и кажи им на твоите, сигурно нема да седат со скрстени раце, и побогу игнорирај го, не го барај. Покрај таков човек никогаш нема да бидеш среќна, никогаш нема ни да го смениш, неговиот живот е отиден во неповрат. Воопшто да не ти биде страв, во многу сериозна ситуација се наоѓаш и верувај сама ништо нема да направиш. Родители па и полиција ако е потребна, преземај некои мерки.
     
  5. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    ispoved-mi trebaat soveti

    Разговарај со твоите,сигурна сум дека ке те разберат.Раскини со него и воопшто не контактирај повеќе.Ке видиш како ке се одвиваат работите па и ако треба пријави го во полиција.Најважно е да ја имаш подршката од семејството,така ке се чувстуваш сигурно и заштитено.И немој да му се плашиш толку,на тој начин тој и пробува да те задржи.И за парите што те уценува,собери ги за некое време,побарај од твоите па заедно некако да му ги вратите (сега зависи за колку отприлика станува збор).
    Најважното и првото нешто е да завршиш со него засекогаш!
     
  6. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    ispoved-mi trebaat soveti

    Ма немој! Тој имал право над тебе! Кој век сме побогу, не го праша? Уште од почетокот кога полудел за таа работа се гледало дека типов не е во ред. Со него нешто се случува, тој не е нормален.

    Ти неможеш што неможеш со психопатов да се разбереш и мислам дека треба одма да им кажеш на твоите, па заедно да донесете некое решение било тоа да е полиција, соочување со него или сл. ама немој никако повеќе да молчиш.

    Ти посакувам многу среќа!
     
    На Цвет88 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    ispoved-mi trebaat soveti

    Кажи му на твоите родители и оди в полиција, тие секогаш се на твоја страна и можат да те заштитат, немој да му се закануваш на дечко ти иако штом ги знајш неговите другари и дилерот , и ти го држиш в раце, сепак не дозволувај да стани свесен за тоа. Заборави љубов , ова е веќе војна, се работи за твојот живот, направи се за да одалечиш колку што можиш повеќе од тебе.
     
  8. M.a.r.i.l.y.n

    M.a.r.i.l.y.n Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    722
    ispoved-mi trebaat soveti

    И не треба да останеш со некој кој те омаловажува! Нека си го знае тој местото! Кретен еден, уште па ќе ти се заканува :fubar: . Ама тоа е, така им работи мозокот на оние издрогиранине до бесвест.
    Ако ти е толку страв од него, да не им направи нешто на твоите, поразговарај со нив, раскажи им низ што се си поминала, можеби разговарај и со неговото семејство, или пак твоите нека го направат тоа. Ако ти се заканува по телефон снимај го разговорот, чувај ги пораките на фејсбук, за ако не дај боже се деси нешто или продолжи да ти се заканува да го пријавиш. Да имаш докази.
    Пак ќе кажам прво разговарај со твоите. Колку и да ти е срав да не ти се налутат тие го мислат само најдоброто за тебе и би направиле баш се за тебе.
    Немој веќе да продолжуваш со типов без разлика на се, не те заслужува.
    И друг пат памет во глава, отварај очи, да не заглавиш не дај боже со некој ваков цел живот :!:
     
  9. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    ispoved-mi trebaat soveti

    Ова со дилериве некоја мода е, пола Скопје живее некој мафијашки филм.
    Следниот пат сними го разговорот на телефон, па кога ќе ти се заканува ти кажи му дека ќе му го пуштиш разговорот на татко му, да видиш како ќе се упрпа татиниот син. Само ако дознае татко му дека синчето дила, пуши и не знам уште што.
    Ама немој после да се смирите, па да ги избришеш снимките, ако се решиш оди до крај инаку џабе е се.
     
  10. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    ispoved-mi trebaat soveti

    Ема...
    Препрочитај го твојот пост ,ама постави се само како читач,ќе го најдеш одговорот.Не знам зошто самате себе се силуваш и го трпиш.Љубоморен за ова-кавга,за она кавга,а кој е тој ,мистер совршен.Гледаш дека си зема за право,да те удри,понижи,изнервира.Така ли треба да изгледа една врска.А плус и тоа со дрогата.Штом е тој толку замешан,мислиш ли дека воопшто ќе успее да ги прекине конците и контактите со нив.Тој свет е одмаздољубив,јас не би играла така.Па и неговите мизерни заканувања за тормозење на твоите родители.Што знам си се впуштила во нешто,што може да те чини многу.Не знам јас што е модерно денес,ама знам како треба да изгледа врска.Без разлика дали се случува на 20,30,40 години..
    Ема ,прекини со него,млада си ,ќе најдеш некој кој ке те сака и почитува.За почеток,смени го бројот на телефонот,избриши го фб,не одговарај никако на неговите повици.Тоа ти е мој совет.
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  11. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    ispoved-mi trebaat soveti

    Зошто е тој над тебе, што макро да не ти е, или пак е некој бос на мафијата Бог да чува од вакви будали.
    Јас само можам да кажам да најдеш начин (а постојат неколку, не еден), да се откачиш од него, додека не му текне некој ден и тебе да те препродава и врти низ другарите, оти нели де он е главниот, па како ќе каже така ќе биде.
    Во полиција има опција да прислушкуваат разговори, впрочем секој “чуден“ збор, сумлив се детектира. На фб, разговорите ти се зачувуваат. Со оглед на овие факти ти имаш целосно право да отидеш и да го пријавиш. Дури и немораш да им кажуваш на твоите ако не сакаш, само едноставно оди и пријави го. Јас ти советувам тоа да биде некој близок или познат ако го имаш, или ако можеш да најдеш некој таков човек. Искрено се надевам дека не е дечко ти во некоја мафија, па да е заштитуван од поголеми институции и луѓе. Ова само како забелешка, не верувам дека е така, но мора и на тоа да внимаваш.
     
    На srcekrsacka и ema91 им се допаѓа ова.
  12. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    ispoved-mi trebaat soveti

    ^^Џоа Тони Сопрано бе, влегол у некој филм малиов. А сигурно е некое лигле што не знае ни носот да си го избрише, живее од парите на неговите, паразит што би се рекло. Тој работа у негов живот нема видено, такви се тие наркоманчињата, колатерална штета.
    Зар му веруваш дека ќе им наштети на твоите. Па тој не верувам ни дека може да му се фати на татко ти кога би го соочиле. Татко ти оформил семејство за кое ќе се бори додека е жив, а овој твојот безрбетник тешко дека ќе стигне до нешто такво.
    Остави го ич да не му се мислиш, ништо нема да ти направи, освен да ти додева ама за тоа можеш да го пријавиш во полиција, а нај добро уште сега пријави го.
    Како ќе докаже тој дека тебе ти давал пари па да ги изнудува од твоите. Тие пари што ти ги давал, се откупнина за неговото сељачко понашање и што си го трпела до сега.
    Ако ти се заканува со нешто, врати му со иста мера, дека и ти ќе го пријавиш дека дила дрога (веројатно си дознала до сега некоја информација, некое име, каде како)
     
    На Цвет88, srcekrsacka, LilBaby и 2 други им се допаѓа ова.
  13. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    ispoved-mi trebaat soveti

    Така ти оди тоа. Прво љубезен, добар, се ми купува, ми дава пари без да му побарам, полека, полека, си ја плете својата пајажина, те подготвува за да потоа почне да зема од тебе. Следно сака со насилство да те заплаши и контролира. Да те научи на покорност, ако дојде ред да те шитне за некој грам. Такви се тие кругови. Често конзумацијата на дрога води кон проституција се надевам не си тргнала по неговите стапки. Не те обвинувам, љубовта е слепа велат, се додека разумот не е на прво место, потоа срцето. Знам дека ти е страв да разговараш со родителите, затоа што ќе треба на милион прашања да одговориш. Сега совет од мене. Си чекала 2 години да ти текне да го оставиш, сега може да почекаш и да бидеш трпелива. Не му се заканувај, ниту спротиставувај. Барај изговор за да не се сретнуваш со него или да контактираш. Биди добра, љубезна, никако да насети за наредното што го спремаш. Сигурно имаш момчиња другари од твојот град, некој кому можеш да се довериш или поголем братучед. Натерај го да се јави од говорница (некоја градска, не од пошта) во полиција и да рече тој и тој дила трева или сл. Тие се должни да проверат, ќе го следат па и сигурно ќе го прислушуваат неговиот тел. број. Направи му доволно проблеми за да нема време да се занимава со тебе. На таквите само така. Ти посакувам успех.
     
    На srcekrsacka и ema91 им се допаѓа ова.
  14. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    ispoved-mi trebaat soveti

    Која фаца јеботе. :D
    Немој да си му се плашела, оти од километар се познава дека е кучка што само лае.
    Ај бе, ако се неговите богати и угледни, мислиш ќе му дозволат така да се бламира и да им го нарушува угледот? Да е некоја отракана на твое место, намерно ќе го остави така да си се бламира, а таа ќе си се смешка од страна кога ќе го подберат неговите и кога ќе плаче ко пичка пред нив.
    Мисли дека ако се фатило за трева, готово, го фатило Бога за мадиња. Сељачиште! Опинок!
    Знаеш, таквото створење може само и на послаби од него така да се прчи, да изиграва шеф и мафијаш, а да го подбере него некој појак батица, има да квичи ко новородено кутре.
    Ова е некое несигурно креле што прв пат така начекало помирна женска, па ај, ќе покажува ташак.
    Се гледа нека е непроживеан и со некоја фалинка, штом така реагирал на банални работи кои друго машко (или општо личност) со култура и самодоверба не би го ни засегале.
    Ќе завршело он кога сакал. О море, ропак невиден, да фати мрсулите да ти ги истресе човек од гаќи.
    И сега дури ти се плашиш, он на тие пропалиците околу него се сили „Гледаш ли брат, јас како кажам е, по мои правила игра, ја командам како што сакам“ и овие го величаат ко голем курац да е. Мајмуни.

    Да си смениш ти и број и се`, блокирај го од секаде, и ич да не му се плашиш дека ќе писне.
    И да си кажеш на твоите, нема да седат луѓето со скрстени раце, ќе го средат, па и претседател нека е татко му ако сака. А ако писне да проба нешто магарето, си постои полиција, крај краева.
    Тој од што е прост, не сфаќа дека ти него го држиш во раце и дека може за час да го пријавиш и него и баграта со која се доргираат, па да му пукне срамот и да не знае после таа тиквата кај му е кога ќе го приведат. Ако не се мамичка и татичко такви, па да го извлечат, се разбира...
    Фино, лепо ќе му кажеш да те остави на мира и да го проветрее малку тој грашокот во таа лејката, оти очигледно му се запушил од тревата. И не заборвај дека што и да ти купил било по негова волја, оти нели, он е алфа мажјакот, од кај би можела ти нему нож под грло да му ставиш за да ти даде пари?
    Така да нема никаква основа ништо да бара од тебе да му вратиш.
    Најјак бил бе, он ќе командувал на сите, он бил над тебе. Пфф...Која наказа, човече мили...
    Па уште рака ќе крева. Па то треба бре да се убие. Да го откачиш без никаков страв.
    И се` најдобро. :)
     
    На khaleesi1, sesilija, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
  15. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    И јас имав сличен случај со бившиот, ме уценуваше дека ќе се самоубиел,па ако сум излезела со другарки,не сум смеела дека на моите ќе им кажел дека сум имала друг,односно сум одела со повеќе мажи.Па ќе напраел шо ти јас знам шо.Му ќутев дека бев будала и се плашев се додека еден ден не ми рече ќе ќе се убијам,јасу арно,че дојдам кај тебе ќе побарам се шо ти сум дал и јас пак дојди ако да сварам кафе? ОД тогаш но трага ни глас од него,ни се уби,ни напрај нешто од то шо го велеше.Мој совет е да им кажиш се на твоите,да го испечатиш разговорот од фб и ако не дај боже направи нешто од тоа што се заканувал пријаво го во полиција,па и тоа што се дрогира кажи им го и сигурно нема да помине туку така со заканите,колку и да се неговите богати и да го извлечат,ќе види дека не може да си игра со тебе и да ти се заканува.Кој е тој да те омаловажува,тепа,па и вели дека е над тебе.Ајде молим те,моќен е ,се чувствува силен ако ти се зкаанува?Шо се замислува тој демек бог е.Така,само биди силна и игнорирај ја секоја негова закана,но кажи им на твоите за да знаат и тие за ситуацијата.
     
    На srcekrsacka и blond им се допаѓа ова.
  16. honorthyself

    honorthyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.273
    Убаво те советуваа некои тука ДА НЕ МУ СЕ ЗАКАНУВАШ. Може е некое лигле што само блефира, но можеби е опасен и штом кренал рака на тебе, не дај боже може и да проба да ти наштети со некое оружје (најверојатно поседува пиштол, во најмала рака може секаде да најде нож). Ако веќе му се закануваш најпаметно ќе ти биде да му кажеш дека ако ти се случи нешто на тебе или твојата фамилија има човек кој веднаш ќе ги однесе сите докази против него кои ги поседуваш во полиција, а можеш и да блефираш и ти и да кажеш дека имаш докази кои не постојат. Како што рекоа сигурно си слушнала некое име или знаеш за некоја „акција“. Не знам како си го трпела до сега ова насилство, јака ти душа. Па уште и велиш дека го сакаш?! Ма ајде! Тоа ти е пропадната инвестиција, верувај ми.. Таквите секогаш се враќаат на дрогичката колку и да пробуваат да се сменат, а овој твојов како што кажуваш изгледа дека не ни пробува да се смени. Значи соочи се со него, кажи му дека е готово бидејќи за да има врска потребно е и двајцата да ја сакаат, а ти во овој случај не ја сакаш. Ако продолжува да ти се заканува само смело одговори му дека ќе видите за тоа и замини си. Ако крене рака на тебе или не те пушта (за да не се случи ова видете се на некое попрометно место) закани му се и ти и подобро потруди се на време да ги собереш сите докази кои ги имаш. И нормално ОБАВЕЗНО разговарај со родителите. Со среќа.. :)
     
  17. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Мој совет ништо не е пооразличен од горекажаните.

    Сепак, мој совет искористи додека е на пракса да боликараш од секаде и да седнеш со твоите да разговараш. Колку сака нека се строги сепак ке застанат да те одбранат.
    Тој ништо не им може на твојте без гајле. Сепак сите муабети зачувај снимај све тоа ако дојде до кулминација на случајов тогаш сите разговори снимки и правец во полиција.
    Без срам и ништо .

    Ако му покажеш заби тогаш он ке престане а се додека молчиш и трпиш му даваш сила само да се понаша вака. Зашто не е никој и ништо а најмалку над тебе ...

    Така да , собери храброст и еден здрав муабет со твојте. Веруј ке направат се да те заштитат без гајле нема што да се плашиш ;)
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ema91

    ema91 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Благодарам девојки ме просветливте....ке пробам да се дистанцирам од него сега за сега..па за натаму ке видеме како ке течат работите ...инаку неговите знаат дека дила ...ама тоа порано....сега мислам дека незнаат дека продолжил пак по истиот пат можеби само сумњаат, доколку се случи пак нешто такво би пробала да разговарам со неговите мислам дека ке ме разберат многу повеке ( а со моите неможам навистина, бидејки не само што ми е страв туку несакам да им наштетам и на нивното здравје,доволни се проблемите што си ги имаат тие ,па уште моите им фалат, капак на се) ,а инаку незнам што ке се случи понатаму со дечкото бидејки тој веке има пробано да се самоубие,си ги има сечено вените , за претходната врска ,бил во постанфетамински шок ... така да ке имам многу голема грижа на совест доколку и овојпат се случи нешто такво...бидејки нависитна несакам никој да поминува низ такво нешто поради мене, знам дека снависитна ме сака и дека на се е спремен да направи само за да не ме загуби ,мислам дека токму и поради тоа се тие претења толку, оффф лелелел кутрата јас... :(
     
  19. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Девојко тој не поминува низ такви работи ни поради тебе ни поради некоја друга, туку поради тоа што си има проблеми во главата. Нема ниаква причина зошто ти би чувствувала грижа на совест, па ако сака да се убие, ако е толкав простак и слабак, па нека се убие бре, или да не треба сега заради неговите уцени ти да си го упропастиш животот со него?
    Мисли малку на себе си, никој нема право да те уценува на тој начин, никој не му е крив ако не може маминото лигле да се соочи со животот како нормален човек.
    Мавни го таму и ич да не ти е гајле.
     
  20. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    мислам дека деќково си има комплекс на помала вредност-ти си ПОД мене, а јас сум НАД тебе, искрено не ме чуди, таков ни е менталитетот, ништо не можеме да направиме ние женските
    а премногу е очигледно е дека е запоставен од родителите, или не им е галје за него-а тој има фрустрација од тоа, и ти си жртвата, затоа што истата ти ја префрла на тебе-ко магепсан круг од кој нема излез
    навистина не ми е јасно КАКО родителите можат да дозволат тој да се дрогира, тие да ЗНААТ и да НЕ го спречат во тоа, т.е. да го однесат на лечење :fubar: што родителити се тоа :x
    и се согласувам со веке кажаното ДА НЕ ГО ПРОВОЦИРАШ, да го избрише и од ф.б., и од мобилен, и да си смениш број, и секако секој разговор со таква содржина да го СНИМАШ, исто така и на ф.б.-може да ти послужи како доказ :!: и не се плаши, треба да е некој ЕПТЕН храбар за да се појави пред твоите дома-особено пред татко ти и да му бара пари назад
    а тебе не те свакам како си успевала со таков никаквец толку време-ем кренал рака на тебе, ем по дрога посегнал, се обидел да се убие :fubar: ама како што велат дека љубовта е слепа, но се си има своја граница, и не се секирај ако сакал да се убие, ке се убиел до сега-бев и јас со еден очаен спремен да се убие за љубов па уште е жив, и чат-пат му текнува на мене