1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам повторно да го освојам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од smejalce, 2 февруари 2011.

 1. smejalce

  smejalce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Епа вака ..идам со еден дечко два месеци..последниве денови се одалечи од мене.не ми се јавува не ме бара да се видиме само одговара на мои повици и пораки.кога го прашав што е проблемот,кажа дека имал многу работа последниве денови немал време за ништо.за неколку дена треба да се видиме.сакам да го освојам повторно.имате некоја идеја како да го сторам тоа ? (мислам на облека и однесување )

  ...Благодарам
   
 2. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  и не е се до облеката сепак карактерот задржува како што велат и јас сум во иста ситуација бевме заедно 2 месеци но еве 3 дена откако се разделивме се избришавме од фб и само преку инбокс контактираме па така да ве молам кажувајте што да направам и јас како да го вратам покрај мене :(((
   
 3. tinka.tincence

  tinka.tincence Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  I jas imav ist problem...idev so eden decko i on ne mi se javuvashe samo jas na nego i non stop se karavme radi toa.. a mnogu go sakav i razgovarav so nego za nasiot problem i on samo vetuvase no nikako ne se smeni..mislam deka e najdobro da razgovaras so nego za situacijava a ako i ponataka ostane isto podobro e da go ostavis nego da patis,toa e moj sovet :)
  [mod-kirilica:azbta2uk][/mod-kirilica:azbta2uk]
   
 4. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Најверојатно вашите дечковци не се заинтересирани да ја одржуваат врската! Не ве сфаќаат сериозно, а тоа е лошо! Мој совет, не ги барајте дечковците, издржете машки ако треба, не барајте ги! Тие вас треба да ве бараат!....
   
  На tinka.tincence му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marianeghra

  Marianeghra Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo :)
  Smejalce ja sepak smetam deka dechkoti za nekoja odredena prichina e "oladen" vo vrska so tebe ili neshto ti e lut (mozebi ne saka da ti kaze za shto i cheka ti da primetish sama)...A ti odgovara na povicite i poraki mozebi zatoashto ne saka da te izgubi.... ja smetam deka koga ke se vidite ne treba da probash da go osvojish na bilo koj drug nachin tuku da probash poznavajki go nego da go izvlechesh problemot... I treba da mu stavish do znaenje deka pokraj se ti bi mu bila najgolema podrshka...
  Megutoa dokolku toa ne uspeva.... ti bi trebala da pochnesh da ja igrash negovata igra.. ostavi neka te nema i tebe za da moze on samiot da pochuvstvuva deka neshto ne e vo red....;)
  [mod-kirilica:rx25y6vg][/mod-kirilica:rx25y6vg]
   
 6. Cvet1

  Cvet1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  Мислам дека незнае како да ти раскине, несака да те повреди сл-обично тоа се изговри на сите машки. Потруди се да го заведеш исто онака како и првиот пат и
  Дознај зошто така се однесувал
  Ако навистина увидиш дека исто се однесува ладно, тогаш откажи се.
  Сепак, мислам дека ако се работи за љубов, нема никогаш да се однесува ладно, колку и да има работа.
   
 7. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  382
  Можеби ти е лут за нешто..па си помислил некое време да помине за да размисли. Сепак најдобро е да си правите муабет и да го прашаш што се случува, зошто е така.. ако вика дека се е во ред со тебе, мора да постои уште нешто, колку и да има работа може да одвои време за тебе. Но немој да избувнуваш, да креваш паника и одма да се карате, така и да има некој проблем нема да може да ти каже... биди тивка, нежна и привлечна : )
   
 8. mmileni4ka

  mmileni4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  6
  душичке не очајувај ти си со него само два месеци но и јас го имав тој проблем ќе ти кажам што направив јас може ќе ти помогне мене ми ......не го барај не му кревај веднаш, на фб не му пишувај прва ништо не прави да види дека му обрнуваш внимение ...илизи сама без да се договориш со него ако те бара казиму дека си дог и ако сака да те види нека дојде таму прави го ова некое време пак ќе видеш се е во навиката мораш да го навикнеш така ако сакаш да не се нервираш и ако сакаш да останеш со него поззз и успех :D :D
   
 9. NellPam

  NellPam Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  2
  wow...јас го имам истиот проблем... од време на време конверзација а во срцето и паметот засекогаш.
   
 10. Pipyy

  Pipyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Како шо прочитав и јас се наоѓам во ваква ситуација. . :worried:
  Бевме само 2 месеци зедно,потоа се разделивме јас го избришав од Фб(иакоо тоа е детска работа)
  тој се смири со бившата. .Потоа раскина и пак имавме контакт. .Тој повторно и раскина и сега имаа друга.
  Но сакам пак да сум со него..И како пофторно да го освојам.. :worried:


  Благодарам! :)
   
 11. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Зошто сакаш да бидеш со него кога веке сте се разделиле, он има друга, си врти женски...
  А ако толку го сакаш пробај да му го свртиш умот.... Тоа што највеке го сака тоа прави го во негова близина, но не со него...
   
  На Pipyy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bonb

  bonb Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  5
  Ма остај го бреее зарем единствено машко е на светот и јас мислев така кога ми раскина мене еден бивш и тоа беше пред 5 години може толку бев падната во депресија не излегував од дома он се смири со бившата ете и се земаа а јас запознав прекрасна личност веќе сме во врска 2 ипол години и многу го сакам имам прекрасна врска . Затоа не прави глупости тргни се од него времето ќе покаже се ќе најдеш многу подобар .

  Позз :)
   
  На Pipyy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. manutdwomen

  manutdwomen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  9
  Никогаш не е лесно да се откажеш од личност која ти значела но сепак мораш при вакви околности,еве јас сакав еден 2 години и со тешка мака го оставив а тој цело време ме лажел,е ти девојко не си губи времето со ваква личност.Не те заслужува.
  Сигурна сум дека ке запознаеш личност која ке знае да те сака и цени..Мене ми е преку глава таквите однесувања со игнор,пауза за некое време...тоа се само изговори...Бре тие машки...
   
  На Pipyy и smiley-94 им се допаѓа ова.
 14. House95

  House95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  28
  Девојки штом сте се смувале и веќе не одржувате контакти со нив значи тие не сакаат врска со вас, а уште полошо можеби кријат дека имаат девојка ..И јас бев во таква ситуација пола година го сакав ама сега се откажав ...Зошто да се мачите да освојувате кога по втор пат може да бидете искористени , само повеќе ќе се заљубите и уште еднаш ќе минете низ истата болка... :)
   
 15. SilverGirl

  SilverGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  7

  Побогу.. сериозна била ситуацијава...
  деца малечки сте бее 16 год ццц ! идите шетајте, забавувајте се, учете во школо, има време и за озбилни врски и за све што следи потоа!

  и едно запаметите.
  - доколку дечкото се отргне од вас, значи дека дедо господ чува некој што ке ве заслужи, ке ве сака и почитува и во вас ке го гледа цел свет.

  немојте бе на 15-16 години, “како да го задржам, ке умрам ако не ми збори“, со сила убавина не биваа!!

  јас на ваши години ама ич не се замарав за дечко, се шетав, излагав со друштвото , учев во школо, е сега малку ме лизна самодовербата, како што веќе пишав во некои постови поради 10-13 вишок кг, али и тоа се поправи, полека си ја вракјам самодовербата, имам 20 години за некој месец. И дури сега ме интересира дечко итд...
  се во свое време! не се брзајте бе деца сте уште на 16 години!
   
 16. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Мислам дека треба отворено да разговараш со него за неговото однесување. Ако продолжува да биде незаинтересиран и да се однесува ладно, ќе мораш да го оставиш затоа што очигледно не те заслужува. Па не е единствен на светот нели? Не е лесно да се откажеш од него, ама издржи.
   
 17. impossibleBlack

  impossibleBlack Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Јас незнам девојки како можете да трчате по некого, кој веќе не ви мава рецка? :fubar:
  Koлку и да го сакаш, ако се понаша ладно, и ти понашај се ладно..
  Доколку сте во врска, разговарај...ако евентуално се смени, супер а ако не раскинувај.
  Тој си брка различни женски а ти си ја тупиш главата со него дома, плачеш, му се јавуваш..му праќаш пораки, а тој не те ни враќа на повици или сл.
  Барем од своја гордост, не се гази себеси да трчаш по некој кој не ти мава рецка.
   
 18. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Така зборуваш оти можеби не си била во слична ситуација ама не дај боже да бидеш во такцо нешо па тогаш ке правиме муабет!
   
 19. impossibleBlack

  impossibleBlack Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  -Искрено баш сум била во таква ситуација, и знам како е кога машко ќе те заебе.
  Ме искористи за едно бедно мување, тој си имал женска само се смува со мене колку онака...од корист.
  Истото го сторив, му се јавував, му праќав пораки... но залудно, него ич не му беше гајле.
  Се откажав, прекинав веќе да го барам... и после некое време дознав дека имал женска дур сме се мувале, и дека е преголем женкар, што секој втор ден со секоја се мува.
  Баш бев во како да кажам една депре фаза.. затоа што ми беше глупо како сум се потценувала према некој и како сум можела да дозволам некој да ме искористи.
  Одтогаш го сменив начинот на размислување према машко... Ако некое машко искрено те сака, ќе ти докаже...
  Но сепак не треба да трчаме ние и да се палиме по нив како мајмунчиња по банана.
  Знаеш колку си ладна толку си и поинтересна ;)
   
  На DirtyQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 20. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  14год имаш а веќе се наваѓаш во такви ситуации :o