1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сака да имаме секс, но не сум спремна

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Ivana567, 27 септември 2016.

 1. Ivana567

  Ivana567 Нов член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Vaka sea, imam samo 16 godini ama recisi nemam kontakti so luge na moja vozrast.. ne sum imala decko na moja vozrast a sum imala samo 3 vrski, a toj shto idam sea ima 20. Razlikata vo godinite ni pravi problem, da. Mozebi zvuci glupavo ama izgledam povozrasno i se odnesuvam zrelo, site moi prijateli se negovi vrsnici i imame muabet. Ama problemot sea e toa sto on saka da imame seks a ja insistiram deka sum mala i deka mi e strav. Ideme kratko, samo 3 meseci ama mnogu imame pominato za toa vreme, ova mi e prva vrska so ja imam svateno poseriozno.. napocetokot se gleavme sekoj den, no otkako 3,4 go odbiv da imame seks prestanavme da zborime i da se gledame chesto. Ne znam shto da pravam, go sakam, mnogu se zatreskav, no ne znam dali da mu veruvam i ne znam shto misli.. od edna strana ne smetam deka e bitno kolku godini imam i kolku vreme ideme bitno e da e od ljubov. No od druga strana pomisluvam deka sum mala, deka e rano i ne znam so ke bide posle toa, mozebi saka samo da me iskoristi, ne znam.. razmisluvav dali da chekam i da mu dadam na 17 ti rodenden, no sum sigurna dali ke me cheka. I se nerviram so se menja na momenti, eden den mi vika deka ke me ceka koa ke sakam jas, drug den mi vika da ne se ponasam i da se opustam..
   
 2. Katerina.677

  Katerina.677 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Koga ke bides podgotvena togas sega seuste ne se custvuvas spremna za seks I da vo pravo si mala si pocekaj do 17 godini taka podolgo vreme ke ste vo vrska I podobro ke go zapoznaes
   
 3. Ivana567

  Ivana567 Нов член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Imam golem strav da ne go izgubam, ova ni e vtora vrska.. toj mesec bez nego mi beshe uzhasen.. prvata vrska traese samo 2 nedeli, premnogu se raspravavme poso ne interesiraat razlicni raboti, stvarno ne sakam da se razdelime a u posledno vreme ne ni ide, i dvajcata se sakame ama vodime inat za se
   
 4. Katerina.677

  Katerina.677 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Ako te saka I toj ke te ceka koga ke bides podgotvena a ako ne nema od sto da imas strav da ne go izgubis ti go sakas premnogu no treba I toj is to da te saka sepak razmisli si ubavo I odluci se kako ponatamu imas 16 godini cell zivot e pred tebe
   
  На LadyInTheDark, Читател, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. ninorta

  ninorta Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Ти во превод сакаш да имаш односи со него само да не го изгубиш! ама таков не ти треба , верувај колку да мислиш дека зрело размислуваш, ќе погрешиш и понатаму ќе се каеш. седни со него поразговарај , ако мисли да те искористи ќе видиш по неговото размислување, а ако мисли и на вас двајцата без себичноста негова и тогаш не се опуштај , уште си млада.
   
  На deskarada, LadyInTheDark, eloves и 8 други им се допаѓа ова.
 6. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  Се гледа на дечково дека сексот му е битен. Постави му ултиматум или ќе те чека или е крај на врската и тука ќе видеш дали тој те сака или сака да те искористи. Очекувај го најлошото. Знам дека не ти е лесно и нема ни да ти биде али викаш дека позрело размислуваш од твоите врсници, ако тоа е така и самата знаеш што е најдобро за тебе во овој случај. Ќе преживееш без него, верувај и на крајот после долго или кратко време ќе го преболиш. Тоа е ако дечкото те остави само за секс. А ако реши да те чека па нека ви е со среќа.
   
  На deskarada, LadyInTheDark, rose60 и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.363
  Допаѓања:
  77.725
  Пол:
  Женски
  Јас во лп ќе ти кажам.
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 8. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.908
  Пол:
  Женски
  Ako tolku zrelo razmisluvas ke znaes sto e najdobro za tebe,mislis deka ke go zadrzis so sexot?
  Ne mila us poloso ke napravis za tebe,ke te iskoristi i posle cao mala,i vaka i taka sekako ne odi,no edno e vazno ako razmislis poubavo ke svatis deka so sex ne se zadrzuva licnosta sto ja sakas nego so ljubov,batali go ke patis i stradas ke pomine,podobro toa nego da bides iskoristena i ostavena
   
  На girl-miri, LadyInTheDark и Читател им се допаѓа ова.
 9. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.780
  Допаѓања:
  157.112
  Пол:
  Женски
  Ако се лади кога немате секс,а тврди дека не му е битно ... Го имаш одговорот. Не три месеци, година мојон чекаше. И не се жалеше, еднаш на почеток зборнавме и дур јас не речев, тој ич. Ова е чекање, а не условување, подмолно како шо го прај овај. Не зборам за твоите години, ама ако мислиш дека би се каела доколку после раскините ... Тогаш не прави ништо.
   
  На deskarada, Читател, LollySky и 4 други им се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.168
  Допаѓања:
  177.076
  Пол:
  Женски
  Јас заклучив дека вие не сте сериозни т.е. врската не ви е сериозна, бидејќи сте се карале, па ти рекол ќе те чека, па не те чекам бла бла...
  Сепак тој е сексуално активен има 20 години, ти си мала. Ти немаш проблем со годините имаш проблем како да го сфатиш неговото размислување. Од "дај му, не му давај, мала си дрн дрн..јариња" па до годините и неговото однесување има многу разлики. Ти може си зрела ама не си доволно зрела. По мое мислење седни и разгледај ги другите работи како се однесува со тебе од почетокот на врската па до сега и размисли дали треба да му се предадеш.
   
  На joy1 и theowndemon им се допаѓа ова.
 11. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.225
  Пол:
  Женски
  Абе види вака... И јас што сум женско некако би ми било шубе ако дечко ми нема секс со мене. Ама уште од почеток ќе му кажам дека не сум спремна да го чекам, фино лепо културно врска не ми бидува без секс. Во случајов е најмалце до сексот. Тој со тебе си игра психолошки игри. Сексот го става како услов за неговата љубов кон тебе и те манипулира од дистанца. Би било фер или да те чека или да ти даде до знаење дека не му се чека. Сега е за секс работата, утре сигурно ќе биде нешто друго. Верувај ми, за 3 месеци не можеш никого да го познаваш доволно. Ова ти е доволен показател дека дечково и не е баш за сакање.
   
  На eloves, mula, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  1.572
  Пол:
  Женски
  Нека не си игра со тебе. Седни и убаво разговарај со него , кажи му дека не се чувствуваш спремно и дека сакаш да те почека уште некоја година, ако не се согласува , раскини му , зошто тогаш му е дојдено само до секс. Знам тешко ќе ти биде штом толку си се приврзала за него , но ќе пробаш и ќе го преболиш, сепак малце време сте заедно, пред тебе има уште многу пат за одење,ќе запознаеш друг што ќе те цени и ќе те чека. А ако се согласи овој да те чека, тогаш со среќа и уште долго да си одите. (fingers)
  Само никако да се согласиш да имаш односи само за да го задржиш,ќе запознаеш друг , мала си сеуштее немој веднаш да се разочаруваш.;)
   
  На Charlotte York му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BlondPrincess

  BlondPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Реално разликата во годините е таа што е и ти ова си го знаела.Што мислеше ти дека тој на 20 год ќе сака само да се гушкате? Незнам зошто и покрај тоа што знаете се се правите како да не е така..бајки не постојат и принцови.Ако викаш дека имаш пријатели на негова возраст прашај ги ќе ти објаснат.И не ми е јасно зошто трчаш да пораснеш? Зошто не се живее животот на возраста на која што си? Еден ден многу ќе се каеш зошто сакаш да пораснеш побрзо.Дружи се со луѓе на твоја возраст,и искуси го животот по ред.
  А реално дечкото и не е баш созреан за 20 год и мислам дека треба да го прашаш дали те сака тебе или сака секс и тоа е тоа.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tea2109

  Tea2109 Нов член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Pametno razmisluvas
   
 15. Ivana567

  Ivana567 Нов член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Mi ima kazhano deka me saka i deka premnogu mu znacam. Deka ne mu e samo za toa i deka mozhe i so druga da ima odnosi ama deka saka da ima se so mene.. no togas zaso tolku insistira i brza ?
   
 16. jasbi

  jasbi Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  7.572
  Пол:
  Женски
  реално 16 год се премалку за зрело размислување за секс...и би било убаво да си размислиш убаво на тие години се размислува поинаку и лесно се засакува некој...Биди си паметна и не дозволувај никогаш сексот да има главна улога во врската се додека ти лично не бидеш сигурна дека сакаш...МН срека☺
   
  На allaround му/ѝ се допаѓа ова.
 17. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.274
  Пол:
  Женски
  Те сака тебе затоа што не си скината, по муабетот. Можда и грешам во твојот случај ништо не е сигурно, ама машките многу сакаат да и се први на женската :!:. Ако те сака и те почитува ќе те чека. може да правите и други работи не мора да биде во тебе, ама пази да не дојде од играчка плачка.
   
  На supertoasty му/ѝ се допаѓа ова.
 18. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  28.334
  Ти сакаш ли? Ја има ли таа потреба кај тебе? Сакаш ли да биде тој со кого ќе го споделиш моментот губење невиност? Мене тоа би ми било приоритетно, јас што сакам и кога сакам, па колку и тоа себчно да звучи. Предност би си дала на своите чувства и би се тешила дека нема да умре ако не е_а уште некое време. Кој умрел заради тие причини??? А и проба да те уценува и манипулира, и тоа би ми било причина да го ,,научам,, уште малку, а слекувањето гаќи би го оставила за понатака.

  Тој, секако дека ќе сака и навалува затоа што ретко која невина девојка сама инсистира на секс (за не невини е друга приказана :lol:). Мене ми е сосема нормално тој да настојува, и сосема ми е нормално една девојка на твоја возраст да се колеба. Во принцип и така се одвиваат работите ,,дај ми, не ти давам, ако ме сакаш чекај ме,, :doh:
  Возраста 16 чинам се години кога многу девојки стануваат сексуално активни (има исклучоци), и мислам дека тоа е сепак возраст кога се има некаква сексуална зрелост. Но твојот сомнеж дали ДА или НЕ, е доволна причина да посакаш дружење уште некое време, да си ги зацврстиш чувствата и врската, па и да го подобро запознаеш него. Очгледно е дека не си сигурна, а за таа работа треба да си сигурна, оти овде нема ,,пу не се важи,,
   
  На girl-miri, rose60, Tea2109 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.168
  Допаѓања:
  177.076
  Пол:
  Женски
  Абе може да те сака на зборови, ама дали го спроведува тоа на дело, да ги оправда чувствата.
   
 20. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.774
  И јас можам да кажам некому те сакам на зборови само ако сакам да добијам нешто.
  Дечково те брза за секс само, а после кога ќе те искористи ќе те шутне, дај боже да грешам ама...

  Ако те сака, ќе те чека колку што е потребно, ако те притиска и не те разбира дека сакаш да чекате јасно е дека само до секс му е.
  Ако се погоди дека е второто тогаш шутни го пред да те шутне тој.
   
  На elenaeli22 му/ѝ се допаѓа ова.