1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сајбер секс - изневерување или не

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Beti89, 29 декември 2014.

 1. Beti89

  Beti89 Нов член

  Се зачлени на:
  29 декември 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Со дечко ми бевме во врска 8 години. Врската во глобала беше добра. Се појави период кога тој почна да ме избегнува и да не ми обрнува внимание. Некако слушнав за Omegle,и веќе скоро година дена како мастурбирам со некое машко на камера кое првпат го гледам. Во почетокот ми беше забавно, но сега веќе многу почесто мастурбирам пред камера отколку ли секс со дечко ми. Се чувствувам лошо и имам грижа на совест дека го изневерувам, а не сакам да престанам. Ве молам за совет
   
 2. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.637
  Каков совет бараш?
   
 3. Beti89

  Beti89 Нов член

  Се зачлени на:
  29 декември 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали тоа што го правам представува еден вид на изневерување , односно дали да престанам или да продолжам ?
   
 4. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.540
  Пол:
  Женски
  Јас кога би била на твое место повеќе би се загрижила каде се би можеле да завршат тие снимки од твојата мала „забава“ со непознат партнер. А дали е изневерување или не, тоа зависи како гледа на работите твојот сегашен реален партнер.
   
  На Anon и Rama им се допаѓа ова.
 5. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  7.198
  Допаѓања:
  106.347
  Тој неа мислам дека не ја гледа, само таа него, што би значело исто како порно да гледа само малку поинтимно. Барем од нејзина страна, него гајле му е кој е на другата страна од компјутерот. Чиста фантазија која би требало да помине откако ќе ги средиш проблемите со дечкото, ама ако избегнуваш и се сконцентрираш само на типот од ком. тогаш не знам колку ќе имаш желба да ги поправаш работите. Долга врска и се што носи таа ни е познато, мало бегање од реалноста не е штетно, само немој да изгубиш тотална контрола.
   
  На tessie, anina и galapce им се допаѓа ова.
 6. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.281
  Допаѓања:
  106.418
  Пол:
  Женски
  Potpolno se slozuvam so Bridget.
  Najprvo treba da razmislis dali sakas da gi sredis problemite so decko ti.Prodolzuvajki da go pravis ova nikogas nema da se sredat.
  Beganjeto od realnosta moze da povlece i drugi problemi.Dur "trae"zabavata filingot e dobar no i sama znaes kako se cuvstvuvas po zavrsuvanje na uzivanjeto.Eden kup cuvstva koi aludiraat na praznina.
  Ako se nema zelba za sreduvanje na problemite podobro lda se pocne druga vrska za uzivanje so dopiri.Samozadovoluvanjeto ne e losa rabota no ne ja polni dusata.
  Nema da komentiram okolu grizata na sovesta i izneveruvanjeto od pricina sto sakam da te razberam i smetam deka so resavanje na problemot koj smetam deka goimas sevo ova ke iscezne.Good Luck!
   
  На tessie и anina им се допаѓа ова.
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  47.808
  Пол:
  Женски
  Девојко ако не ти оди врската раскини ја, ова за мене не е нормално извини вака, велиш те избегнува дечкото и после велиш активно мастурбираш па ти секс избегнуваш , ама до кога? ова ми е психопатска работа, ако ми е дојдено до секс ќе најдам друг дечко, мувач било што а нема да му мастурбирам на некој старец или било кој друг кој се крие зад мониторот :x разбирам 21 век сме, ама некои работи отидоа предалеку и не знам дали некој ќе стави кочница на овие психо појави .
   
 8. Bah

  Bah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.185
  Како можете да се ловите на толчиња тоа не ми е јасно. Дали желбата да се пише нешто е поголема од тоа прво да се види профилот на тој што постира вакви „неверојатни“ приказни. Дали мислите дека постои девојка која би го правела ова? Ако има таква сигурно би го правела за пари а не да им го прави ќеифот на случајни мажи кои единствено задоволство им е да видат п...а на камера. Затоа неморате толку студиозни совети во овие рани утрински часови, нема да кажете ништо ново што таа особа не го знае.
   
  На Arthur, Daleron и Петре Прличко им се допаѓа ова.
 9. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.260
  Допаѓања:
  122.274
  Пол:
  Женски
  Omegle? Toa не беше за напалени тинејџери? :? Aма по 8 години врска да ти е интересен Оmegle? |(
   
  На theowndemon и eloves им се допаѓа ова.
 10. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  12.442
  Пол:
  Женски
  Изневерување е :)
   
  На kristina25 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.200

  се надевам дека не си ја покажа фацата на камера

  ...да бев на твое место повеке ке се грижев дали некој ме снимал
  едно време запознавав рандом жени на омегле и чат рулет некој од оние што разменивме фб за да збориме (ништо сексуално) имаа скреен шот од мене што го тагнаа кога ги аднав (од малезија....и од пичку си материну)
  така да некаде на мрежата може да има снимка или слика од твоето пиче овековечена на некој сајт засекогаш
  иначе сајбер секс е dope shit имам правено мн одамна у секонд лајф,мирц...
  интересно е малку време ама здосадува
   
 12. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.281
  Допаѓања:
  106.418
  Пол:
  Женски
  Sto e tolku neverojatno vo celava prikazna izgleda samo ke primetat luge koi komentirale samo na navistina neverojatni postovi pa verojatnoto im se pomesalo so pomalku verojatnoto.:wasntme:
   
  На ccca му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.398
  Пол:
  Женски
  Што сеуште не ви е јасно од болдот............
  Распуст е па на децава веќе им е досадно.
   
  На Kukla994 и Arthur им се допаѓа ова.
 14. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.281
  Допаѓања:
  106.418
  Пол:
  Женски
  Jas pak sfativ deka koga pocnala sajber seks togas vrskata im bila 8 godini..period okolu toa im pocnale problemite pa sleduva nejzinata zabava..
  ama nisto cudno ete ti barem kako sto mozev da primetam imase iskustvo so vakvi koi baraat soveti ama ne se gledase nisto tolku nevoobicaeno na mnogu po komplicirani slucki.
   
 15. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.398
  Пол:
  Женски
  Како и да е во секој случај не е нормално.
   
 16. love.a7x

  love.a7x Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  112
  Не знам како можеш да бидеш интимна со човек што не го ни познаваш, можда си имала сајбер секс со некој 60 годишен педофил, а ни ти не знаеш.. Имаш дечко, што значи дека можеш да се сексаш со него, а проблемите (ако можат да се решат) ке ги решите со разговор.. Не знам колку може да бие интересно да си го покажеш пичето на некој странец, несфатливо ми е..
   
  На Tatjana95 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.613
  Допаѓања:
  58.665
  Девојко ГО ИЗНЕВЕРУВАШ ДЕЧКОТО - во своите мисли и тоа како го изневеруваш!!!
  Самата кажуваш дека се чувствуваш лошо, значи под итно треба да престанеш!!! Велиш „не сакам да престанам“, а бараш совет!!! Со самото барање совет значи дека веќе си свесна за својата грешка и значи дека само малку ти треба па да „сакаш да престанеш„!!! А, ако „не ти иде добро“ со дечкото по 8 - години врска размисли и дали сакаш да ти „опстои“ врската !!! Инаку „врската“ треба да те прави среќа и исполнета и тогаш сигурно нема да се вклучуваш на Omegle!!!
   
  На Tatjana95 и anina им се допаѓа ова.
 18. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.974
  (facepalm)Тражим зид да главу ударим:headbang:
  И што ако го изневери ке му кажеш??? ти веке го стори тоа. А како што велат погоре што ако си снимена ???
  Незнам што да кажам незнам:?: а неможев да не пишам
   
  На kristina25 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Tatjana95

  Tatjana95 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2014
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.093
  Пол:
  Женски
  @Beti89 , јас да бев на местото од дечко ти и да разберев што правиш, имаше здраво да ти се изналутам и да си заминам... Најподлото нешто што можеш на дечко/девојка со кој/а си заедно да му го направиш во време кога имате проблеми, е да си бараш забава со трет/а. Никогаш оправдано, никогаш безболно, никогаш не вродило со плод и никогаш возможно да биде правилно. Наместо како човек на место да застанеш и да направиш муабет, да се воздржиш, да размислиш, ти си бараш вентил за да си се опуштиш, на начин на кој никако не би смеела, барем според мене, а зборувам од аспект дека не би сакала мене тоа да ми се случи. ДА, јас го сметам за изневерување... што ми менува ако е во живо или преку камера. За мене е доволно размислувањето, мечтаењето за тоа, па не друго...
  Според мене треба да му кажеш за ова и да направите муабет. Не го знам човекот, може и нема да му смета... Се е до тоа како ќе си го договорите вие. Едно нешто што не смееш да го направиш е да не кажуваш, затоа што ако тоа доведува до проблеми, порано или подоцна ќе се појави од некаде, а сметам дека никој не треба да должи со признавањето на нешто.
  Не си дозволувај да ги игнорираш и избегнуваш проблемите што ги имате со вакви глупости. Биди цврст човек и разговарај. Ако бидува нешто од вас и ако треба да биде, ќе се случи.. Живеењето во лаги и игнорирањето на стварите никого не го усреќило. Па сега ти размисли...
   
 20. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.260
  Допаѓања:
  122.274
  Пол:
  Женски
  Мене нешто ме интересира. Сите што мислите дека сајбер сексот е неверство, кој е третиот лик во триаголникот? Компјутерот? Камерата?
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.