1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Семејството или ТОЈ???

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sestra2, 23 август 2012.

 1. sestra2

  sestra2 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Ја отворам ова тема бидејќи имам ист проблем. Мора да се одлучам меѓу него и семејството... Ама за кого??? Иначе сме во врска скоро 8 месеци, преубо ми е со него, очигледно дека ме сака и тој не сака да се откаже од мене... За кого да се одлучам????
   
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Јас би ти рекла дека семејството е на прво место. Ама ако толку си сигурна дека неговите чувства за тебе се вистински, тогаш мораш да седнеш и да разговараш со твоите. Само смирено и искрено. Семејството е едно и не можеш да го смениш или да си одбереш ново, а дечковци ќе имаш колку ти душа сака. Затоа мораш да воспоставиш некаков баланс меѓу него и твоето семејство. Е сега не ги знам точните причини, како и ситуацијата во која се наоѓаш, ама според тоа што си го пишала јас го имам ова мислење. Понатаму не можам да кажам ништо.
   
  На macimaci93 и rak4estip им се допаѓа ова.
 3. MarijaaaaaaaM

  MarijaaaaaaaM Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Semejstvoto e sekogas na prvo mesto ;)
   
  На macimaci93 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.306
  Допаѓања:
  144.855
  Бегалка. Збирај пљачките и кај него,да се омажиш,одма.
   
 5. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Ма не мора тој ќе и купи :rofl:
   
 6. discofilman

  discofilman Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  104
  Полека малку.Која е главната причина што твоите не дозволуваат да останеш со него?Колку години имате двајцата?Одговори на двете прашања па ке ти кажам што да направиш.
   
 7. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.984
  Пол:
  Женски
  Серка веќе ме фаќа од вакви проблеми.
  На големите 19 години, ти мораш да се одлучиш меѓу фамилијата и некој што го знаеш нецели 8 месеци?
  Немој не ме радуј.
  После ќе ве гледаме по вести.
   
  На gavolica4, chocolate.chick и rak4estip им се допаѓа ова.
 8. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  А зошто да не бидат и двете,и семејството е важно колку и тој,и во семејството има љубов кој никој неможе да ти ја пружи освен тие,и во него има љубов кон тебе.Со разговор смирено и полека се се решава.Ти посакувам се најубаво.:)
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.407
  Пол:
  Женски
  А тој го пиша со големи букви во насловот за да знаеме за кого да гласаме или?
  Мада ников некако ме буни од друга страна, сестра, ипак што знам... Се збунив и јас сеа, ќе се воздржам од гласање.
   
 10. LusijanaLusi

  LusijanaLusi Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  11
  Многу ги гледаш Назли и Нико мене така ми стои :DD се шегувам..седни размисли си што да ти кажам или дај кажи ја причината што довела до овде да избираш...
   
 11. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.722
  Жити бога....8 месеци го знаеш и си дошла до состојба да размислуваш за бирање меѓу семејство еј..СЕМЕЈСТВО или он...
   
 12. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Ти ги прочитав и другите мислења. Овој е тој што пишувал на други и што мислиш дека те изневерил? Е ако е тој, тогаш воопшто не треба да размислуваш кого да избереш. Семејството се знае. А него шутни го.
   
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.413
  Допаѓања:
  7.741
  Пол:
  Женски
  АЈЈЈ,па и со големи букви си го напишала |( .
  Ајде бре,8месеци се доволни да бираш меѓу него и семејството :fubar: ?
  Убаво го познаваш?Те сака доволно да го помине цел живот со тебе ,м :geek: ?
  Оти денеска секоја врска е така заснована,си идеме по дечковчи дома и они нас не сакат и ќе не женат под итно,јеа рајт :rock: .
  Ајде бре не се будали,запомни од мене една работа:семејството е најсилна врска и ако твоите имат добра причина да се против врската,да ги слушаш,или ако осетиле дека леташ у облаци по дечкото без реална основа за брак :!: .
  Ова ти кажувам не само како совет,туку од мое лично искуство.
  Кога дојде ден еден мој дечко да бира меѓу мене и неговото семејство :@ ,знаеш ли кој избра????
  С-Е-М-Е-Ј-С-Т-В-О-Т-О :emo:
   
 14. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.624
  Јaс никогaш не би стaвилa дечко пред СЕМЕЈСТВО
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 15. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.940
  Пол:
  Женски
  Никогаш не велете никогаш. Има ситуации кога родителите навистина грешат во советите кои ни` ги даваат, прекатегорични се, старомодни, се туфкаат шо ќе речат комшиите па немаат време да мислат на среќата на детето. Зависи од целата ситуација, се` е индивидуално. Лично од моја перспектива, неколку години наназад, можам да кажам дека да не им се спротиставев на родителите, немаше да ја имам најубавата врска во животот и ваков брак каков што имам и за кој сум му благодарна на Бога, затоа што не секој ја има таа среќа.

  Како и да е, има и ситуации кога родителите се во право, затоа и ви велам, се` си зависи. Секој со својата приказна, овде нема правила.
   
  На elyzabeth, Shortie, kate21 и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Зашто така и кажа? :o
  Љубов може и во еден момент да се деси,она не би побарала совет ако не го сакала..I mean :^)
  Aх и успат срцето и дошло да бира ама мозокот ја збунил па затоа побарала совет,а кога е срцето во прашање нема баби жаби!
   
 17. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  10.721
  Пол:
  Женски
  Зависи која е причината поради која мораш да бираш помеѓу него или семејството. Во секој случај јас би го избрала семејството.Семејството треба да ни биде на прво место,тоа е секогаш со нас,во најубавите и во најтешките моменти,а дечковци има колку сакаш.Знаеш какви се машките,колку и да те убедуваат дека те сакаат на крај ќе испадне сосем спротивното. Најдобро е ти да си направиш муабет со твоите,па да си го решите проблемот,ти најдобро си знаеш каква ви е ситуацијата.
   
  На skorpija123 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.739
  Допаѓања:
  4.838
  Потполно се согласувам со tessie,значи ми се има десено и сеуште ги убедувам моите дека човекот е поинаков ,знам,сигурна сум,твдоглави се,горделиви(ама за глупости),но ете ај разбери се сега со тврдоглави,те разбирам но за вистинска љубов не е потребно долго време..така да не го оставај семејството,напрваи баланс објасни им , проблемот е до него,или твоето семејство не го прифаќа?
   
 19. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Eпа ај ке фрламе паричка и ке одлучиме. :^)

  Значи ко прво ми доага на памет е дека да те сакаше дечково немаше да ти дозволи да бираш мегу него и семејството...Ама ај се надевам дека сум во грешка и дека те сака. :P
  Друго,како можеш да помислиш на такво нешто?Семејството е едно..а дечковци има колку ти душа сака.Ке замине еден ке дојдат двајца ;)
  Не биди наивна зошто ке се каеш на крај...
  Не ја ни знам причината заради која мораш да "бираш".Треба да се каже поопширно ама сепак на крај одговорот би бил ист.
   
 20. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Ја би рекла како 1 со самото тоа што и ставаш јазиче дека ја сака не е ок..самодовербата и ја правиш 0!
  2.Може она него го сака,а не тие дечковци што ги има.Зошо ако глеаме така цел живот сами ќе останеме!
  3.Ја би и рекла имај самодоверба а не да не биде наивна.Значи не помагаш во случајов!
  4.Она не спомна дека он ја тера на тоа,така да одговорот може да биде секаков.A може да биде ист ако ти сакаш така!!!
  И на крај мој совет до тебе,не биди ти наивна да не бидеш ти таа што ќе се кае. :)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.