1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Семејството или ТОЈ???

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sestra2, 23 август 2012.

  1. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    tessie те сваќам за ова што го кажа во право си , еве ти си се спротиставила на твоите ама си имала зошто а јас сметам , барем според мислењата што ги пишала девојкава дека тој не заслужува да си го напушти семејството и да отиде за него заради тоа што и самата си кажала дека ја изневерил и дека бил таков како да го кажам "женкар" е сега таа вели дека го сменила ама јас мислам дека тоа не е можно , што ако отиде за него и си го покаже вистинското лице и пак почне да го прави тоа што го правел..
    А и не ја знаеме вистинската причина зошто нејзините не и даваат да биде со него, освен што кажа дека тој е од друга СЕКТА.. е сега оди па разбери го ти ова..
     
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Ааа епа тоа е друг падеж ондак...затоа викам зависи од ситуација до ситуација...тоа со сектата и со др.работи ми избегало од вид...значи тоа е причината ради која таа треба да ги послуша родителите, а не колку време иделе со дечкото и колку нејзините ја чувале...
     
  3. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    јас тебе стварно не те разбирам бе девојче
    твоите те родиле, те чувале, те одгледувале а ти се мислиш мегу нив и твоето момче
    МОЛАМ?! ај те молам размисли што зборуваш, оти ако се оддалечиш од твоите ке се каеш незнаеш колку подоцна-тој дошол и ке помине, а твоето СЕМЕЈСТВО е твојата крв, твојата поддршка во животот
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sestra2

    sestra2 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Прво за сите оние што велат дошол и ќе помине: од кај знаете дали ќе помине????? Второ таа вели вака: тој не ни доликува, што ќе речи дедо ти, што ќе речи твојот роднина, што се замислуваш девојка која студира на правен да се мажи со некој кој има средно.............. За сектата јас сум муслиманка, значи албанка( се надевам на форумов никој нема да ме критикува) тој е исто така муслиман, исти обичаи исто е се само што дома тие зборуваат македонски. Значи јас треба да го оставам него( на кого помислувам штом ќе се разбудам, што ме прави среќна, ме исполнува, ме почитува како жена, ништо не ми забранува знајте она зш се нашминка, премн ти е кратко сукњето....) заради семејството точно дека ме израснале но тоа е процес и сите растат деца не само тие мене, заради мајка која не ме праша воопшто дали го сакам, како ми е со него туку само рече НЕ, ШТО ЌЕ ПОМИСЛАТ ЛУЃЕТО? Кој е побитен јас или луѓето? За изневерувањето точно е дека можеби ќе ме изневери НО можеби и НЕ. Од кај знаете вие??? Ако тогаш ме изневери и замина, тогаш зошто се врати пак??? Очигледно дека чувствува нешто, веројатно има подобри од мене и сигурна сум дека може да си најде, но тој ми се врати. Искрено сакав да го видам мислењето на повеќе луѓе и затоа се обратив тука.......
     
  5. LusijanaLusi

    LusijanaLusi Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    11
    Јас само ке кажам едно браво за тебе што си му опростила кога те изневерил..велиш зошто се врати пак ? Јас едноставно не се согласувам со тебе бидејки те изневерил си му опростила и сега ке останеш со него ке го тргнеш семејството. без разлика што мајкати така ти рекла ама што ке се случи ако после 1 2 месеци години пак те изневери ке трчаш пак кај семејтвото..дека мене си стои реченицата..Ако 1 те изневери пак ке се случи.. браво за тебе и за твоето размислување...Едноставно не се согласувам со твојата одлука НО ке се согласев АКО типот не беше те изневерил верувај.заљубена си гледам премногу џабе бараш од нас совети ниту една нема да послушаш ЗНАМ.ти кажувам бидејки сестрами беше вака во иста состојба мораше да бира од нас или него,ја беше изневерил како тебе но пак отиде со него роди дете и после 2 години брак дојде кај нас и кажа КАМОЛИ ДА ВЕ ПОСЛУШАВ... а причината беше тој ја изневерил со неколку и си нашол друга жена..не те споредувам само сакам да ти помогнам без разлика дали си албанка или нз со не ме интересира тоа !!!
     
  6. sestra2

    sestra2 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Еве уште една информација: јас и тој се скаравме пред неколку дена но денес пак се слушнавме и се договоривме да излезиме неколку пати и да одлучиме што ќе направиме.........Очигледно е веќе не можиме еден без друг....
     
  7. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Епа штом не можете еден без друг и ако толку многу му веруваш и сакаш да си со него биди со него,па ви посакувам многу среќа.
     
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.315
    Пол:
    Женски
     
  9. sestra2

    sestra2 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    хахах тој ме нема изневерено на таков начин, тоа беше само мување со друго чупе....
     
  10. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    а од кај си толку сигурна дека било само мување??? Јас не би верувала дека паднале само неколку бакнежи..... не , не незнам како си со него и како спиеш мирно знаеќи дека дечко ти те изневерил. Па уште се прашуваш дали тој или семејството.
    Прочепкав во твоите мислења и најдов едно во кое што велиш дека си пишувал и со други девојки па добро бе навистина си златна штом замижуваш на сите овие работи.
     
  11. LusijanaLusi

    LusijanaLusi Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    11
    :D :D се согласувам со саншајн.. од кај си сестро сигурна дека тоа било мување ? да не беше со нив па да видиш дали беше мување или секс..дај сестро не ме засмејувај ;)
     
  12. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Ахха,па веќе еднаш те иневерил и пак ќе го стори тоа верувај,штом еднаш уште и 100пати...
     
  13. sestra2

    sestra2 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Епа, ете ставив крај на таа врска.........
     
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.