1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се гледам со двајца

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од kalinka89, 4 јули 2011.

  1. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.952
    Пол:
    Женски
    Ако остане бремена од вториот , ќе му каже на првиот дека е негово :lol: не се секирај, таквите како неа знаат да се снајдат :devil:
     
    На M.V131993, vlubena, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Ризикуваш 7 годишна врска само заради.....авантура!
    Не викам дека мораш да останеш со него бидечќи ти е долга врската, но барем раскини му, кога-тогаш ќе дознае па уште полоша ќе биде работата. Да си го сакала дечко ти со кој си толку долго не би помислила на друг, а дечкото не заслужува да испадне будала па така да му правиш.
    Расчисти ги работите, прво реши со кој сакаш да бидеш, а не со двајцата.
     
  3. kalinka89

    kalinka89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    8
    А какви се тие како мене дај објасни те молам а не вака недокажано. иначе јас 6 и пол години не ни помислував да бидам со друг и единствен со кој сум имала секс беше дечко ми но ете се десија некој работи и се излезе надвор од контрола. знам дека грешно е тоа што го правев и речиси го прекинав. на вториот воопшто не му кревам на мобилен ко ке звони и сум што е можно подистанцирана од него и се надевам ќе успеам и понатаму да се држам што е можно подалеку од него оти сето ова веке нема смисла. и само се надевам дечко ми никогаш да не дознае за ова и да не се уништи се заради една најглупава авантура :tmi:
     
    На snegulka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. AnaMarijaAa

    AnaMarijaAa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    656
    :tmi: Срамота е тоа што го правиш.... Јас да сум на твое место првен би се самоубила а потоа би направила нешто такво..... Најискрено јас прво би се срамела самата од себе а второ никогаш не би влегла во друг кревет.... Само дечкоми знае колку време ме гледаш ме молеше да имаме односи па камоли послем тие молби да влезам во друг кревет и да имам секс со непознат маж.... :@ И ти доколку месакаќи останиш бремена ти нема да нзаеш од кого е па не тие двајцата...

    Поздрав се надевам дека ке извлечеш некоја добра поука од ова и дека ќе дојдеш до некоја нормала
     
    На M.V131993 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Samovilata

    Samovilata Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    кога една жена има самодоверба и знае дека освен нејзиниот може да воодушеви и друг маж, чуството е необјаснибо... ете, мозежеш да видиш дека и јас имам една стаија многу слуична на твојата, ќе чекам коментар и од тебе.
    И ете, заклучок: На секој, секогаш, дури и во најсовршена врска или брак, со деца и богатство, ке дојдат моменти на неисполнетост, на празнина и сл. И баш тогаш, ќе се најде некој кој нашата слабот ќе ја ујачи, за да направиме нешто што и самите сме свесни дека не е во ред.
    Абе, животот е еден, луѓе сме, грешиме, на крај краева, ништо не е болка за умирање, секој си има различни мислења.
    Јас воопшто не те осудувам што си легнала со друг, и јас сум во едно такво искушение, ама ќе гледам да го избегнам. и никој не смее да осудува никого, без да го познава човек во душата како му е...
    Девојко, те подджувам, да и ти и јас, заедно, ја надминеме оваа криза, и да друг пат не ни здосадува среќата бидејќи, кога тоа ќе се случи, зад аголот не чека неволја.
     
    На lackygirl, dzul, snegulka21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    да имаш право, ама првиов дечко белки не е до толку да дозволи при здрав памет будала да го прави :!:
    и што викаш дека таквите ко девојкава знаат да се снајдат :)
     
  7. Estelle

    Estelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    154
    аман бре луѓе дрва и камења по девојкава |( во никој случај не оправдувам неверство ама па форумов не е судница, а ние не сме порота.
    Калинка мислам дека ни двајцата не ги сакаш...тргам од себе зашто кога сакам некого не можам да замислам да го преварам. А ако не го сакам доволно, ја прекинувам врската и после си бркам работа :) играње со емоции е нефер игра, се надевам правилно ќе го разрешиш случајот.
     
    На kalinka89 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kalinka89

    kalinka89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    8
    Девојко во кој век живееш??? нема зошто некој да ме моли за да имаме секс??? Сексот е нешто што доброволно и на обострано задоволство го прават две личности. ептен ми е чудно твоето размислување дека некој треба да те моли за да имаш секс со него. јас ако несакам да имам секс не да ме моли на гла нека се намести џабе му е. и леле ама јако решение ми даде да се самоубијам биди сигурна дека тоа нема да го направам јас се ценам и сакам себеси за да направам таква глупост. знам згрешив но не е крај на светот. и не влегов со сила во ничиј друг кревет се беше ради задоволство а и вториот дечко не е некој непознат го познавам веќе долго време и не е непознат маж. и не бери гајле нема да останам бремена користам заштита и доста внимавам на себе. тоа дека сум спијала со двајца незначи дека сум неодговорна и дека сум најлошата личност на целиот свет како што некои од вас ме претставија. и извлеков добра поука од ова дека на две столици не се седи и дека нема што да си го комплицирам животот со некој кој не ми значи ништо повеке од една обична авантура. сепак и ова е искуство за во иднина јас не гледам толку црно и трагично на работите. поздрав се надевам не бев премногу дрска ама стварно ме испровоцира посебно ова со самоубиствотооо :x
     
    На piksooki и M.V131993 им се допаѓа ова.
  9. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    јас имам исто така долга врска веќе шест ипол години и имало период кога ми било досадно во врската поради разни работи и морам да признаам дека неколку пати имам комуницирано со лица кои не сум ги знаела,а комуницирав преку скаип.После неколку разговори се запрашав до каде ке оди ова и веднаш престанав со тоа пред дечкото да дознае за тоа.Најдобро ти е да размислиш самата што сакаш бидејќи тоа е твој живот и ти ке го живееш.Никој друг
     
    На kalinka89 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    темава лудница се направи :D
    факт е дека секоја личност на крајот на краиштата чезнее за љубов, искреност, сигурност. Што во денешно време е многу тешко да го најдиш, бидејќи многуте се расипани и можеби затоа ја нападнавме девојкава, дека ни е преку глава од такви дволични, користољубиви личности.
    А да одиш со некој 7 години и така да го изневериш е за секоја осуда. Самата треба да сфатиш дека не го ни заслужуваш, признај му се и остави го.
    Извини ако малку грубо те нападнав, но имам и јас некои другари (или другарки) кои се навистина прекрасни личности, а накрај биле изневерени и сега имаат изгубено доверба во спротивниот пол.
     
    На vlubena му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    Браво бе, а јас немам ни еден -а да дадевте некој ;) онака на заем :)
     
  12. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.503
    Токму од оваа причина одсекад сум била против озбилни врски на толку млади години... Си имала 15, додека твоите врсници уживале во „улавите години“ - журкање, пијанчење, авантурички, ова она.. - ти веќе си била на некој начин врзана за една особа. Мислам, не викам дека не е убаво човек да ја пронајде и искуси вистинската љубов толку рано, но од една страна требало да бидеш свесна и за тоа што си го ускратуваш себеси.. Нормално е кај личностите како тебе, порано или подоцна, да се појави желба да се надокнади пропуштеното време. И додека твоите врсници ги проживеале своите тинејџерски години и дури сега почнуваат да се скрасуваат покрај една особа, тебе моногамната врска ти станала досадна.... Мој совет ти е добро да размислиш и да одлучиш што сакаш. Со сигурност е дека мораш да откачиш барем еден од двајцата. Стави се на кантар и види дали сигурноста и љубовта кои ги имаш во врската се над привлечноста и мистериозноста на вториов.. и да, дали совеста би ти дозволила да продолжиш со дечко ти како ништо да не се случило?? Среди си ги што побрзо и главата и срцето, а ако не можеш да избереш еден од двајцата, според мене би требало да престанеш да се гледаш и со двајцата пошто очигледно ти треба време да се осознаеш самата себеси и да созрееш како личност па дури потоа да можеш да заапочеш врска во која нема да ти се јавуваат сомнежи и со сигурност ќе знаеш што сакаш. Со среќа!
     
    На dzul му/ѝ се допаѓа ова.
  13. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    било што било поминало...мораш да решиш или биди со првиот или биди со вториот само немој уште долго време да продолжиш со двајцата па уште и да имаш секс...од едноставан причина што ако останеш бремена ќе се чудиш од кој е
    си сакала си пробала....ти поминала лудоста ...сега застани и продолжи нормално
    со среќа
     
  14. Discovery

    Discovery Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    227
    Уффф и јас се наоѓав во слична ситуација ;(
    Вервиме ова само изначување ти е. Се мачиш ти,го мамиш и дечко ти и недај Боже да те дознајт.
    Јас не можам да ти речам :Еј остани со дечко ти или остани со мувачот.Ти си го знајш то најубо.
    Навечер пред да заспиеш на кого мислиш? :rofl:
    И гледај реши се за еден од двајцава ама мене се ми се чинит дека ќе се кајш после...

    Иначе јас ''го одбрав мувачот'' и еве имаме прекрасна врска од засега 3 месеци ама се надевам дека ќе трае и трае :inlove:
     
  15. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    А јас па не можам и не можам да разберам зошто изневерувате ако го сакате вашиот дечко.Не разбирам што може да те натера да идеш со друг ако како што опишуваш дечко ти бил и физички убав и ти било супер со него.Можеби затоа што не сум имала долга врска па не разбирам можеби ти било досадно,монотоно но сепак ништо не е оправдување.Мислам дека ако некоја личност ја сакаш вистински никогаш нема да ти здосади од неа.
    Барем јас доколку сум во врска со некој што го сакам никогаш не би го изневерила но изгледа тебе да си го правиш ќефот ти е побитно од тоа :) .
     
  16. Teenage-Girl15

    Teenage-Girl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    Јас мислам дека ако го сакаш твојот партнер,не би го изневерила. Иако другиот изгледа полошо физички од твојот дечко,ти имаш подлабоки чувства за него.. А можеби пак си сакала да смениш нешто,бидејќи како што имаш пишано заедно сте 7 години и сигурно ви се повторувале истите работи цело време :)

    Јас го изневерив дечкото со кого одев пред одреден период, но знаев дека повеќе немам чувства за него и го предупредив дека може да се случи нешто такво.. И јас го одбрав вториот ,и сум во врска со него веќе неколку месеци, и ни е убаво и на двајцата :D
    Па.. само во тебе се крие одговорот,дали сеуште сакаш да продолжиш со претходниот или не :?: :)
     
  17. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Имав врска со двајца истовремено и се гледав со трет понекогаш ...ама на 17 години, врски што се сведуваа само на бакнување по клупи, шарање на срциња во тетратки, пишување СМС од типот ’’Јас сум шекер ти си мед заедно сме сладолед’’ и слично. И не се каам што сум правела така.

    Сега не ме личи бе. Замисли излезена со тој другиот некаде на ручек и ги гледам мајка му и татко му на овој првиот со кого сум во посериозна врска. Сега сакам некој што ке бидам со него често, да се сакаме, да се рзбираме, да се смееме, планови да си правиме луди, заедно да патуваме, може да го изневерам не велам не ама тоа во некоја ектремна ситуација, за авантура од една вечер (шо да прам таква сум зелена уште).

    Сите работи си имаат период од животот. Мене ова со двајца дечковци ми е поминато неколкупати сега на сон не ми доаѓа такво нешто. Немам живци за кавги а и срамота е од светот.
     
  18. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    да баш така....апсолутно се слагам со тебе ...сите сме го поминале тоа кога ни биле годините такви луди баш за лудување....ама сега на овие години кога планирам веќе сериозни работи како бебенце, брак итн не ми пага на памет да имам друг со месеци ,па дури и секс да имам со него......мислам ја разбирам бакнеж се случува им се случува тоа и на мои другарки...и не е така страшно ама сееекссс со дечко ми и со некој друг и тоа со месеци сега кога планирам озбилни работи.....не фала.
     
  19. PeachGirl

    PeachGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    820
    Допаѓања:
    2.073
    Пол:
    Женски
    Вака значи.Тој, вториот, те привлекува затоа што не можеш да го имаш јавно, како овој првиот. Ќе ти се допаѓа се додека е мистериозен, и мамката е тука. Порано или подоцна, ќе стани нешто како „веќе видено“ и ќе ти се здосади. И пак од почеток, ќе се најде некој друг уште помистериозен, и се така ќе се врти. Види, преиспитај си колку си задоволна со првиот, па донеси одлука. ПОзз
     
  20. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Ги прочитав сите мислења и во 90% се согласувам со нив, и искрено тешко ми паѓа што морам да кажам дека и јас сум во слична ситуација. Имам 6 годишна врска, заедно сме од мојата 15 год. заедно доживеавме среќни моменти но и огромни трагедии, но еве дојде ред јас да се загледам во некој друг. Го видов на еден роденден со кој бевме заедно со мојот дечко, почнавме со боцкања на фб,па со пријателство и редење муабети на чат...ме привлекува дефинитивно, немам ништо со него, но тешко ми паѓа тоа што моите чувства се разнишани, и тоа многу разнишани, спремна сум да направам нешто, знам дека е погрешно, но посилно е од мене.... врската ми е многу монотона, досадно е веќе долго време...можеби предолго, сведена само на секс...осеќам потреба од нежност, а не си ја пружаме со дечкото....цели 6 години сме заедно и како сега да пробам нешто ново, како да му кажам дека не сум сигурна дали сеуште го сакам како некогаш...како да му кажам дека причината е некој друг со кој можеби никогаш нема да имам нешто, како да му кажам а да не го повредам.... немам намера одма да почнувам нешто со некој друг, ама сепак 90% мислам дека мојава врска е сведена на секс и навика на еден од друг. Не сум сигурна што сакам...едноставно тешко ми е, мислам на другиот мн. често, се поретко с слушаме со дечко ми, немам потреба да му се јавам....