1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се гледам со двајца

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од kalinka89, 4 јули 2011.

  1. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски

    Баш пред некој ден прочитав една мисла:Никогаш не го оставај оној што го сакаш поради некој што ти се свиѓа!
    Нормално е да ти се допаѓа некој друг, меѓутоа да завршиш 6 годишна врска поради тоа.... :?:
    Почекај, размисли како би ти било без сегашниот дечко, дали би имала сили да си без него, дали навистина НЕ ГО САКАШ или па ова ти е само некоја моментална бубачка. Бидејќи ако те привлече некој, можеш да најдеш 1000 причини да не бидеш со дечко ти, но, дали е тоа она вистинското, или само залажување на сопствениот ум! Размисли добро пред да одлучиш! Не за џабе рекле старите: ТРИ ПАТИ МЕРИ, ЕДНАШ СЕЧИ! Не брзај!
    ;)
     
    На vlubena и snegulka21 им се допаѓа ова.
  2. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Сето тоа ми е јасно, може да ми помине за брзо време, ама проблемот го гледам во тоа што се разнишаа чувствата кои 6 години континуирано траеле.. недостатокот на внимание, емоции, нежност ме доведе до ова, никогаш не сум го изневерила,ама ко што кажаа и некои други членови на претходните мислења, монотоно ми станува,досадно,сакам да пробам нешто ново, да видам што има од др.страна на реката....не сум сигурна веќе подолго време што чувствувам за дечко ми, ама ова сега ми излегува вон контрола, значи наоѓам причина поголема....за промена! Верувам дека ме разбирате во целост што сакам да кажам !
     
  3. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Снегулко, наместо да трошиш време на симпатијава,направи нешто за да си ја разгориш врската...потруди се малку,фала Богу дека ќе стане монотоно ако никој не се труди...Збори со дечко ти,речи му дека мора да ја распалите врскава,да ви стане пак интересно...Зошто како и на тебе,така и на него може нова симпатија да му се појави...
     
    На eli25, Cynthia и Dushica-sk им се допаѓа ова.
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Снегулка не е во ред само ради тие 6 години да го трпиш овој лош период .. Можеби ви прошло времето . Што не му предложиш некоја пауза ? Да видите дали ќе си фалите еден на друг ?
    Или пак нешто ново не пробаш ? Зошто да не отидете негде за викенд ?
    Сепак ако не е тоа тоа воопшто и немаш желба да направиш да се среди и да ви биде како порано тогаш би било фер од твоја страна да му го кажеш тоа . За монотоно многу нормално е за долги врски .
    Јас да сум на твое место би се оддалечила од него да видам што чувствувам :)
     
  5. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Се согласувам потполно!
    Наместо да се трудиш да видиш што има на другата страна на реката, разговарај со дечко ти или па не мора да разговараш, туку пробај да внесиш малку новост, нежности во врската. Некој мора да се потруди нели? :)
    А и сигурна сум дека ќе добиеш посакуван резултат! ;)
     
    На snegulka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Не знам како ке прифати кога ке го замолам да се разделиме на некој период, јас навистина не сакам да го повредам, ама ова што го чувствувам не мириса баш на добро, немам некоја желба да се потрудам околу нас двајца, многу се трудев и јас и он ама некако нема резултати посебни, веќе почнува да ме нервира со секој негов потег, за него нежност и љубов е сексот, што мене многу и не ми значи. Се караме често,затоа што јас имам многу краток фитил и веднаш избувнувам, еднаш бевме во ситуација кога се искаравме ептен ама кога јас спомнав да се разделиме на некое време муабетот ни тргна во друга насока, плачки кукање...и ајде некако се смири ситуација. Односот ни е коректен засега, ситни кавги ко и сите,ама 90% сум сигурна дека и он е со мене чисто од навика... Разговорите телефонски ни се состојат од тоа ШТО ПРАВИШ,КАКО НАРАБОТА АЈДЕ ПОЗДРАВ ЧАО. Не гледам некои чувства меѓу нас... се чувствувам ужасно. Не знам што со себе...за прв пат во животов јас не знам што со себе!
     
  7. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Одлучи што ќе направиш или сеуште си во недоумица? Што и да направиш само храбро, и дебело размисли пред твојата одлука :!:
     
  8. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    3.269
    На две столчиња не се седи, ама затоа на три може да се прилегне.
    Наравоучение: И така излегувате со по двајца, за уште еден - било проблем? ;)
    Незнам што глави ќе имавте и со што се полни, не ве разбирам.
     
    На Frosin4e му/ѝ се допаѓа ова.
  9. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Oчигледно ти здосадила долгата врска,ти станала монотона па си заскитала по најлесниот пат-барање друг.Всушност ,обично кога долгата врска ќе дојде до таков степен-а скоро кај сите долги доаѓа некогаш,се случува да те привлече друг...може чисто ради досада.Сепак твоја работа,но биди фер кон дечко ти и одлучи се со кој ќе бидешАко и самата знаеш.Ме интересира само како би се чувствувала кога он би ти го правел тоа тебе?Мислам дај ве молам,размислувајте малку и така,ако некој веќе не го сакаш ослободи го да си најде некоја која ќе го ЗАСЛУЖУВА ;) А не да го правиш будала :puke:
     
  10. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Не се работи за недоумица, туку за немање храброст како да му кажам дека ми треба време да се тргнам од него, да расчистам со самата себе.... мислам дека заприметува дека нешто не е во ред со мене... мене навистина ми е тешко, го одбегнувам....не знма како ке реагира ако му кажам дека сакам да се разделиме барем на некое време....психички е слаб, ке ми припадне уште толку, и онака сега бргу доживеа домашна трагедија,да не навлегувам во тоа, не знам како понатаму, како да му кажам,да разговарам со него како човек,а не се да заврши со плачки кавги....не викам дека можеби нема да се каам по некое време, можеби и јас ке викам дека сум "од своја рака ранета", ама важно е дека сега за сега моите чувства кон него се и те како разнишани, а не го заслужува тоа да биде со некој кој нема да му посвети внимание. Инаку да нагласам за оние кои не ме разбраа, јас не одам со двајцата, јас имам само еден дечко, не се мувам со другиот, немам ништо...апсолутно ништо, единствено чатување на ФБ, знам ке речете заради тоа сакам да си расипам 6 год. врска, ама само оној кој почувствувал нешто слично, може да ме разбере! Поздрав феминки :)
     
  11. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Снегулка нема потреба да се мислиш толку или пак да се плашиш што ќе биде понатаму...Што може да биде? Ќе се ослободиш малку, ќе си посветиш време за себе, не мора да има друг дечко има време и за тоа...Ослободи се од мислата дека правиш нешто грешно бидејќи не правиш...
    Стави одлучно еднаш крај без разлика на сите плачки и молби кои се нормални после толку долга врска, но ти си најбитна од се... дечкото нека му ја мисли сам за себе, нема потреба од сожалување кога веќе не го сакаш...
     
  12. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Снегулка.. и јас бев во ваква ситуација имав врска од 2 години и врската почна да ми станува монотона затоа што буквално како маж и жена бевме!! и на крај го одбрав најлошиот начин.. го изневерив !! колку се каам немаш појма.. не ми е криво затоа што беше само потврда дека не го сакам више но начинот на кој го направив тоа беше многу лош..

    Јас искочив лоша не он.. Јас мислам дека не е во прашање само другиот туку во прашање се твоите чуства кон твојот дечко. можеби само од навика си со него? па 6 години не се малку.. ти треба малку време да си ги средиш чуствата и убаво да размислиш без да направиш грешка.. ти држам среќа :)
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Знам зошто ги изневерувате дечковците :lol: Дека се многу глупи штом не можат да ве фатат дека ги варате по 6 месеци...
     
  14. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ако ти е поубав сексот со твоето момче со кое одиш толку многу и физички ти е поубав и карактерно остани си со него, зошто никогаш нема да знаеш што се крие зад мистериозниот тип и кој е всушност тој :) :) :) :)
     
  15. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607

    па нормално..кога наоѓаш простор да се гледаш и со други.. и тоа игра голем фактор
     
    На Neodlucna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Токму така, не е во прашање дечкото кој го запознав и со кој освен на нет, никако поинаки не комуницираме, тој е од мојот град исто така, и никогаш не реков јас дека ако се скарам со дечото мој веднаш нешто ке имам со другиот, далеку од тоа, можеби тој не сака да има нешто со мене, мене единствено ме засега тоа што повеќе не го чувствувам истото што некогаш го чувствував за мојот дечко, ми пречи секој негов потег, ми ствара нервоза неговото присуство, досадно е со него, не сакам да иде кај мене и не сакам да одам кај него веќе, а татко ми исто ме излудува, зближен е со него си го имаат муабетот и само туку го вика, еве вечер го вика да гледале фудбал со него, Боже сачувај!!! Не сака да излезе со мене да прошетаме, сака со татко ми да гледа спорт...страшно ми е досадно веќе, ништо не се случува...не знам што да сторам.... не сакам да го изневерам јас, туку единствено да имам малку мир, да ми се смират нервозиве кои беспотребно си ги стварам во негово присуство
     
  17. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    снегулка излегувај,забавувај се со другарки,братичетки..не знам...не мора одма да бараш флерт ако ти е досаден( тоа е втор чекор :D ) Излегувај,нека се осети загрозен,не чекај ти дома додека он гледа фудбал,речи јас си имам друга занимација,па ке видиш дали ке се загрижи и ке почне да прави нешто забавно или ке остане пасивен,тогаш ке си бараш друг.
     
    На snegulka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Па добро, ова со спортот беше само еден пример, тоа се случува инаку доста често кај нас, а и многу други фактори ми влијаат на промената кај мене, работи кои се збирале цели 6 години и сега за момент ми прелетуваат низ главата...се сејкавам на нив со гнев! Имавме и убави моменти кои не можам да речам дека биле малку, затоа и тврдам дека ако се разделиме и мене ке ми биде тешко, ама ете...нешто се скрши во мене...
     
  19. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Се разделивме!
     
  20. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    А со вториот што ке стане?
    Имам порака до тебе само да си гледаш позитивно,и сама напиша дека не ја бивало,не си ја барај грешката во себе,уживај во статусот сингл,поздрав