1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се гледам со двајца

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од kalinka89, 4 јули 2011.

  1. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.302
    Пол:
    Женски
    Од кога прељубата премина во пробување нешто ново :^) ?
    Па и подоминантна си се осеќаш,да не очекуваш да ти дадеме :clap: ,секоја чест да ти речеме што си си поиграла со дечко ти кој бил помал од тебе?
    Од такви како тебе ама најискрено ми се :puke: .
    Па за капак на се ги одобруваш и другите да го прават истото што ти го правиш,засрами се :@ .
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  2. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    :clap: :clap: :clap: слободно девојки изневерувајте таквите како вас повеќе се ценат и повеќе се сакани!!!! нема потреба од драми ама се каам ,ама ќе го изгубам дечко ми ако дознае ,ќе ми се расипе врска на тоа претходно сте требале да му ја мислите малку себично од вас што сте кукавици и сакате два стапа ама на крајот може и да си останете со празни раце ...реално тоа и го заслужувате барем бидете чесни спрема другиот отворено кажи му не те сакам си идам со овој и толку ама работава е што тој другиот не ве сака за врска туку онака да си го лади од време на време и да се прави јак ебач као ја на овој девојка му ја ....
     
  3. anaantonia

    anaantonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    122
    ало пораснете и уживајте во животот и не судете многу зашто животот е пред вас,не знаете шо ке ве снајде.Така да стоп малце.Каква прељуба бре коа си во врска? ма живи глупости.
     
  4. IvanaOneD

    IvanaOneD Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    А да си пробаш нешто ново,со тој си идела со години,ако не планираш да се венчаш со него,батали,нема со 1 цел,мораш прво неколку жаби да пројдеш па на крај да дојде принцот
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ayam

    ayam Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    po moje mislam deka i deckoti ima nekoja druga samo on krije ot tebe ti od nego taka idat tije raboti i poradi toa go izneveruvas po moje neje dobro toa dase pravi najdobro razmisli pozz
    [mod-kirilica:28u35yw3][/mod-kirilica:28u35yw3]
     
  6. snegulka5

    snegulka5 Активен член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Мн сум загрижена што се случи??!?! дали си уште во врска со првиот и дали го вараш со вториот? по мое мислење требало да му кажеш на првио тип и ќе видиш... или моли го да ти се смири :/
     
  7. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    мене така дечкото ми напрви одевме 6 месеци ни кртно ни долго но ете премногу приврзани бевме барем јас така мислев но тој да ти имал и друга и во исто време со двете секој ден со двте се гледал на двете ни купувасе не задоволовасе не ѓеташе но ете јас пак дознав сеа сум повредена разнишана довреба во се имам немоѓжам да си свтам со него да делиш кревет јадење се а тој да те први будала многу е тешко не ми е тешко за него туку за тоа што ми напрви немој така од искуство без двјцта ке остнаше ке се лупаш с о глвата од дцид после и сеуште неможам да свтам како е можно гледам стар е постов па ако и си сеуште тука пиши
     
  8. Водолија

    Водолија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Здраво ве молам за совет .... Се гледав со еден дечко повеќе време бев многу затрескана во него си ја замислував иднината , но бидејќи ретко се гледавме поради неговите чести патувања имаше периоди кога за него губев интерес ..Потоа во мојот живот ми се појави еден другар на мојата другарка роднина и со него стално излегувавме на кафе секој ден се слушавме знаев се за него неговите бивши сегашни и тој за моите ми даваше совети и потпора сигурност со него ми беше животот поубав ми стана ного мил а и јас на него јас бев неговото Ангелче .. Една вечер излеговме сами на кафе и почнавме со некој секс муабети и сакавме да се смуваме ми беше убаво во неговото друштво па се смувавме и по кртка предигра имавме секс ... се договоривме тоа да биде наша тајна не кажав ни на мојата најверна другарка (неговата братучетка) а и не ми беше во план дека мислев дека се е готово ова беше авантура и тој ќе продолжи да ми биде другар а и нејкав повеке бидејки знаев дека не е човек кој се залубува и лесно може да се смири гледав дека има 6 женски кој му се на повик и може да ги има кога посака па ми беше став и јас да не сум една од тие а и не го замислував на почетокот да бидеме во врска .....Но не беше се за една вечер тој посака пак ми кажа дека му се допаѓало и сака да продолжаме и продолживме и ми беше убаво но кога еден ден бевме на кафе и отворивме тема сериозни врски тој се испушти и кажа дека сакал сериозна врска му фалила женска и во ни еден момент не ме спомна мене тој цело време нагласуваше дека сме другаре и на мене ме падна тешко и со тоа праваше да се чуствувам не убаво помалку вредно ;( но тука сватив дека имам развиено чувства кој него и сакав да ставам КРАЈ но тој тоа не го прифати ми рече дека требало да видаме како ке се одвиват работите мегу нас па после може да преминеме во врска и така продолживме се гледаме ми беше како дечко но не и дечко јас се повеке станував зависна од него а тој се одалечуваше кажуваше работи само на братучетка му не и на мене телефонските повици повеке не беа толку чести излегуваме заедно ама не ме вика повеке ангелче не ме гледа со исти очи , излегува со нови другари тој ме избегнува!! Се гледаме ама во месецот еден пат и тоа по моја иницјатива го прашав дали се гледа со други негираше ама не му верувам... Еве 8 месеци сум со него а незнам на што сум ни што ми е нз како да направам пак да е луд по мене а го сакам и нејкам да го изгубам ...Јас не го обвинувам само него за тоа можеби тоа беше моја кривица бидејки не му посветував доволно внимание не бев сигурна во тоа дали сакам да ми е дечко мислев дека тоа со него не е од љубов тука од потреба ама сега мислам само на него и тоа пак да е тука за мене тој мувачот го откачив и тоа ни на крај памет не му падна дека ке го откачам .. Ве молам помогнејте ми нз што да направам дали да го игнорирам а знам дека уште му значам кога и да ме виде тој не може да се воздржи а да не ми даде комплимент знам дека му значам ама тој се понаша ного ладно ;(
     
    На Hristov и Elissa им се допаѓа ова.
  9. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
  10. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Ако не разговарај со него отворено, па на крајот на краиштата не сме мали деца и не е срамота да го прашаш. Прашај го дали планира малку да ја осериозите врската, дали мисли да биде со тебе во иднина или сака и други девојки. Нека каже отворено и да знаеш на што си и како да продолжиш. Инаку еден куп врски почнале со вакви развлекувања, ќе биде па нема да биде па само мување за на крај да завршат и со брак. Меѓутоа тој пат е тежок и не е сигурен секогаш.
    (Или пак друга варијанта е да му кажиш оти веќе вака не можеш, ептен ти е тешко оти не си сигурна во неговата љубов, и оти повеќе неможеш да се гледаш со него, па види како ќе реагира. Ако му е сеедно и те остави скрос сама да одлучиш за тоа, ставиго крајот, ако пак му значиш и те сака нема да те пушти туку така).
     
    На Водолија му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    @onie so se gledaat so poveke od eden

    obozavam mazestveni zeni
    ...mozeme da pieme pivo i zdrigame po cel den
     
    На rose60, Arthur и Igrata им се допаѓа ова.
  12. Водолија

    Водолија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Фала Душо на убавиот совет денеска се сретнавме онака низ градот и ме праша дали ако он сака да бидеме во врска јас ке прифатам и му кажав дека не гледам причина зошто да не сме и беше многу изненаден и срекен ама нз колку беше сериозен дали само ме тестира или проверува да не сум го заборавила ,, Дефинитивно треба се одлучи што сака од животот
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lorina

    Lorina Нов член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Hello! Dolgo vreme se mislev da pobaram pomos od nekoj na ovaa tema pa se nadevam deka ke mi pomognete... Znaci vaka: Imam nepolni 20 god i za prv pat vo mojot zivot mi se slucuva da izneveram nekogo iako nikogash ne mislev deka toa bi go napravila.. Se gledam istovremeno so dvajca edniot e od mojot grad a drugiot e od sk, edniot mi e kolega a drugiot e 6 godini postar od mene.. so kolegata se gledam okolu 4 meseci, a so drugiot 3.. se obidov poveke pati so eden da raskinam no nikako ne mozam i dvajcata se borat za mene i nemam idea sto da pravam i so dvajcata mi e preubavo no znam deka ova vaka ne moze da prodolzi moram da se odlucam i mi treba mala pomos da mi kazete kogo bi odbrale ili kako bi postapile vo vakva situacija, znam deka jas samata na kraj treba da odlucham no potreben mi e nekoj sovet i mislenje.. So ovaj sto e postar mi e strav zasto sepak znae kako treba so devojki i poznat e od porano kako fraer ama od druga strana sega mu se godinite za devojka i non stop mi obrnuva vnimanie ednash koga mu raskinav povtorno me barase mi kaza deka saka poseriozno so mene deka ne saka da me ostavi no jas stoev cvsto na mojata odluka i ostanav so kolegata so koj isto taka se imav obideno da prekinam i iskreno mu kazav deka go izneveriv no toj mi rece deka ne saka da me izgubi i ostana so mene i pokraj toa.. se bese okej do pred edna nedela, taa vecer se sretnav so drugiot i i pokraj toa sto go odbivav neznam kako se sluci da si cestitame za ng i povtorno se vidov so nego i sega celata sum haos, so kolegata postojano se slusame i se obidov pak da prekinam bidejki eve edna nedela pak se gledam so druiot i toa skoro site znaat bidejki sedime na kafe vamu tamu zaedno, no toj mi veli da ne go ostavam deka me saka, deka saka da e so mene deka saka vrska so mene i znaete red dr rab a ova sto mu go pravam ne go zasluzuva...iskreno ne mozam da se odlucam sto da pravam, dali da prekinam i so dvajcata ili da odberam eden a ne znam koj bidejki i so dvajcata mi e mnogu ubavo i neznam kako e mozhno ova i za dvajcata chuvstvuam neshto.. ve molam spodelete iskreno sto mislite, sto bi napravile da ste na moe mesto, fala vi odnapred <3
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Megannn

    Megannn Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2014
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    210
    Пол:
    Женски
    И јас сум се гледала со двајца во исто време и интересно ми беше :P
    Секако, не бев во врска и не изневерував, но се осеќав глупаво, неможев да имам исти чувства за двајцата, или што е уште полошо бев никакви емоции да бидам со нив..

    И така ненедејно со едниот престанав да комуницирам, со овој првиот си останав, и во врска сме си неколку месеци веќе ^^
     
    На LollySky и rose60 им се допаѓа ова.
  15. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    На два стола не се седи :D
     
    На Rose96, joy1, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  16. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Varajte si slobodno , pa koga vie ke bidete izvarani kriv vi e Caci
     
    На Bitter-Sweet, joy1 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  17. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Ама на три можеш и да си прилегнеш :P
     
    На j......s, Hristov, babyblond и 2 други им се допаѓа ова.
  18. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    :P
     
    На ninja35 и ocicka2014 им се допаѓа ова.
  19. bombona23

    bombona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.817
    @Lorina ептен си се заплеткала. Јас би ти дала совет да прекинеш и со двајаца, за да размислеш што и со кој понатаму. Очигледно е дека и соп двајцата не можеш, па пробај и без двајцата кој поише ти фали значи со него остани... П.с замисли си некој тебе вака да ти прави?
     
  20. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    @Lorina секоја чест девојче за храброста да се плеткаш и да ебаваш двајца мужи на само 19 години.
    Треба да ти подзавидат?
    Не.
    Дај чукни си ја главата и батали ги двајцата дур не ти е предоцна и дур не си направиш поголеми проблеми и нема да знаеш каде ти е главата за да се справиш со сето ова.
    Мала си за вакви тријаголници и сплетки бре девојче, не ми се верува до каде ви ојде младоста.
     
    На fairy88, PogbaPol, poenta и 4 други им се допаѓа ова.