1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се заљубив, а тој бил женет

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од radosnica, 7 мај 2011.

  1. Bubenceto073

    Bubenceto073 Нов член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Kolku e ubavo da slusnam mislenje od luge koi go imaat pominato ili doziveano ova. VI BLAGODARAM Jas sum presrekna zosto mozam da go gledam cesto.Ne sum go ni baknala ni pregnala nisto bas od pricina sto e zenet i ima deca a sum mozelaa 10000000 pati.A za sreken voopsto ne e toj izleguva na rabota vo 7 se vraka doma vo 21,22h...postojano pie.Ne e sreken ne poradi mene si ima i dr problemi toj.Ama mu ja posakuvvam celata sreka na svetot koga e sreken i jas sum.VI BLAGODARAM MN MI E POLESNO SO SPODELIV I STO SLUSAM RAZLICNI SOBETI a jas ke prodolzam da se treskam dodeka ne padnam ubavo pa da mi se otvorat ocite.Eve sega pisuvam a mislam sto da oblecam bidejki ke go vidam.
    BOG NEKA MI E NAPOMOS
     
  2. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Да...сигурно!
    :^)
    Извини, ќе бидам малце иронична, но намерите не ми се лоши.
    Девојко, сите мажи кога сакаат да се „порадуваат на страна“ пристапуваат со „не сум среќен во бракот“.
    Еве неколку примери од мои пријателки, другарки и колешки
    На едната и се пушташе еден т.н. пејач познат во нашата јавност, кој тогаш беше со првата жена, и кутрава беше длабоко уверена дека тој навистина е несреќен во бракот. И да ...несреќен, додека девојкава што му беше швалекра, не дозна преку медиуми дека се развел и се оженил за побогата од правата жена, па швалерката ја заборави и дека постои.
    Другата , се мавташе со еден три години, а пред мене кажуваше дека дури после 2 години дознала дека е женет ;) пошто СК изгледа „голем град ќе да е“, а он убаво ја изработи со истата финта...не сум среќен во бракот, ти ми требаш, тебе те сакам...и така со години, додека не му се здосади од неа.Па он си се врати на жена му , а оваа уште чека да го сретне вистинскиот.
    Вакви примери има милион.
    Мислам дека тоа кај тебе е некаков занес, зошто се работи за недозволена врска која ве предизвикува двајцата.
     
    На oblace1, Gea и tessie им се допаѓа ова.
  3. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Прво бараш совет како да го заборавиш, па потоа велиш: " Ќе продолжам да се трескам и се мислам што да облечам дека ќе го видам него ". |(
     
  4. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    А на дечко ти што му посакуваш?
    Од таквите како тебе ми се.. :puke:
    И со лесно на видувањето,облечи секси долен веш,мош нешто ќе падне.. :!:
     
    На AnaMKD, cresa-jagoda и stetoskop им се допаѓа ова.
  5. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    :up: Прав одговор :up:
     
  6. AnaMKD

    AnaMKD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    115
    Неможам да си поверувам во ова што го читам. Се правиш жртва тука, као демек еве јас несреќно заљубена во некој што ми е забранет, а уствари ти си таа што мафта и лаже. Размисли како му е на тој човек што е со тебе толку години, во очи да го гледаш и да го лажеш, будала да го правиш и залудно да му го трошиш времето. Како би ти било тебе да си на местото на таа жена и тоа дете, само замисли си твојот иден сопруг вакво нешто да ти прави. Уште па на крај додаваш дека си размислувала што да облечеш!!!!
    Од вакви како тебе фамилии се растураат и многу луѓе страдаат.
    Не си свесна изгледа дека кармата нема рок на траење и ќе те стигне кај и да е. Прекини со ваквото понашање во поскоро време пред многу многу луѓе да бидат повредени, а меѓу кои ќе бидеш и ти.
     
  7. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Колку лесно можат да ве заслепат, залажат и замачкаат очи со муабетиве.
    Треба едно нешто да разберете, на него ако не му било убаво и со тебе и без тебе- он би се развел.
    Тие не си ја оставаат жената, вие сте им само забава и ништо повеќе.
    Ќе ве влечат за нос со денови, месеци, а и со години.
    И на крај вие ќе бидете повредени, навредени, понижени и етикетирани.
     
  8. Bubenceto073

    Bubenceto073 Нов член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    E toa e problemot so nesakam da msilam na toa sto do oblecam ilibilo sto samo bev iskrena vo toj moment sto pocustvuvav...znaev deka ne treba da objavam zosto pogresno ke me svatevte....no da bev jas takva kakva sto me mislite i deka na decko mu treba da mu se gadi od mene....dosega 10000 pati ke idev vo krevet so nego ....ohoooobkako i da e ....tesko mene fala vi devojki ...nekogas mislam deka go sakam zatoa sto mi e zabranet neznam sto veke damislam.....nema da me svatite znam znam.....no i toj dali treba taka da postapuva so mene koga znae deka sum 8 g pomlada od nego a toj iskusen vo mn raboti...nesakam da ve zamaram IZVINETE
     
  9. AnaMKD

    AnaMKD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    115
    Погрешно гледаш на работите од сам старт. Прво во однос на дечко ти. Не е муабетот дали ти ќе отидеш во кревет со типот или не, туку самиот факт дека штом имаш чувства спрема некој друг, нетреба и не е морално исправно да му го трошиш времето на дечко ти и да го залажуваш. Второ во однос на типот. Воопшто не е битно како он постапува, за тебе праиме муабет тука. Он нека си плаќа за своите гревови. Ти тргни си се на време од таков оган, пред се за твое добро, а како што кажав и претходно, да одбегнеш и многу други луѓе да бидат повредени.
     
  10. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    Ние не те разбравме погрешно,туку токму така како што сакаше.
    Ти си себично суштество.
    Го лажеш дечко ти,минимум 5 години(толку време си заљубена во женетиот),дека не знам колкав временски период ви е врската.
    И одеш кај нив дома,и без срам ги галеш децата,и ни кажуваш дека многу те сакале?
    Кое лицемерие значи.
    Се надевам побргу дечкото ќе разбере какво суштество води под рака. ;)
     
    На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    јас неможам да св[/b(Ф)]атам како може некоја да се заљуби во некој, само од гледање?
    Како кога никогаш не се бакнале, не се “плеснале“, немаат ништо заедничко доживеано ( како проблем, мака, забава, радост итн итн итн
    ОООООООООООООоооооооооооооооооооооОООООООООООООООООООООООО девојче како пусто црно ти извеано се заљуби? Во што се заљуби ( не во кого) ?
    Сигурна сум типот да не беше оженет и да немаше девојка оваа нашава немаше ни да го погледне, ама има нешто од внатре што ја тера ( што би рекла мајка ми ја тера цуцко), па ај ке приплачува навечер за него, а има дечко кој како што кажа е прекрасен.
    Мила душичке “напатена“ и расплакана, дали си ти сигурна дека си заљубена во него или во тоа што тој го има?
    И пази викаш дека тој пие, па сите бегаат од пијаници а ти трчаш директно во таков.
    Абе и ние жените незнаеме да ги цениме правите машки, тие што не сакаат и почитуваат.

    ТИ НЕ ГО САКАШ НЕГО ТУКУ НЕСАКАШ МИРЕН И СТАБИЛЕН ЖИВОТ. СИ ГО ИДЕАЛИЗИРАШ И ПОСЛЕ СЕ ЛУПАШ ОД ПАТОС.
    ај оди залеписи две три шамарчиња пред огледало и после јави му се на дечко ти да се видиде и почни да согледуваш што имаш до тебе и што можеш да изгубиш
    ( недај боже некој од фамилија да разбере за ова, па да те шутне тој до тебе е тек тогаш нема никого да видиш- ама коа ке подразмислам тоа е најдобра варијанта за сите, па може ке се опаметиш и ке пораснеш)

    бдв како е правилно сватив или сфатив ?
     
    На Bubenceto073 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Морав да се навратам од почеток на темава, да прочитам се и искрено, кај мене се побуди една чудна емоција како мешавина на бес, сожалување, горчина... Бес бидејќи веднаш се ставив во кожата на жената која те доживува како „идна снаа“, која безрезервно и наивно те сака, а воопшто не е ни свесна што и се случува под масата во сопствениот дом, дом што можеби го отрпувала да го создаде, нејзино светилиште, храмот на она што некогаш било само нејзина љубов, место каде што безгрижно и раснат децата, а вие двајцата го скрнавите.Твојата свест треба да е посилна од моменталната затресканост и правилно да расуди колкава штета и болка може да нанесе на неколку невини луѓе, околу вас. Фраерот, што не ја почитува мајката на своите деца, според мене е само за кастрација, бидејќи ионака нема муда, ако не ја сака жена си, да призне јавно, да ја остави без да и набива рогови и после така слободен, да се ебава со кого ќе посака. Размислуваш што да облечеш, бидејќи ќе се видите, значи важно ти е да те посакува и верувам дека малку ти фали да му се фрлиш в прегратка. И да ти кажам немој, ти сепак ќе го направиш тоа, судејќи според твоето размислување од постовите и заблагодарувајќи им се на оние што веќе го поминале тој пат, бидејќи очигледно е дека не бараш совет, туку одобрување за својата постапка, за да ја смириш грижата на совест. Меѓутоа, совеста е најмалата казна што може да се случи некому, за растурање на еден дом. После ова треба длабоко да размислам, кого се пуштам во сопствениот дом...
     
    На Bubenceto073, Amore, Antoninaaa и 2 други им се допаѓа ова.
  13. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    кажано е се
     
  14. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.346
    Допаѓања:
    8.117
    Пол:
    Женски
    Bubenceto...инаку многу ироничен ник, па поироничен не си можела да смислиш.
    Ти си зло кое шета по земјата.
    Како немаш ни грам срам, ни грам грижа на совест,ни малку образ...страшно.
    Не си ти за жалење туку твоите родители и блиски луѓе кои незнаат каков створ чуваат.
    Дно дна си.

    Ај тој што уште лета и не ја свака суштината на семејниот живот, го разбирам, ама ти секогаш си можела да се повлечеш, да му кажеш дрско да не се занесува да си седи дома покрај жена му, но не ,тебе ти одговара сето негово внимание, затоа што си од најнискиот ранг на жени во општеството.Ако си сакала си можела да спречиш и воопшто, да не се развие ништо,а и не верувам дека можат да се створат толку силни емоции од гледање.Но ти си тип на девојки кои не марат за ништо, туку курвински и педерски играат.

    Најмногу ме изреволтира фактот дека се знаеш со неговото семејство, дека те сакаат, чуваат,те примиле како нивно дете, а ти демнееш и во секој момент си спремна да срушиш се.Ма ти едвај чекаш да му се пикнеш во кревет, ако веке и не си.Немам коментар, запрепастена сум :x .

    Таквите ко ти треба да се испратат на Сибир со one way ticket.
     
  15. Bubenceto073

    Bubenceto073 Нов член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    EEE eve celo vreme bev so nego sea i so familijata ne se ni zavrtev da go poglednam go gledav decko mi i razmisluvam kolku sum glupava i tupava i smotana....ne pravam nisto niti sakam odobruvanje za mojata postapka.....tuku fala vi sto mi gi otvarate ocive moi zaslepieni....zaljubenata jas...e ke pocnam da odbegnuvam ako zvone ne se javuvam moram da smenam se........ke placam znam tesko ke mi e ama moramm nemozam jas da bidam pricina za taga na lugeto.Pa makar i da mi se rasparcuva srcevo,podobro srcevo otkolku necija familija........fala vi FALA VI i nedaj boze na lugevo so komentiraat i vregaat da se vo moja koza.....nedaj boze togas bi svatile ,a nz zosto mislite deka ne sum rekla da ne mi zvoni i priblizuva site metodi se probani ama nebivaa...I AKO E GREV STO GO SAKAM NEKA ME GOSPOD KAZNI. kako i da odam ponatamu mi treba poddrska i sovet a ne navredi znam jas se stavam i jas na toa mesto kako bi mi bilo mene ....
     
  16. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Зашо мислам дека некој се ТРОЛА овде....once again :^) ?
     
  17. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Можеш да го спречиш, само ако навистина сакаш. Запрети му дека се ќе и раскажеш на жена му,на дечко ти и на семејството за неговите „палави“ замисли. Што имав да кажам, кажав во претходниот пост, чувствата кон него потисни ги во својата најдлабока интима, не давај му повод за провокација и немој ти да бидеш повод за нечија несреќа. Ако тој брак е осуден на пропаст, не биди ти таа, што со себе ќе го носи товарот до крајот на животот, зашто еден ден, кога ќе имаш свое семејство и деца, тогаш ќе сфатиш колку е тоа бесценето и ќе се бориш никој да не ти го одземе,а можеби и тогаш најубаво ќе сфатиш што сум сакала да ти кажам. Подобро пролевај солзи, а верувам дека ќе го преболиш за кратко време, отколку да направиш ти да бидеш причината поради која неговите деца, ќе пролеваат солзи цел живот.
     
    На Bubenceto073 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Не си ти за жалење ама ич.
    Свесно влагаш во тоа, значи ај да те лажел дека не е женет, па да те жалиме ама вака не!
    Среќа на туѓи солзи НИКОГАШ не се гради.
    Ама забранетото овошје секогаш е послатко за тебе така?
    А и дечко ти сиротиот, не знае со каква зла особа се здружил.
    И поддршка не очекувај, зошто налет од такви жени и мажи како вас, па уште тапшање по рамо барате.
     
  19. Bubenceto073

    Bubenceto073 Нов член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    OFF bozeee ne sum imala nisto so nego razberete a ne sakam ni da imam zatoa sto lugeto okolu mene sto bi gi povredila se zlatni.....samo si ja kazuvam makata na nikoj nemozam da kazam na nikoj vi rekov kazav na edna drugraka no toa onaka okolu okolu.......a vie me napravivte da se poscustvuvam kako gubre...iako go nemam iznevereno decko mi nikogas nitu pa imam namera da go napravam toa...ajde ajde bidna ova moevo znaev deka vaka ke e ..
     
  20. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Твоето лицимерие нема граница, толку имам да ти кажам.