1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се заљубив во дечко со 10 годишна врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од jhfvsbk, 10 март 2016.

 1. jhfvsbk

  jhfvsbk Нов член

  Се зачлени на:
  10 март 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Se zaljubiv za prv pat u zivot ama on ima zenska i 10godisna vrska. Vika deka me saka, saka da sme zaedno i jas iskreno veruvam vo toa i mislam deka e iskren. Megutoa ova trae veke godina i pol skoro a on seuste odi paralelno i so nea. Sum probala mnogu pati da se trgnam premnogu e uporen a od druga strana ne e resitelen nemozi da se skara so nea vika deka toa e zaradi nekoi moi greski od minatoto preku koi tesko moze da pomine od druga strana negovite i site se protiv nas, dolgi godini se vo prasanje so nea a ova e golemo izmacuvanje za mene premnogu mi e tesko. Baram sovet ve molam kazete mi kako da gledam na ova so da pram
   
 2. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  4.577
  Допаѓања:
  48.917
  Пол:
  Женски
  Постави му ултиматум.
  Не е решение да оди со двете во исто време.
  Ќе сакате заедничка иднина подоцна или порано.
  Сигурно не планираш во иднина да бидеш љубовница, туку прв избор.
   
  На rose60, Bebulleee, ku4ence и 6 други им се допаѓа ова.
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.309
  Пол:
  Женски
  ^ И јас мислам така.
  Или нека те избере тебе, или нека си оди засекогаш во твојот живот.

  Затоа што вака, само ти во приказнава губиш.
   
  На joy1, ku4ence, Marossa и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  ^ Или нека му понуди тројка, па сите да се задоволни. :D
   
  На martine, BoyL, Dust и 38 други им се допаѓа ова.
 5. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Женски
  Да бе многу те сака затоа те става на второ место а женска му секогаш ќе му биде на прво.Ти му идеш некако како не знам како да кажам а да не те навредам,ако сакал ќе раскинел ама што уште е со неа,уштe и ќе биде.Ако не сакаш веќе да изиграваш глупава,тргни се додека е време.
   
  Последна измена: 10 март 2016
  На Dust, joy1, ADOKI и 8 други им се допаѓа ова.
 6. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Ќе му останеш втора. За занимација. Те сака ама не ја остава другата = мачкање очи. И не е заради некои си твои грешки кои ти ги наметнува како изговор, туку затоа што вака му е убаво и си го билда егото со вас две. Биди упорна да го баталиш и најди си некој слободен.
   
  На Nina95, sugarlips, ADOKI и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  На тебе не ти треба совет, туку една цигла по глава. Втора? Аман, зошто си дозволувате така да ве понижуваат? Ромео, момео, те сакал, може ти ветил и вени ќе сече за тебе, а па едно вреден што бил, па и теми да се отвараат за него, yeah right :D |(
  Советот е get a real life.
  :d::drunk:
   
  На sugarlips, rose60, PaLaVa и 16 други им се допаѓа ова.
 8. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.848
  Допаѓања:
  38.585
  Пол:
  Женски
  Aко те сакал тебе ќе ја оставел неа, не велам дека човек не може да се заљуби во друг и во околност како вашата, но ако стварно се заљубил и видел дека со тебе е среќен ќе најдел начин да прекине со неа и да и каже нормално како човек, а не да изиграва, кретен.Не е фер тоа што и го прави на женската и од една страна не е фер тебе што те прави будала.За ваквите посакувам и двете да го оставите па нека си го д*ка сам.Ти немаш избор или продолжи да бидеш втора и да се помириш со таа улога(зошто друга улога нема да добиеш) или постави му ултиматум или ти или таа и стој цврсто на тоа.
  На него убаво му е на две столчиња да седи, удобно му е.

  П.С.Вака кога прочитате дека некоја се гледа со некој во долга врска, се замислувате за момент вие да не сте таа која ја мамат или само мене ми се случува?:D
   
  На SelinaKyle, rose60, kim.k и 20 други им се допаѓа ова.
 9. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  65.091
  Пол:
  Женски

  Среќа не идам 10 години иначе ќе се замислев. :D:D:D
   
  На sanjaж, rose60, kim.k и 6 други им се допаѓа ова.
 10. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.541
  Пол:
  Женски
  Тој ни нејзе ја сака, ни тебе те сака.
  Кажи и на женска му со каков кретен си има работа и откачи го. Така тој ќе остане и без двете. Па, ако има барем малку мозок, ќе сфати што направил.
   
  На Ив_анна, Dust, Nina95 и 14 други им се допаѓа ова.
 11. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Девојчево jfbvjhfjb ако се логира уште еднаш на форумов утепајте ме :lol:
   
  На sugarlips, Veki4kaa, Majli.15 и 10 други им се допаѓа ова.
 12. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.496
  Допаѓања:
  26.546
  Пол:
  Женски
  Тргни се подалеку од него што поскоро. Иако ти вели дека те сака не е будала да раскине со некоја што е 10 години заедно нема шанси.
  Ти кажувам од лично искуство. Еднаш се гледав со еден дечко кој имаше женска 8 години и кој тврдеше дека многу ме сака ама никако не можеше да раскине со неа:^)
  И на крајот си заминав од него нормално :)
  Животна лекција не дозволувај никогаш да бидеш втора.
   
 13. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Јас пак имам инакво искуство.
  Дечко ми имаше 5 год. врска, па јас му реков да раскинат за да сме заедно. Раскинаа, па сега сме заедно. Значи вистина ме сакал, и стварно се смена и сега ни е преубаво...

  Прво нека се ослободи од неа, па после некое време спојте се, немој веднаш. Тестирај го.
   
  На Ив_анна, rose60, 123.Maki-first и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Situacija ILI - ILI *Neka bira kopileto.
  Realno, ako imam 10 godishna vrska nema da se gledam so nekoja godina ipol i seushte da idam so taa shto idam 10 godini vishe... Mora da se reshi situacijata poshto na kraj site povredeni kje bidete za dzabe.
  Napravi mu objektiven muabet ... mora da reshi ,neka bide mazh i neka bira pomegju vas dve t.e neka go opravda muabeto deka beskrajno te saka!
  Sum imal zhenska i sum idel so drugi zhenski ali nikogash ne sum im kazhuval deka gi sakam i deka planiram zaednichki zhivot so niv tuku bilo str8 muabet ; mi se sfigjash , sakam da se zhurkam so tebe pa kje vidime kade odi toa ponataka ali ako ima pateka podolga togash taa shto mi e zhenska logichno e da ne mi bide povekje zashto na kraj kje ispadnam idiot i kje gi povredam devojchinjata poshto mojot penis izgubil svest poradi soodnosot so nivnata( vashata) vulva. Zatoa imam chist obraz .. i taka kje pravam do kraj ; nema da i kazhuvam na nekoja deka ja sakam samo za da imam sex so nejze i da se zaljubi vo mene i da pravi se za mene tuku realen muabet , realno chuvstvo i realna misla pa kakov i da e ishodot barem na chisto kje bideme obostrano. ;)
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Абе тркалото се врти, како што би и раскинал на девојката уште полесно може да ви го направи истото на вас.

  Инаку на девојчево и требаше изгледа сценарио за филм.
   
  На Ив_анна, rose60, joy1 и 7 други им се допаѓа ова.
 16. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Тогаш, мислиш дека мојот ме сакаш чим и` раскина, па е со мене?!
   
 17. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Epa sigurno ne te mrazi?! :) Normalno deka te saka.
  Sigurno se raboti za zdravo - razumen chovek... Shtom i raskinal na devojkata i ushte ste zaedno i profi vi e znachi ima Ljubov i ubavo vi e sega , vazhno napravil odluka a toa se pochituva vo sekoj sluchaj kakva i da e.
  Ne ispadal kreten da ide so dvete istovremenski i da vi pravi lazhna Ljubov pa da sechete veni potoa..
   
  На larrachi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Да во право си. На почетокот се гледаше со двете, ама пред да стане сериозна работата му реков избери. Ми вети дека ќе сме заедно и го исполни тоа. Тенкју :inlove:
   
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.068
  Пол:
  Женски
  Неможел да раскине со неа поради некои твои грешки во минатото? А што си ти на копче па бираш што ќе ти се случи. Ако е за така сите имаме грешки и минато.
  Апсурд.
  Јас би ти рекла да избегаш од таков. Таков не остава 10 годишна врска, тоа не е маж, тој е уште дете. Со таа ќе се ожени, тебе ќе те остави.
  Цени се себе си прво, па за него најмалку не треба да ти е тешко.
   
  На Ив_анна, joy1, ku4ence и 2 други им се допаѓа ова.
 20. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Ајде ти уште во некоја тема пофали се за тоа дека си растурила 5год врска. Верувај и тебе истото ти го прави со друга, а ти мисли си те сака.
   
  На oblace1, rose60, kim.k и 11 други им се допаѓа ова.