1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се заљубив во дечко со 10 годишна врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од jhfvsbk, 10 март 2016.

  1. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Добра си. Бар мене ми се допаѓаш...Како пишуваш де. :lol::lol:

    Само така, строго.
     
    На BlondPrincess, SelinaKyle и Victorian им се допаѓа ова.
  2. Ив_анна

    Ив_анна Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Nekoj od vas se sekavaat moze na mojata situacija so mojot eks koga mu trebase prostor,koga se shetase bansko i vamu i tamu..
    E sea jas go uloviv na delo ne vi prezentirav samo vi kazav deka sum svatila.. za mene vo toj moment zavrsi on, ne postoi nema sto da se boram ja za nego koga on posegnal po druga devojka. Demek on me saka ama ja go uloviv so druga.. e se da se nadovrzam na muabetov devojko bez ime jhf.. blabla.. pobogu pa svesno da znam deka sum na vtoro mesto godina ipol?? Ne fala!!! A ako mislis deka saka da e so tebe stvarno lesno e da proverish pojavi se koga e so devojka mu i kazi se sto se slucuvalo pa da vidime kako ke se snajde deckoto??? Sto izmisljotini ke kaze.. taa devojka ne veruvam deka znae deka toj ima paralelna godina ipol.. a ako znae i go dozvoluva toa ondak, neka si go cuva za cel zivot... Izgovorite od tipot ti si kriva za se od porano mu sluzat samo za da gi prikrie svoite sranja.. pa cekaj be dal e on covek za koj vredi da razmisluvan da sum so nego?? Koga moze ova da i go napraj so nekoja so koja izrasnal da ja praj budala tolku vreme shto ocekuvash so tebe da se desi?? Zar mislis deka tebe bi te poshtedil?? Zar mislis deka nema istoto da ti go napravi i tebe?? Zaprasaj se?? Dali utre i ti ne bi bila ma mestoto na ovaa devojka ?? Sigurno bi bila i ti!! Najlesno pojavi se kaj shto se oni dvajca zaedno i kazi se ako pocne nejze da i se pravda ondak batali go.. samo popunuva slobodno vreme so tebe! A ako zastane mashki i i revce na devojka mu da taka e slushaj ja i ti sme 10 godini ali se desi sto se desi sea sakam da sum so nea, ke ja razresis cela dilema... no sepak razmisli dali vakov covek vredi, zasto da ne preteram 100%, eve neka ne se i 90% ali 80% i tebe ke te snajde istoto od negova strana :D .. so sreka
     
    На theowndemon, BlondPrincess, 123.Maki-first и 3 други им се допаѓа ова.