1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се мувавме, а сега ме избегнува

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sillygirl, 12 април 2011.

  1. sillygirl

    sillygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Не се знам долго со момчево али, ете мислам дека се разви нешо меѓу нас... Бевме излезени заедно неколку пати, се дружевме се тоа, и последниов пат се испокара со дечко шо ми се удвараше, после инцидентот се напи повеќе и ме испрати до дома, и како шо можев и да претпоставам си побара да "испиеме едно кафе"... и се мувавме се... Утредента се беше океј, зборевме се зезавме бевме заедно се и ми рече као демек ќе ти ѕвонам за кафе, но не се јави и коа го прашав шо ќе правиме со кафето, ми рече дека ќе сме иделе деновиве пошо денеска не бил слободен... Утредента ништо, не се поздрави, ме игнорираше и ме избегнуваше цел ден... Што би можело да го смени толку брзо... Ве молам девојки помогнете ми... :( :?:
     
  2. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Во што е проблемот... ?

    Абе да, чув денес и на вести кажаа на фемина форумот ги читаат мислите на дечковците, одете прашајте.
     
  3. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Па тоа може му било намерата...
    Да те смува и да те откачи.
     
  4. katence1993

    katence1993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Во што е проблемот... ?

    има такви машки што се ке направат за да те освојат и кога ке те добијат ке ти завртат грб. Еден таков случај е и овој.Ова нека ти биде како една мала авантура заборави го има и други :) но за др пат процени го каков е на почеток
     
  5. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Во што е проблемот... ?

    Кате ти толку брзо го реши твојот проблем па почна совети да делиш на други? :lol:
    Велиш "Ова нека ти биде како една мала авантура заборави го има и други".
    Епа примени го тоа и кај тебе :)
     
  6. katence1993

    katence1993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Во што е проблемот... ?

    нејзиното многу брзо завршило за разлика од моето кое трае 9 месеци. и го кажувам од искуство :)
     
  7. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Во што е проблемот... ?

    А девет месеци многу се за 15годишна девојка?
     
  8. katence1993

    katence1993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    9 месеци за 15година девојка се многу барем така мислам :)
     
  9. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Ништо страшно не се секирај ако те побара да пиете кафе ти избегнувај го, незнам колку години имаш ама претпоставувам се наоѓаш во најлудите години и си доста млада, па затоа и тоа го доживуваш фатално, можеш да се договориш со некоја другарка или со друштво да пиеш кафе или да излезеш и убаво да си пиминеш тоа ти го велем да заборавиш на момчето кое се прави важнои што те избегнува, и штом не нешто сериозно јас сум сигурна дека ти си паметно и убаво девојче ќе си најдеш друго момче со кое ќе излегуваш. Ти посакувам од се срце да си среќна за другото се само ќе дојде.
     
    На sillygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Ништо, слободно пиши кога и да имаш проблем ако имам искуство и знаење ќе ти помогнам :inlove:
     
    На sillygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.110
    Допаѓања:
    2.701
    Пол:
    Женски
    Е добро де, сте се смувале една вечер, ти ветил дака ќе се јави ама не се јавил.И што сега????Ај не си го сваќај толку сериозно случајов, ништо страшно.Не си се врзала емотивно со типов па сега незнам каква драма да треба да се прави, не си потрошила купишта години со него, по сега да незнаеш што понатаму со себе.Ај ќе си најдеш некој што ќе ти се јави и без да се смуваш претходната вечер.Животот е пред тебе.Биди свесна дека во реалноста постојат и вакви ситуации.
     
  12. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Грубо ќе звучи,ама мислам дека те сакал само за два-три пати да те смува и толку.
    Сили има една работа кај машките која за нас женските е незамислива.
    Еве една паралела
    Обичното мување кај машките,не значи почеток на врска.
    Обичното мување кај женските,значи дека би требало да се продолжи кон врска.

    Олади го и ти односот или прашај го дали сака да продолжите или не.
    Ќе знаеш на шо си.
     
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    јас би ти препорачала ова воопшто да не си го земаш при срце па не се случило ништо големо за да му даваш него важност голема или на самата случка
    крениси ја главата сте се мувале па што луѓето за една вечер имаат секс па исто како ништо да не било не се замарај со вакви работи кај се оние озбилни работи што ќе ти се случуваат во љубовта работи кои треба да ги разјаснуваш да се бориш да уживаш во љубовта
     
  14. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    на вакви дечки не ни вреди да помислиш- ти кажувам од искуство :D
    и немој да се нервираш и да плачеш зошто не ти се јавува НЕ ВРЕДИ :!: и ако ти се јави за на кафе, стави го на игнор, самиот ке свати :$
    чувајси ги нервите за понатаму оти ке ти требаат за сериозни проблеми не за вакви глупости :!:
     
  15. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Можеби има девојка,а можеби и не сака ништо со тебе.И машките и девојките понекогаш се чини имаме некои бубачки кои спротивниот пол неможе да си ги објасни.Ако тој те избегнува прави се дека ти е сеедно,покажи му дека не ти е дошло до него,па тогаш мислам дека ќе има сосема поинаков резултат.Ќе дојде кај тебе-барем секогаш е така,а ако не,тогаш не е тој за тебе девојче.
     
  16. Idealno.losha

    Idealno.losha Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Значииии....кога некој ќе се изјасни за своој љубовен проблем, тоа треба да биде проблем поврзан со неговите чуства, со некоја негова недоумица која веќе барем е одгатната ;)... Проблемот треба да биде достоен за дискутирање и така да се дојде до соодветно решение, секако. Вакви проблеми од типот...што мислел тооој?... што е во неговата глава?... зошто се случи така?....мислам дека се поООмалку смешни, бидејќи доколку ТИ сама не го знаеш одговорот, тогаш ние можеме само да погаѓаме што може да биде. Па дури да погодиме, пак не сме стигнале до решение....бидејќи тука и нема некој проблем :!:
    Уствари...дали тука има некој што знае да гледа на кафе :lol: ???