1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се мувавме, а сега ме избегнува

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sillygirl, 12 април 2011.

 1. sillygirl

  sillygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Не се знам долго со момчево али, ете мислам дека се разви нешо меѓу нас... Бевме излезени заедно неколку пати, се дружевме се тоа, и последниов пат се испокара со дечко шо ми се удвараше, после инцидентот се напи повеќе и ме испрати до дома, и како шо можев и да претпоставам си побара да "испиеме едно кафе"... и се мувавме се... Утредента се беше океј, зборевме се зезавме бевме заедно се и ми рече као демек ќе ти ѕвонам за кафе, но не се јави и коа го прашав шо ќе правиме со кафето, ми рече дека ќе сме иделе деновиве пошо денеска не бил слободен... Утредента ништо, не се поздрави, ме игнорираше и ме избегнуваше цел ден... Што би можело да го смени толку брзо... Ве молам девојки помогнете ми... :( :?:
   
 2. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Во што е проблемот... ?

  Абе да, чув денес и на вести кажаа на фемина форумот ги читаат мислите на дечковците, одете прашајте.
   
 3. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Па тоа може му било намерата...
  Да те смува и да те откачи.
   
 4. katence1993

  katence1993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Во што е проблемот... ?

  има такви машки што се ке направат за да те освојат и кога ке те добијат ке ти завртат грб. Еден таков случај е и овој.Ова нека ти биде како една мала авантура заборави го има и други :) но за др пат процени го каков е на почеток
   
 5. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Во што е проблемот... ?

  Кате ти толку брзо го реши твојот проблем па почна совети да делиш на други? :lol:
  Велиш "Ова нека ти биде како една мала авантура заборави го има и други".
  Епа примени го тоа и кај тебе :)
   
 6. katence1993

  katence1993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Во што е проблемот... ?

  нејзиното многу брзо завршило за разлика од моето кое трае 9 месеци. и го кажувам од искуство :)
   
 7. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Во што е проблемот... ?

  А девет месеци многу се за 15годишна девојка?
   
 8. katence1993

  katence1993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  9 месеци за 15година девојка се многу барем така мислам :)
   
 9. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  911
  Ништо страшно не се секирај ако те побара да пиете кафе ти избегнувај го, незнам колку години имаш ама претпоставувам се наоѓаш во најлудите години и си доста млада, па затоа и тоа го доживуваш фатално, можеш да се договориш со некоја другарка или со друштво да пиеш кафе или да излезеш и убаво да си пиминеш тоа ти го велем да заборавиш на момчето кое се прави важнои што те избегнува, и штом не нешто сериозно јас сум сигурна дека ти си паметно и убаво девојче ќе си најдеш друго момче со кое ќе излегуваш. Ти посакувам од се срце да си среќна за другото се само ќе дојде.
   
  На sillygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  911
  Ништо, слободно пиши кога и да имаш проблем ако имам искуство и знаење ќе ти помогнам :inlove:
   
  На sillygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  2.700
  Пол:
  Женски
  Е добро де, сте се смувале една вечер, ти ветил дака ќе се јави ама не се јавил.И што сега????Ај не си го сваќај толку сериозно случајов, ништо страшно.Не си се врзала емотивно со типов па сега незнам каква драма да треба да се прави, не си потрошила купишта години со него, по сега да незнаеш што понатаму со себе.Ај ќе си најдеш некој што ќе ти се јави и без да се смуваш претходната вечер.Животот е пред тебе.Биди свесна дека во реалноста постојат и вакви ситуации.
   
 12. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.576
  Грубо ќе звучи,ама мислам дека те сакал само за два-три пати да те смува и толку.
  Сили има една работа кај машките која за нас женските е незамислива.
  Еве една паралела
  Обичното мување кај машките,не значи почеток на врска.
  Обичното мување кај женските,значи дека би требало да се продолжи кон врска.

  Олади го и ти односот или прашај го дали сака да продолжите или не.
  Ќе знаеш на шо си.
   
 13. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.944
  Пол:
  Женски
  јас би ти препорачала ова воопшто да не си го земаш при срце па не се случило ништо големо за да му даваш него важност голема или на самата случка
  крениси ја главата сте се мувале па што луѓето за една вечер имаат секс па исто како ништо да не било не се замарај со вакви работи кај се оние озбилни работи што ќе ти се случуваат во љубовта работи кои треба да ги разјаснуваш да се бориш да уживаш во љубовта
   
 14. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  на вакви дечки не ни вреди да помислиш- ти кажувам од искуство :D
  и немој да се нервираш и да плачеш зошто не ти се јавува НЕ ВРЕДИ :!: и ако ти се јави за на кафе, стави го на игнор, самиот ке свати :$
  чувајси ги нервите за понатаму оти ке ти требаат за сериозни проблеми не за вакви глупости :!:
   
 15. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Можеби има девојка,а можеби и не сака ништо со тебе.И машките и девојките понекогаш се чини имаме некои бубачки кои спротивниот пол неможе да си ги објасни.Ако тој те избегнува прави се дека ти е сеедно,покажи му дека не ти е дошло до него,па тогаш мислам дека ќе има сосема поинаков резултат.Ќе дојде кај тебе-барем секогаш е така,а ако не,тогаш не е тој за тебе девојче.
   
 16. Idealno.losha

  Idealno.losha Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Значииии....кога некој ќе се изјасни за своој љубовен проблем, тоа треба да биде проблем поврзан со неговите чуства, со некоја негова недоумица која веќе барем е одгатната ;)... Проблемот треба да биде достоен за дискутирање и така да се дојде до соодветно решение, секако. Вакви проблеми од типот...што мислел тооој?... што е во неговата глава?... зошто се случи така?....мислам дека се поООмалку смешни, бидејќи доколку ТИ сама не го знаеш одговорот, тогаш ние можеме само да погаѓаме што може да биде. Па дури да погодиме, пак не сме стигнале до решение....бидејќи тука и нема некој проблем :!:
  Уствари...дали тука има некој што знае да гледа на кафе :lol: ???