1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се мував со оженет...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од samojed, 25 април 2011.

  1. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.979
    Допаѓања:
    278.994
    Не знам дали сватив добро.
    Детето и мајката се германски државјани и си живеат во германија а татково каде живее за вие да се видите вечер?
     
  2. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    На секој оженет човек приказната му е иста:
    Немам ништо со жена ми со години, а во меѓувреме им се раѓаат деца.(facepalm)
    Заедно сме само ради децата.|(
    Чекам да порасне детето/децата и ќе ја оставам.:x

    Една роднина на мајка ми вака си чекаше да му пораснат децата за да ја остави жена му и да ја остави ама кога роднината си ги потроши 15 години од најубавите години на него и на криење од сите. Му пораснаа децата, си ги омажи/ожени а она кога посака да има свое дете и викал еееееее сега ја дедо ќе бидам ти сакаш татко пак да ме правиш, си остана женава без свои деца ради идиот себичен и нејзината т.н љубов кон него, сега нека седи да му ги пере само посраните гаќи.:headbang:

    Во глобала ово е приказната на сите девојки кои одат со женети мажи, ваква и репутација на ратурачка на домови, така да девојко не си мала бегај подалеку не си го лажи паметот дека ќе те земе, ако сакал да биде со тебе........ќе биде.:?:
     
    На JustFun, blueberry93, Hipica и 8 други им се допаѓа ова.
  3. mecence987

    mecence987 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    kako i da e ne pisav za da go komentirame negoviot zivot ,tuku da si go resam mojot
    Fala za sovetite
    ke ve izvestam sto se slucilo :)
     
  4. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.979
    Допаѓања:
    278.994
    Моето прашање беше поради евентуално поделено старателство и какви се шансите за добивање на истото. Доколку он си живее таму тешко дека би се одделило детето од мајката и би се нарушил неговиот ритам и секојдневие со таков културен шок и преселба.
    Доколку живее Македонија секако ретко го гледа и е слаб изговор и аргумент за да му биде доделено.
    За постапката за развод во германија би можела да споделам информации доколку не се запознаена.
     
  5. mecence987

    mecence987 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Ziveeat tuka,ona vadi sekoja godina prestoj vo mk i ne saka da ima makedonsko drzavjanstvo,so toa sto dokolku se razvedat ona bi se vratia tamu zaedno so deteto.Ne bi imalo problem ako se razvedat i ona ostane tuka problemot e sto ako otide kako ke go gleda on deteto,kolku i da si imas finanski e mnogu.A ona sekako ke si odi dokolku se sluci toa bidejki sega raboti kaj nego vo firma,
    Kolkavi se sansite deteto da ostane kaj nego stvarno ne sum zapoznaena.
     
  6. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.129
    Допаѓања:
    88.356
    Пол:
    Женски
    Ако она работи кај него во фирма, а во Германија не ја чека работа т.е таму не е финансиски стабилна ондак детето не верувам дека ќе и го дадат. Он ако размислува воопшто на тема да остане со тебе, а да се разведе од неа, а сепак детето она да не го однесе ќе се распраша убаво.
    Сепак година сте заедно, не е мал период.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sedmica

    Sedmica Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2013
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    149
    Чиво презиме носи детето?Во оваа ситуација моментално,може комотно да ја избрка од фирма кај него,да поднесе да се разведат,и со сигурност детето ке остане кај него.Бидејќи она ке биде невработена,нема македонско државјанство,финансиски е 0 буквално,така да детето ке си остане кај таткото.

    Да се надворзам на твојата ситуација.Нема да напаѓам,едноставно ке ти дадам еден убав совет.Ако тебе ти е ок со типот,и типот искрено се разведе од женаму,нема зашто да не бидеш со него,едноставно ова може да му се случи на секој,животот не е 1-2-5 години,едноставно му било ок со нејзе,но ете се случиле некој недоразбирања и итн,и веќе не е тоа тоа што му било,мирот и љубвота си ја нашол во тебе,а ако тебе ти е ок,прво нека си реши он со нејзе,да си се разведе па биди со него,а ако не сака да се разведе,тогаш во таа ситуација батали го пошто тогаш ти си му само играчка,и тепање досада ништо дурго.
     
    На mecence987 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    А вака па демек многу го гледа детето, викаш дека насабајле за доручек е со тебе, навечер пак со тебе. Кога го гледа детето вака?
    Незнам зошто повеќето од вас се ставаат во улога на судии, неможеш да знаеш кога ќе те акне љубов, дали е женет, со деца, вдовец, разведен, без око, со 6 прсти каков сака нека е се случува љубов.
    Једино што ти не треба да си дозволиш е тој да си игра со тебе. А јас по одговорите гледам дека тебе ти е убаво вака, тогаш терај си така, можеби во меѓувреме ќе запознаеш друг и ќе ти се сврти животот. Само биди приземјена и немој да се залажуваш многу како и да спиеш на тоа уво дека тој ќе се разведе по толку и толку години. Биди со него додека ти е убаво, јас те разбирам дека од него добиваш внимание какво не си добила до сега, можеби и тој е заљубен во тебе навистина но ете не е лесно да се одлучи на развод, не е тоа мала работа...
    Не ми е јасно како до сега не сте имале секс, може утре ќе се разведе за да биде со тебе и коа ќе легнете тапааа, за џабе се разведувал, за џабе си го чекала... :lol: (се зезам само чудно ми е)...
    Мој совет ти е да бидеш со него додека ти е тебе убаво и ти причинува задооволство, сигурно ќе бидеш етикетирана ко швалерка, растурачка на бракови и слично биди подготвена да се носиш со тоа.
    Запомни дека никогаш неможеш да бидеш сигурна кога и дали воопшто ќе се разведе.
     
    На crazylady, Waka-waka, danichap и 1 друга личност им се допаѓа ова.