1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се мував со оженет...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од samojed, 25 април 2011.

  1. tananka

    tananka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    знаеш секој прави грешки.Уште кога си забележала дека тај женетиот ти се пушта требало да го избришеш од твојот живот, или ако не тоа да не му обрнеш ни малку внимание.Другар ти се лути со причина се чувствува искористен.Ако сакаш да го имаш пак за другар разговарај искрено со него, сепак се сте споделувале колку и да е тешко мислам дека ке те свати некако али во никој случај нема да ти прости до крајот на животот тоа ќе биде во него.Нема да покажува но така ке биде.А со тој женскарот да расчистиш и избриши го од животот,бил привлечен па алоо девојко има милион попривлечни од него.Не мисли само на себе, стави се на местото на жена му која го чекала дома додека вие сте се моткале таму
     
    На moon1 и sanjaeva им се допаѓа ова.
  2. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    :x Незнам што да речам... И ти и женетиот сте криви, и само молам бога мојот иден сопруг да не биде ваков неозбилен и глуп мајмун, а ти си отишла под земја, чим првенствено си дозволила да флертуваш со оженет, и да паднеш на неговите фолиранции... Кај тој нема памет, очигледно толку и ти имаш... Несакам воопшто да критикувам некој, кога на анонимен форум ке пише и очајно ке бара совет(мн беспомошно изгледа, па уште да биде нападнат со тон критики), навистина се мислев за мојов коментар, но нема други зборови за да ти опишам што грешка си направила (за која се надевам си свесна)...Во случај да те однесе животот пак во ваква или слична ситуација, а можеби и нова прилика за со истиов, размисли како би ти било тебе да беше на местото на неговата сопруга, да бидеш со маж кој оди по кафани и се мува и што све не прави, со некои ефтини и девојки кои незнаат за морал, принципи, почит, а најстрашно од се не се ценат сами себеси!!! поздрав и ти посакувам да се опаметиш, па може на 30 години нема да бидеш казнувана и делумно ке заслужиш доверба од домашните! :fubar: :x
     
    На moon1, Caramelle, Rock-a-Fella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ама се згрозивте сите, ко прва да е. Ниту е прва, а ниту последна. За жал или не знам веќе како да кажам, на билокое излегување ај свртете се околу вас и погледнете ги девојките.
    Немој да ми кажете дека нема вакви на секој чекор. Големо чудо, му го ис*ушила после кафана :)
    Мене ништо повеќе не ме изненадува, само читам и толку. Веќе ни мимика немам на лицево за да изреагирам а ниту се прекрстувам. Ех луѓе убиваат па спијат мирно, не па девојки кои се муваат повремено со женети.

    Мислам дека девојкава повеќе ја мачи фактот што другаров удрил во сржта на проблемот - ја нарекол лесна и плус не и прави муабет отколку тоа што се смувала со женет.
    Така да чаре, не знам какво има? Да го убедуваш другар ти дека не си лесна, не иде, затоа што тој веќе си мисли свое.
    Да се обидуваш се да вратиш во нормала, е тоа малку потешко затоа што изгоре лончето.

    Прај што ќе правиш, потруди се во иднина заради слатка бела вечера или моментални хормонални побуди кои немаат иднина да не расипуваш пријателства ниту да развиваш повод за разочарување во очите на твоите пријатели кои ти значат, и се ќе биде во ред. Јас не те осудувам. Но не те ни оправдувам. Едноставно мислам дека немаш баш достоинство и не се цениш себеси, но тоа е само твој проблем, а дали ќе сториш нешто со тоа е на тебе ;)
     
    На TrueStory и figgiMK им се допаѓа ова.
  4. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    ^^ Јас би додала само ова ти е едно искуство плус во животот од кое или ќе извлечеш поука и ќе си имаш лекција што не треба да правиш ... или пак ќе потклекнуваш на вакви искушенија и џабе ќе ти биде лекцијата, па и да ја повторуваш колку сакаш...
     
  5. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Прво не знам зошто ме иритира зборот ДУШИЧКИ, второ со здрав ум си направила и бараш помош. Извини ама и тебе не те сфаќам. Денес по форумов се изначитав некои си патетики да имаш 20 години да не знаеш тест да си купиш за бременост и да не пишуваш ХЕЛП, а ти си се изе.ала со женет, си изгубила другар ова она. Ај иди порасни и аман веќе од вакви пораки. Која помош ја бараш? Уствари се сфаќаш ти сама себе? Знаеш што сакаш?
     
    На figgiMK и Mini-Mouse им се допаѓа ова.
  6. Katiija

    Katiija Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    10
    девојко по форумот има и мажени девојки како прво. второ со кој ум си отишла со женет човек па и бараш совет, подобро молчи си таму, според мене тоа е голем грев, едноставно растураш фамилија, ај да не си знаела дека е женет па си била со него, па подоцна си дознала па ај некако ќе те сфатам, а ти на зрав ум си знаела дека е оженет па и секс си имала со него дај ти са молам...баш како што прочитав погоре к******ко однесување, јас сум многу против такви работи. што ќе добијеш како прво од таква врска, од такво мување. лошо.
     
    На unique123 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    1. Оправдување нема! (јас не те судам...ни прва си ни последна)
    2. Другар ти го нема!...оној првиот што му го дал бројот на оној вториот..може да те има кога сака!

    Не ми е јасно зошто секогаш е машкото во право??? Небаре девојкава од дома го измкнала со сила. Тој светец се со жена му си седи, не оди по дискотеки, кафани ...не, не, неееее .

    3. не верувам дека имаш 22 год. :!:
     
  8. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Со кој памет си го направила тоа, зошто не си мислела, што ти се чинело...

    Е сите глаголи погоре се во минато време. Е минато не се менува. Можеме да се потрудиме само сегашноста да си ја направиме “правилна“.

    Не е наша работа нечиј живот, па да попуваме.
    Ако не ни одговара ваков начин на водење врски - нас ни е важно НИЕ кои сме против, да не правиме.
    Не сме Бог семоќен да судиме, ниту старешината на племето па да го диктираме животот на членот.

    Точно е дека не е прва, ниту последна. Работата тука е што ретко која се осмелила да си каже ваков дел од интимата.

    Ако можете помогнете и, ако не - воздржете се од коментари.
    Пример, јас не се мешам во теми за кои не чувствувам потреба да спомнам нешто, а да би било содржајно.
    А тука не е содржајно да навредувате некоја, која ниту ја знаете, ниту знаете каква особа е и каков живот има.

    Мислам да разговараш со другарот. Ако сериозно пречи случајот во вашето другарство - нека заврши тоа тука.
    Да ти е вистина другар, нема да го смета тоа како пречка. Ама различни карактери се во прашање.


    *Грешки и на 15 и на 30 се прават. :!:
     
    На figgiMK, parrot, vodnicka1 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. samojed

    samojed Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2011
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    12
    Повредена

    Здраво јас имам 1 проблем кој сакам да го споделам со вас, значи јас пред 2 години се запознав со 1 дете преку моја другарка. И мене мисе допадна на прв поглед. И после некој ден другарка ми ме праша дали може да му го каже мојот број него оти онн и го побарал и јас прифатив. После некој ден јас и другарка ми се договоривме да излеземе сите заедно а она одеше со негов другар и таа ден јас и он се смувавме ама уште таа ден он сакаше да имаме секс ама јас го одбив. После се гледавме повеке кај 1 негов другар дома кај него и он сакаше да имаме секс јас му викав дека несакам ама он беше превише напорен и ја заклучи вратата и замислете се случи 1 вид насила јас цело време му викав дека неможам. Ама после сексот истата вечер почна лошо дасе понаша спрема мене да ми вика неме замарај и беше многу пијан и после на секое гледанје сакаше секс ама јас му се налутив бидејки многу пиеше и пцуеше кога беше пијан несе котролираше што прави и решив да му се скарам. И се немавме видено цела година се до вчера замисли мисе јави и ме праша каде сум а јас бев кај 1 моја другарка на гости друштво собрани и он дојде таму и на почетокот седеше мирен ама после се опи и пак почна да ми зборува за секс јас го одбив ама кога си одевме за накај дома неме пушташе даси одам сакаше со сила да има секс со мене и беше превише груб и јас му велев пушти ме он несакаше да ме пушти цело време ме држеше цврсто и сакаше да ме силува ама јас успеав некако дасе одбранам и да избегам дома ве молам за совет незнам што да правам. А многу ми се свига.
     
  10. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Повредена

    Ти тоа озбилно?????? многу ми се свига а ме силува?????? епа девојко барем и камсик да си земес и садо мазо сто сакас каков совет јас на твое место би го пријавила во полиција или би казала на некој па да види тој сила сто е,како бе така си дозволувате некој така да се однесува кон вас па ти на патот ли си најдена немас ли цена нели заслузувас некој сто ке те милува и ке ти вика дека ке имате секс кога ТИ ке бидес спремна е стварно немозам да разберам со самото тоа сто барас совет како да бидес со него? јас искрено помислив барас помос зосто е насилник и страв ти е а ти?еве мозе некоја форумдјика ке те советува од мене само прасалници добивас ако ме прасас мене јас би ти казала да поработис малку на твојата самодоверба ако има барем трунка од неа останато.со срека
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Повредена

    Како бре не знаеш што да правиш?како може да ти се допага таква личност кој те користи како крпа?сакал секс?нека иде позади МТВ може да си бира а тебе нека те остави.Уствари шо зборам јас.И онака си ја прифатила понудата за секс.
     
  12. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Повредена

    Ова тој оженетиот да не станал насилен, или ова некој друг ќе е ?! Ај не отварај само теми безвезе

    Има луѓе кои имаат стврано проблеми, ти изгледа си немаш друга работа, па прво си мислиш дека си бремена, после си се муваш со оженет, а сега и те силуваат :clap: :clap: :clap:

    Ма каква животна приказна, толку дешавки, ц ц ц :x неам зборови.

    Само ќе кажам ДЕВОЈКО ОПАЈ СЕ !!!
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Повредена

    Колку вакви теми се отворени и тоа од нови членови... |(
    И ајде те молам, барем усогласи ги мислењата, прочитај што си напишала во другите теми, а потоа отварај нова тема (ако избројав добро, трета по ред...) |(
    А ако не не зафркаваш, да одеше во полиција да го пријавеше? :fubar:
    Ми се, Да се... Не мисе и дасе...поработи малку на правописот ;)
     
  14. SoNi55

    SoNi55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Повредена

    Свашта -А многу ми се свига- :x Немам зборови!
     
  15. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    На Marilyn-Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  16. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Сега јас ќе ти кажам што да правиш: ЌЕ СИ ЗАКАЖЕШ ЛОБОТОМИЈА!!!Под итно
    Бог да те сачува, тој ја силува а на наејзе и се свиѓал згора на се??????
     
  17. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Ту бре, зошто само јас сум била несреќница на мојот кога ке се опијанеше да не му се дига? ;(
     
    На moon1, BezglasnaBukva, vlubena и 5 други им се допаѓа ова.
  18. plawa

    plawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    130
    Колку ме нервираат вакви муабети :@
    Што се десило, се десило, враќање нема...
    Само незнам како можеш да се погледнеш во огледало....
    Искрено ми се лоши од такви како тебе...што се залетуват по женети....
    Замисли некоја таква да му се пушта на татко ти.. Па ја би ја фатила би ја убила од тепање.. :devil:
     
  19. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    За вакви мераклики,дај боже другарот му на женетиот што ти се скарал,да те излае кај жената.
     
  20. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас незнам од каде никнаа толку девојчиња со животински нагони кои неможат да ги зауздаат, башка што се неписмени а имаат над 20 години. Оди опрај се таму, научи се да се изразуваш па после мисли на женети мажи. Простотилук!
     
    На svetlana-74, Caramelle и kate21 им се допаѓа ова.