1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се мував со оженет...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од samojed, 25 април 2011.

  1. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    :!: :x Оваа што овде го пишуваш малце е ... застамувачки, ние сите овде кои пишувавме немаме право да те осудуваме, затоа што воопшто и не те познаваме која си и што си . Оваа со женетиот ми е малце глупаво, зарем од толку момчиња се одлучи за оженет човек !?
    Според мене тебе дома те држат строго, ама само дома, значи не ти даваат да касниш и9 живееш како што твоите дома налагаат.... Мислам дека и заради тоа си го направила тоа . Па 21век сме , има потреба од толку строгост !? А и плус тоа имаш 22 години, што е чудно , ако те држат строго,,, нема ни да излегуваш ... мада твое си е тоа ...
    Еве и тебе дома те држат строго, а одиш се муваш со оженети, за мене тоа нее строгост, си тргнала по погрешен пат девојко ... Животот е пред тебе ... секој греши, но сепак од грешките се учи зар не !?
    Потруди се тоа повеќе да не се случи , поздрав драга ! :)
     
  2. Invisible

    Invisible Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    33

    ДевојЧе пред да го испратис постов го проЧита убаво?Велис насилно имал секс со тебе еднас,пробал и втор пат, а многу ти се свига?!?!И совет за сто барас?Срамно е ова за оние девојки сто навистина биле силувани!
     
    На LightBlue му/ѝ се допаѓа ова.
  3. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Здраво јас сум самојед а ова е црна хроника !!! :o :tmi:
    Кажи ми барем дека имаш 15-16 зар е можно ова да се дешава на 22 :tmi:
    Не сакам да те навредам ама со едно читање на твој пост се гледа коифициент на интелегенција, така да не треба да се чудиме, нема што да се советува овде само 2 збора од мене ЖАЛ МИ Е ЗА ТЕБЕ !!! |( :puke:
     
  4. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    леле колку само ме заморија постовиве на девојкава безраслика колкава и да е(иако не ми се верува дека има 22 год).Прво кукло незнаеш ни две реченици да сврзеш.Второ што ти е муабетот 1 дете женет !!! АУУУУУ стравааа !!! Цело време се расправаш со бројки,и баш ме занима како е дете а е женет ?! И за крај,твоето однесување е далеку од нормално,искрено изгледа сама си бараш к*р во секое време,не ти е битно за последиците.А тоа женетото дете,е баш од такви ми се повраќа :puke: Да си оставиш дома жена,деца...а ти да си одиш во дискотеки,кафани,со другари и ку*вичиња е баш ми се бесат ваквите !!! А и таквите како тебе,како само не ти е срам да се пикаш кај што не ти е местото,женет човек да му го дудлаш позади кафана ааааа како само да си ми ќерка не би те пуштила од домашен притвор па макар и 30 год имала ти :envy:
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    не ми се верува дека девојче има храброст јавно да каже што направила |(
    (сајтов е анонимен) ама сепак
    е од вакви како неа бракови се растураат, а тие завршуваат како најобични крпчиња искористени, па после не знаат што да прават со себе си,а згора на се може и да заболат од СПИ , или СИДА, за бременост да не коментирам :tmi:
    а на тој женетиот како не му е срам да се плетка со девојче ко тебе?
    и НЕ ДОЗВОЛУВАЈ НЕКОЈА ДРУГА ДА МУ БИДЕ СЛЕДНА ЖРТВА на овој од вчера, ПРИЈАВИ ГО :!:
     
  6. argentina

    argentina Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    10
    оттргни се од тие кругови побзо шо можиш
     
  7. brazilia

    brazilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    744
    побрзо, од толку брзање, аргентина почна и букви да јаде :D
    стварно, глупо е да се муваш со оженет, а потоа да бараш совети наоколу.

    сигурен сум дека знаеш дека грешиш, само желбата да пробаш нешто забрането не ти дава да си признаеш самата на себе!
     
  8. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.242
    Јас длабоко и понизно се извинувам однапред ако некоја феминка се навреди/изиритира од мојата реплика ама вака...Цурице, ти си га попушила биг тајм!!! На повеќе нивоа!! Јас иам скоро 24 години и апсолутно никој жив на овој свет не може да ме убеди дека личност од 22 години не може да се воздржи од нешто што го сака до тој степен!! Како изгледа бе тоа, дај некој нека ми нацрта и презентира со PowerPoint, како живеат луѓето со едноставно препуштање на моментот па по ѓаволите со последиците, или можеби јас сум једини ретард тука? Ти знаеше дека другар му те сака, ти знаеше дека големиот шмекер е женет, знаеше дека потенцијално ќе повредиш многу луѓе и сепак си излезе и му се спушти во темницата, факинг деградирачки и понашање што во НИЕДЕН случај не доликува на полупристојно девојче. Ти не си ни П од пристојно! ДА, ќе си ја земам слободата да го напишам тоа. Си се умешала во нечиј брак бе!! Ако копукот немал доволно кичма да се воздржи ти нели си можела да се ставиш на местото на неговата сопруга, па и ти ќе бидеш нечија сопруга еден ден! Ама еве...тој доби оралка, другар му повреден, ти изгуби пријателство,а тој случајно да не ќе си ја остави сопругата за тебе? Ти си лузерот. Ниеден совет од нас тука нема да ти помогне. Само ти можеш да си помогнеш со тоа што си ја научиш лекцијата од хаосот.
     
    На kate21, easyyyyy, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. moiLolita

    moiLolita Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    :clap: :clap: :clap:
    се согласувам!
     
  10. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Незнам како можиш да помислиш на женет па камо ли да имаш и нешто друго со него...зар немаше други машки.....да беше со друг оправдано ама со женет оваа воопшто не е во ред...замисли на твојот маж да му се деси ова...и ти кога ќе разбериш што ќе направиш?...Доколку дознаеш дека некој е женет а како што велиш ти,ти се свиѓал ептен батали го.....не ни помислувај на него.....јас навистина се чудам како е можно ова.... :^)
     
  11. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    еее samojed што немаш памет немаш ама па најкриво ми е што таквите како тебе што немат 2гр памет во глава накрај на најубаво место ке се набутат...а некој што цело време ке внимава на однесување ке има култура и ке сака со цело срце ке страда од таквите како тебе кои пушат к*** позади кафани...за жалење си....
     
    На moon1, De-lovely, vlubena и 2 други им се допаѓа ова.
  12. bigfish

    bigfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    девојчееееееее, памет у глава за друг пат, си пушела к.... , си пушела ,што се фалиш тука па шуте и совет бараш, што очекуваш дека ќе ти напишеме, да му се јавиш, да бидеш упорна , дека заради тебе ќе ја остави својата жена......не душо, ти пред него си една од милион мали курвици што ги мења секоја вечер и што уште првата средба си му пружила сех.засрами се ....гледај да не ти се повтори друг пат.
     
    На milky-candy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    На оној првион пред кафана некоја си му го пушела, а со овој другиов велиш дека си се наоѓала во некој стан...Па ако не си сакала да имаш секс со него, тогаш што крушки си барала по станови да се затвараш со него, а??? Згора на све си напишала дека те силувал...Немој да глумиш лудило те молам, оди преиспитај се себе си, што правиш! Си дозволила како отпадок да те третираат!

    П.С. Се извинувам за вулгарниот збор во постот, ама вакви душевни бедотии многу ме нервираат.
     
    На svetlana-74 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Со овој тип на постови Фемина секој ден мислам дека се повеке и повеке ме потсетува на некој тежок ниско буџетен филм од некое УСА потекло...некој ШКЉ тип на глумци....
    Па девојката... девојчево или кој знае што ли е навистина, морам да кажам дека според мене се што пишала во тие 2 поста е навистина лага..
    Постојат и се познати мнн мнн такви случаеви кои со лага сакаат да привлечат внимание....
    Јас искрено мнн мнн не верувам во ништо од тоа што е напишано, но ако навистина се десило нешто од горе наведеното, тогаш со сигурност и е постребна помош- професионална од некоја институција...

    Девојки, да не се лажеме има секакви по светов, има разно разни кој уживаат во мнн мнн различни нешта,,, ова со женети-мажени или како и да е е мнн мнн простано нешто
    се случувало и во мое присуство, едната моја цимерка-поранешна- цел капитал си напраави од таа врска- целосно иницирано од неа!!!
    Но за на крај ке кажам погрешно е што во целиите постови јас не гледам ниту едно место каде има нешто што треба да се помогне!
    Ова е само Фалење од пост!!!
    Дури и темава е така крстена само за да се исфали што се е способно да се стори :x :x :swear: :x :x
     
    На so4nti2u му/ѝ се допаѓа ова.
  15. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Зошто темава не е заклучена?
    :swear:
    Од вакви приказни за мали деца ми се :puke:
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Леле муабетов... Овој женет го обработила „од нога“ зад кафана, а на оној што ја бркал му ја наместила пијаната другарка |( , па она дете на сила ја онаквело, ама после една година веднаш го вика кај другарка и кога и се јавил (а, да, и се чуди зошто пак и напнувал за секс.... ти мислеше за жена ќе те побара?), и ќе ја силувал, ама па на неа и се свиѓа детето бе :tmi:
    Ако ова не е плод на болна фантазија, тогаш е плод на нечија исто толку болна реалност... :puke: А она што ми е најнејасно е што всушност бара со приказнава тука? Демек, видете ме колку сум секси, сите сакаат да ме е*ат?! (By the way,не ти паѓа на памет дека ти со твоето однесување им праќаш такви сигнали, дека може да прават што сакаат?)
    Ај бљувотиниве, ај умов нејзин, ама па мојов ум што пишувам во темава...
     
    На De-lovely, so4nti2u, svetlana-74 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. kristaa

    kristaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    12
    а ти па случајно да не беше под казна 1 месец да не излегуваш или ти ја скратија казната пошо беше фино девојче на тато и мама??

    или доби уште еден месец казна дека пак закасна, пошо бифшиот сакал да те силова??
     
  18. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Јас искрено вас не можам да ве сфатам. Никако баш.
    |(

    Девојчето си е креативно по природа, интересен му е животот, а вие се трудите да објаснете зошто е тоа така. Ех, камоли да можевме сечија животна идеологија така да ја разглобуваме...
    Не се мачете, кажавме дека лаже за се.
    Ако сакате да делете совети, насочете се кон оние на кои вистински им требаат, а не на оние кои не ги разбираат.

    И теми со ваков и сличен назив има голем милион :P , може еден клуч свечено да се додели. Или лопата подобро, не?
    [​IMG]
    Ајт.
     
    На so4nti2u, SanjaKirchner, bigfish и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Astrid

    Astrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    23
    Па браво. Навистина не знам што сакаш да ти кажеме... И приказната „најдобар другар / сите проблеми му ги кажував“ - демек не знаела дека тој трча по неа. Абе ајде.
     
  20. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Морам да се придадам нема да ме бива :D
    Ама зашо се мачете да и објаснувате кога мое мислење е дека се е воа лага :tmi:
    Некој не знае како да привлече внимание па треска глупости. Глупи теми, а и многу е удрено на филм тука. Посеизгледа ногу филмови такви гледа :fubar:
    Нема веза, и да е точно ..... епитет си ставила уште на млади години!После ке има „мамо мамо силуваа ме„
    ај доста беше.....