1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се мував со оженет...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од samojed, 25 април 2011.

  1. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Апсолутно се сложувам со кикирикито :) И уште би додала ко прашање Што убаво гледате од таа врска ? И дали искрени чуства можете да добиете за возврат од таа врска ?
    Во ова изопачено доба стварно неможе секому да се верува ама зарем избледел и оној личен став што го формираме за самите себеси ? Дека јас сум таква и таква мои критериуми се овие и овие за мене ти треба да бидеш тоа и тоа и само со таков и таков ке бидам.. Па не да е згоден и ко диемекс нека биде ако сака бе ич нема око да ми трепне за него само поради таа причина што е во Брак...
    И сум дете на разведени родители и знам како расне тоа дете утре и само поради таа причина никад нема да дозволам да помислам на оженет човек а не пак врска пу пу ....
     
    На Sun.shine му/ѝ се допаѓа ова.
  2. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.271
    Допаѓања:
    101.144
    Пол:
    Женски
    Нив не ги гризе совест дека растураат нечиј дом и брак, дека некое дете го изложуваат на стресови и се попратно што иде со развод, за нив е ПРЕДИЗВИК да одат со женети. Мислат дека ако фатиле женет, дека постиганале нешто, дека се подобри од таа ’глупача од сопруга“, што дома го чека и му гледа дете. Ете такви се тие створења, ништо друго освен лешинарки. И мене ми се има случено да ми дојде еден со причата во процез на развод сум. И јас му одговорив, кога ќе се разведеш, ако се сретнеме ќе правиме муабет. И види чудо, после 5 месеци го видов во парк со жената и двете дечиња. Може ја вара со некоја друга, ама јас мирно спијам дека не сум им ја симнала насмевката од лицата на тие две ангелчиња за мое себично задоволство од секс со оженет човек.
     
    На LUCERKA и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
  3. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    А со таква врска многу работи пропуштаат кои имаат можност само сега да ги доживеат. Зарем не е побаво да имаш врска со некој нормален слободен дечко, да се шеташ со него во јавноста, да те сака многу, да се запознаваш со неговите пријатели (па и родители ако е посериозна врската), па тоа слатко зафркавање од страна на блиските луѓе,да се замараш каде е со кој е, да планираш иднина со него, да гледаш да му ги исчиташ пораките на мобилен додека е тој во веце, да се криеш ако го изневериш, да се бакнувате после кавга (уф после кавга бакнежот најслатко ми е, да му кажуваш за твоите проблеми на факс (овој женетиот не знае главата кај му е К** го боли за твоите проблеми).А ако е некој понеискусен во сексот а има потенцијал уф колку е јако само да осетиш како напредува, да пробувате заедно нови пози и да се смеете ако не успеат а да уживате ако успеат.

    Само девојка што не ги знае благодетите на нормалната врска може да посака ’врска’ со оженет.
     
    На WildCherry, Sun.shine, Tajnaotrovna и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Ти си била во врска со него, не со жена му. Си имаш работа со него, не со неа. Ако страдаш ти, зошто да страда и некој невин?
    Од некои работи мораш мирно да се повлечеш за да имаш мирен живот, без осудувања и огорчена иднина. Си и кажала се во момент на бес, но верувам дека во секоја ситуација имаш опција да се исконтролираш. Едноставно треба да се размисли за секаков потег со ладна глава.
    Ти немаш убава иднина со човек кој те повредува.

    А за ова Xman што го напомена, да, размислувам исто, кога си во врска/брак со некого, ти размислувај како да го зачуваш чист образот пред партнерот, а на партнерката не и е крива трета особа што свесно или несвесно влетала во неговиот живот кој бил со отворени порти. Ако маж ми ме изневерува, јас имам муабет со него, не со неа. Јас сум во брак со него, не со неа. Тој ми е крив за случајот, зашто ми е животен сопатник, а не таа која е слободна и на никој грев не му прави како тој мене.
    Не бранам со ова никого, само сметам дека проблемот внатре се бара.

    А воопшто не е привилегија да бидеш со оженет. Ем втора виолина, ем самиот ќе си живееш спореден живот, сам себе во втор план ќе се ставаш, да не зборувам за „партнерот“. Нема дечко за рака, нема да го гушнеш во јавност, нема да се фалиш со кого ќе одиш на одмор, нема кафиња во парови, со друштво и слично, нема делење топла постела, нема перење облека во иста машина, има само проблеми и солзи.
    Воздржете се од проблеми, живејте нормално.
    Не е работава, - карма, се ќе се врати. Работава е чиста да е совеста.
     
    На sesilija, Trendafilka, XMaN и 2 други им се допаѓа ова.
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Јас искрено ги сожалувам заслепените женички кои вината ја бараат во швалерката на мажот, а не во нивниот совршен маж кој е само жртва на уште една ороспија. Да она со сила го однела во кревет, да она сакала бракот да му го растури, он несакал ама ете го натерала |(
    Отворете си ги очите.
    Сеуште мислам дека е добра постапката на девојкава погоре која и ги отворила очите на сопругата, ДА И ГИ ОТВОРИЛА, вие утре не би сакале да знаете ако мажот ве изневерувал толку долго време? Јас би сакала да знам, да искрено, за да не продолжам понатаму со такво ѓубре, а на неа ќе и бидам благодарна што ме спасила од таквиот маж.

    И не бидете толку сигурни, жени сме, емотивни сме, незнаеш утре во каква стапица можеш да паднеш. Ќе ти сврти два муабети ќе мислиш принцеза дека си и оп утре жена и деца имал.
    Вака може да се лупате у груди до утре сабајле.
    Ај!
     
    На Nate- princeza, BezglasnaBukva, ancetupance и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Мимс не е работата таа што и ги отворила очите на жената. Тоа не било со добра намера за да ја оттргне од некој имагинарен свет, било во афект, без бирани зборови, без никакво предупредување, без никаква тактичност.

    Мажот ти го е**в. Бам Бам. Гром од ведро небо. И не било за добра цел, било од пакост, зависност и горделивост.

    Да, можеби сега жената знае со каков идиот живеела толку долго време, aма замисли ја ситуацијава. Иде некоја, и ти го вели тоа. Разбирам да и кажела за жената да може покрај пеколен период да продолжи понатаму, ама ова не е начин. Ја повредила до максимум. Кога веќе кажуваш нешто што ќе ти го отпреврти светот, барем направи го на понежен начин.
     
  7. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ама Спаркс тоа е ралноста, што и мења тоа на жена му дали на добар или лош начин и е пренесена таа работа.
    Ако се паметни и двете ќе го откачат фраерот, ако не нека се утепаат меѓу себе за него.
    Кој имаше пишано погоре не ми текнува „за ианет нема развод да му дадам„ е многу паметна одлука, нека продолжи да те прави будала. :x
     
    На XMaN и Natka87 им се допаѓа ова.
  8. Natka87

    Natka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    1
    Вака сега мојата приказна ја пишував и во друга тема али ги гледам договорите и испирирана сум да напишам нешто во врска со една моја случка. Јас бев многу против врските со оженет човек, ал никогаш не знаеш што може животот да ти донесе. вака сега имам 24 готини, пред 2 години имав долга врска раскинавме и едниоставно не сакав да се впужтам во некоја нова врска ниту пак за тие 2 години се бев смувала со некој. едноставно бев фокусирана на мојата работа кога излегував ми беше битно да се забавувам со другарките никогаш не излегував со намра да најдам некој. работам како одговорен дизајнер во една конфекција имам доста добра работа фирмата ја држи мојата најдобра другарка која е омажена, и сето почна вака ...... типот ме видел некоја вечер во дискотеката али не ми пришол не ја знам причината зш не ми пришол онаа вечер, и наводно случајно ме наога на фб го прифакам си разговаравме али никогаш не се опуштав со никого секогаш се држев на дстанца на само со него него со сите. Али овој беше доста напорен, и една ден и раскажувам на мојата другарка за него дека сака да дојди да се запознаеме пошто е од друг град. и таа ми рече натка па немозжес вечно да бидес сама и да жалис по старата лјубов една ден мора да се залјубиш и да имас дечко зш не му дадеш шанса може тој е тој. Така и бидна дојде викенд се запознавме излеговме кога го видов навистина беше преубав значи останав беж зборови.отидовме на диско едноставно да се запознеме подобро почнавме од тоа колку години си го имавме правено муабетот и на нет али подруго е во живо. типот ми каза 32 сам сум немам девојка бла бла оваа работам онаа ма од убаво по убаво. и така почнавме да се гледаме започнавме врска го запознав со сите излегуванје дома идиеше кај мене . буквално ги запознав сите негови другари имамве нормална врска со излагуванја дрзенеј за рака знаци сто го прават сите слободни дечковчи и тој беше така.Што е нај интересно сам побара да се запознае со моите родители се бесе ок додека после 6 месеци од врска не ми заѕвони телфон на работа со скриен број се јавувам и ми се јави женска особа ме праша како се викам и од каде сум , ја одговорив и ми исклуч се вратив во канцеларијата седнав и несто не ми беше ок. му се јавив на него му ја кажав работата и тој одеднаш како да занеме ми рече е можно ли е таа да ти се е јавила, и ја го прашав која тој ми реце никоја мило ке дојдам вечер ти потруди се да го нјадеж бројот да видиме кој бил.и дојде вечрта пред да излезам со него се слушнав со една моја другарка која може да ми даде информачии за кого сакам и ја кажав ситуацијата како сто и таа ми рече до утре ке знаеш све. вечерто се видов со него чело време издишуваше тешко и дури ме обвинуваше како не сум се заинтресирала чив бил бројот. бидна сто бидана таа вечер утрето се вракам од работа со нетрепение да ми заѕвони тел луге до некаде отчекував да ми кажат дека е разведен а не дека е женет ми рече другарката седни да не паднеш твојот дечко е женет тако на две деча девојце од 12 години и момце од 9 години работи како командир бла бла бла ми ги кажа сите негови бизниси сто имал како имал дури и годините негови тоцни кои се 39 а не изгледа така и дека бројот што ми вртел е на жена му. ја луге едноставно не знаев сто да правам излегов од памет. затворив му напишав една порака појма немам што бев напишала,и ми звони а нон стоп бевме заедно во 4 насабајле да му вртев се јавуваше.значи не можес да посумлјаш дека е зенет дека води 2 живот. кога го прашав зш не ми ја кажа вистината ми рече дека веке било премногу доцна пошто се залјубил во мене се плашел да не ме изгуби ми рече многу пати ми имаше споменато дека си против тие врски ми беше страв да не те изгубам, иначе ми кажа дека неговиот брак е формален брак само ради децата ниту спијале ниту јадела ниту пак збореле дома, не знам дали да верувам или не али ужасно го сакам и не можам да се одрекнам од него се слушаме ској ден пробав да се откажам али не иде ми го уисти живото не еден нацин ко зависна сум од него а и тој од мене ако енаж не му кренам на тел одма ми иди дома. се сакаме му дадов до знаенје дека не сакам да расипам брак, али ми кажа дека тој брак е одмана расипан оваа усте трае значи ја дознав пред 3 недели и усште се гледам со него пробав да се отргнам али не иде . не се сметам себеси за ороспија ниту гледам некоја кривица во мене едноставно се залјубив и го сакам ........ дали сметате дека јас сум крива ако овој брак се растури?
     
  9. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925

    Крива што бракот се растура не си, ти си само измамена од некој добар лажго. Ама еден совет, бегај што е можно побргу. Немаш ти иднина со него. Тој нема да ја остави жена му, а ти секогаш ќе бидеш таа втората. А и еднаш те излажал веќе, од кај знаеш дека ја кажува и сега вистината, од кај знаеш дека што и да каже е вистина? За твое добро бегај од таа врска.
     
  10. Natka87

    Natka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    1
    не му верувам си знае тој. али верувај ко некој магнет да ме влечи накјанего колку повеке сакам да се отргнам толку повеке ме влечи накјанего ,многу ми е тешко едноставно не знам на кај да фатам
     
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Доволно си возрасна за да не дозволиш срцето да владее со тебе. Послушај го разумот овој пат и ќе знаеш на кај да фатиш. Ништо не е лесно, ама барем ќе имаш подобра иднина.
     
  12. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Секогаш коса ми се крева од вакви ствари ... АМА викаш те излажал ... Како можеш да поминеш преку тоа бре жено ? ! ? :o Значи не планирал ни да ти каже алоооо !!! Уште колку ќе те лажел и уште колку време ќе ти губел .Немој со тоа јас нејќам ама тој ми досадува ако нејќеш ќе го отераш у 3 лепе *ичке материне и КРАЈ !!!
    И чекај малку формален брак ? Хах нов виц ама не ми се смее ни мене а камоли тебе .

    Ако е формален нема да живее со неа !
    Нема да ја крие од тебе
    Нема да е уште во брак со неа ;)

    Те зеза и тоа како ... Мх мх . Си замислувам Тој старче према тебе ... Си фатил младо мефце си го прави меракот , сиротка му жена ко што гледам скроз немоќна . Да е друга уште после недела ваков живот ќе му стигнат документите за развод од Бракот ова де Мракот |( .
    Што да ти кажам ... Малку ти е касно за Морал а као што гледам слаба си на него и покрај се ти си со него тоа доволно ми говори ... :?: :!:
    Ако веќе го сакаш Ромео има една златна реченица која докажува се а гласи вака....

    Развведи се или КРАЈ !!!
     
    На Natka87 и anastasijaki им се допаѓа ова.
  13. Natka87

    Natka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    1
    да така е секогаш ко ке легнам си велам толку е од утре нов лист али кога дојде тоа утре пак се вракам на старотоне бев таква особа доста сум одлучна ако речев да и да е ако не и не ке остани ама сега накако тешко ми оди
     
  14. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Натка сестро ај да не ти кажам шо те влече кај него ццц |(
     
  15. Natka87

    Natka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    1
    кога ке се залјубиш не гледаш ничто и мене некогаш не ми беа јасни тие работи како можи оваа да оди со женет сто отчекува од неко каква иднина има .. не нзаеш живото сто ке ти донесе да искусиш, ја се надевам дека ке го заборавам само тоа и ми преостанува
     
  16. mp46

    mp46 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Natka, batali go, nema nisto prosperitetno vo vasata konekcija, pa makar i kolku da cuvstvuvas privlecnost. Samo so ke se etiketiras, nisto ne dobivas. A toj mozebi samo sakal da si dokaze na samiot sebesi i na negovoto ego deka iako ima 39 moze da bide so dosta pomlada od nego. Nemozes da znaes...
     
  17. Natka87

    Natka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    1
    така е само добиваш нервози за возврат
     
  18. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    И сега следно, навистина остави го, а не само да барате совет и пак да терате по свое ;)
     
  19. Natka87

    Natka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    1
    навистина ке биде оставенЧ)
     
  20. mp46

    mp46 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Vo tvojov slucaj mislam deka vazi onaa "zabranetoto ovosje e poslatko". Da bese sloboden mozebi mnogu polesno ke mu raskinese. A vaka kolku poveke precki ima, tolku poveke posakuvas da go imas... Za zal toa e taka. Ne si ni prva ni posledna sto se pocuvstvuvala taka. Sekoj vo zivotot ima po nekoe takvo iskusenie. Mlada si, ke imas uste mnogu priliki. Probaj malku po malku da se oddalecis od nego.