1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се осеќам полошо од ку*ва

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од brokensoul, 28 април 2019.

  1. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На Fleur-De-Lis, CameliaMiller, irrelevant и 32 други им се допаѓа ова.
  2. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.006
    Допаѓања:
    118.166
    Пол:
    Женски
    Трол?@!?:o
    Глупост до глупост и пак глупост.
    Јас мислам дека ти сама за себе си мислиш дека си курва, и дотолку ти се увртело тоа во глава па сега извртени муабети испопрочитав од тебе.
    Во Софија било нормално за околу 12-13 партнери да имаш?
    Да се смуваш со друг?
    Да го тестираш маж ти?
    Да мразиш Македонци?
    Да растураш бракови?
    Да го одделиш маж ти од друштвото?
    Женети мажи да не излегуваат на кафе?

    Ова шпанска серија е,или?!?

    Зажалив што толку време (читај 5 мин) изгубив на темава да ги прочитам овие работи:^)

    Заклучок:психијатар посети!!!

    Заклучок2:темава во канта да оди:D
     
    На CameliaMiller, sj *O*, Tekkyi и 12 други им се допаѓа ова.
  3. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Јас искрено не можев ни да го дочитам постот, (пошо имав чувство како да ја читам Марте Наумовска) ама ќе ти кажам само ако бараш оправдување тука за своите дела или некој да ти олесни на душа, на погрешно место си се исповедала.
     
    На piksooki, CameliaMiller, sj *O* и 10 други им се допаѓа ова.
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не тролаш а?
    :wasntme:
     
    На Alishan30 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Едит: Го дочитав постот.

    Јас како too much либерална особа, со широки гледишта, која што имам живеено во 5 различни земји во пократок или подолг временски интервал, што имам посетено аналогно на струка над 33 земји, од високо ризични до (забегано) умствено отворени, што имам пријатели од најширок можен дијапазон, што сум седела во друштво на тврдокорни конзервативци но и со тврдокорни либертијанци, јас што многу добро знам кога и како се употребува "НОРМАЛНО" и "ВООБИЧАЕНО" и слично и слично, но, ЌЕ ДОЈДЕ РЕД ДА СЕ ЗАПРЕПАСТАМ ОД ОБИЧНА СОГРАЃАНКА И НЕЈЗИНАТА МАКА.
    Фемина т.е форумов ме зачудува секој ден повеќе и повеќе.
     
    На CameliaMiller, christinnn, LadyC и 10 други им се допаѓа ова.
  6. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.006
    Допаѓања:
    118.166
    Пол:
    Женски
    Ќе се налутиш ли ако ти го споделам мислењево? за во темата "мислења кои треба да бидат запаметени":)

    Извинете на офтопик, но освен глупостиве прочитав многу убави совети од вас сите, а овој посебно ми се истакнува:bow:
     
    На LadyC, teressa, gjoker4e и 3 други им се допаѓа ова.
  7. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Слободно.
     
    На Alisa22, cresa-jagoda и Alishan30 им се допаѓа ова.
  8. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Девојко, без разлика дали тролаш или е вистина ова, еден совет добронамерен. Посети психијатар подхитно.И ова да е лага здрав човек не смислува ваква прича за да тепа време.
     
    На sj *O*, Marina*F, WildMk и 8 други им се допаѓа ова.
  9. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    @brokensoul чекај малку , Марте ти ли си ?
    Ако не си , тогаш вака да ти каже тета Крејзи . Ти си покрејзи и од мене мајке ми . Зарем маж ти треба 24/7 да е со тебе само ? Ако бидете нонстоп заедно ко сијамски близнаци , тоа и ќе станете - сијамски близнаци . Мене пак , чудно ќе ми е маж ми да е нонстоп со мене , па не сме залепени аман |( . Јас имам другарка ( една ама вредна за сто други :D ) , он има другари , колеги .. некогаш знае со колеги да замине дури во Берово и таму да преноќи . Се случувало да спие по два ноќа таму , и никому ништо . Кога си доаѓа дома е шема :D . Што знам , мене баш ми одговараат тие разделби на ноќ - две , повеќе го посакувам кога ќе си дојде , а гледам и него му е исто . На кафиња оди секој ден . Не ретко заедно излегуваме на кафиња со негова колешка и негов другар , се возиме каде ќе не носи патот .. Од друга страна пак , јас со другарка ми излегувам на кафиња , кога сме и двете во можност обавезно одиме на кафе :D ниту јас му бранам , ниту тој ми брани . Само ме има советувано да не се дружам со некои особи затоа што биле лицемерни , што и излезе така . Ама далеку дека ми забранил . Само ми дал совет , одлуката била моја ствар .

    Тоа што си растурала бракови ( или пробала ) не ти е на место . Воопшто . Како ќе се чувствуваш ти ако некој се обиде да ти го растури бракот ?

    А што е лошо во твоето минато ? Човек уби ли ? Ако сметаш дека е погрешно што си се дружела со други националности , не е . И јас сум се дружела со ром , албанец , турчин , торбеш .. Ден денес се гледаме со албанецот ( воедно другар и на маж ми е ) па немаме никаков проблем со неговата национална припадност .

    [​IMG]
    Еве ти еден поучен квоут од мене . Се додека некој е ФИН и ЧОВЕЧЕН кон мене , за мене е се рамно од овде до Кина :D .
     
    На CameliaMiller, diskreten32, LadyC и 9 други им се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Затоа си го поштуем Еми. :inlove:
     
    На CrazyGirl15, Ugly Duckling и Alisa22 им се допаѓа ова.
  11. Amelie1708

    Amelie1708 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
    Ме измачи дур го прочитав ова.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  12. AnnabelLee

    AnnabelLee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2018
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Од толку несигурност, си се заборавила која си навистина, а знам дека не сакаш да бидеш личноста која си сега -- огорчена, без самодоверба, сплеткарка, збунета етц етц. Ја сфаќам позадината на твоите реакции. НО... поместени ти се вредностите, и тоа доста, оние вредности на кои не учеле нашите родители а и кои ние самите ги стекнуваме. Не си горда на својот живот тоа ми е многу јасно.
    Не плачи девојче за тоа што било, ако според твоите критериуми не било во ред твоето однесувае, пробај многу едноставно -- да го промениш. Почни со бејби степс и мислам дека неопходно е да посетиш психолог, тој ќе ти помогне да излезеш од лошата патерн што ти ја има мозокот. За се треба време, но ете, хммм, пробај пронајди љубов во себеси за себеси (сите ја имаме, но твојата е заборавена некаде мн длабоко во тебе, треба да ја откриеш) и за промена, помисли на другите. Значи коренот е не ти се допаѓа твоето однесувае. Па пробај вака. Изненади некој позитивно. Купи им мала пажња, цвеќенце за мајка ти или книга, некој парфем што му се допаѓа на маж ти, во смисла тие ќе бидат изненадени и ти ќе се осетиш убаво затоа што ко за промена си направила нешто убаво. Бејби степс девојче, не можеш директно на 10скала мора да се почне од првата. Јас сум сигурна дека во тебе постои некоја чистина и добрина иако заборавени, пробај најди ги, нека ти помогне стручно лице. НАправи ментална слика од девојката која сакаш да бидеш, а имаш шанси затоа што сега во БГ имаш нов живот, престани да го влечиш твоарот по себе!! Се најдобро.
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Пробувам да го прочитам проблемот Македонци,застанувам,ај пак од почеток,пак почнувам Македонци,ај пак од почеток,и веќе се уморив само,Македонци,Македонци,си реков заеби,и онака нема аир да види од ниеден совет.Оној што е зло во душата,кај него допира само зло,така си ја храни душата.

    Се надевам дека е трол,и дека вакви нелуѓе,има во филмовите и книгите само.
     
    На LadyC, sj *O*, Peperutce1115 и 5 други им се допаѓа ова.
  14. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.265
    Па, прво се плашиш да не зборат дека си курва, оти ти сама мислиш дека си курва, затоа што така мислат и луѓето со кои си се дружела, и плус си се зела со Македонец, оти Муслиман нема шанси да те земе ако те знае.

    Друго, не му даваш да иде по кафиња, оти и ти сама додека си била со него, си отишла на кафе со некој шо ти го местела другарка ти, па ти текнало измеѓу две голтки дека ако го извараш, може стварно ќе испадне вистина се што му збореле другарите за тебе, и ќе те шутне, а и мислиш дека сите се исти како тебе.

    После си избегала у друга држава кај шо никој не те знае, оти си ја имаш мувата на капата, па си го домкнала и него, али јбг постојат интернет и неговите пријстели, па ајде да ги испокараш за да испаднеш помала курва. Или за да бидеш курва на раат, без никој да го подсеќа.

    А за тоа шо мрзиш Македонци, јасно е од изолираната група со која си се дружела. Е сеа шо само Македонец и би те зел, тоа е друг муабет.

    И да, курва си, али не оти си се лапала со 13 души, него оти си себична, немаш карактер и злобна си, и плус ќе си го варала за малце.

    Еве да не биде се твоја кривица, и маж ти е глуп и наивен, и нема свое ја.

    А да, постов не ми е стереотипен, него да бидеме малце реални како стојат меѓуетничките односи у затуцанава држава.
     
    На buba4e89, CrazyGirl15, Mrs.Styels и 19 други им се допаѓа ова.
  15. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Со толку омраза во тебе никаде нема да стигнеш.

    Како тоа женет маж да не оди а кафе со другари?
    Секако дека ќе оди, не си ти единствената личност во неговиот живот. Плус не си ни најдобрата личност во неговиот живот, баш напротив.

    Како тоа си растурала пријателства и бракови?
    Не знам како ти успеало ова ама тоа што си го направила е многу болно. Ако твојот живот не е среден, не им нарушувај хармонија на другите.

    Како тоа никој не го бива, само ти се најарна?
    Во кој свет живееш?
    Свести се, прво тргни од себе. Ако ти не се чувствуваш како к..ва никој нема да те гледа така. Бројот на партнери не е показател каква си.
    Тебе како личност те отсликува твојата лутина кон Македонци, металци итн.

    Ако се промениш на подобро секој ќе го промени мислењето за тебе кон подобро.
    Размисли како твоите постапки влијаат на средината.
     
    На sj *O*, Amellie13, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Не си ти курва... само си производ на искривените вредности во ова општество.
     
    На CameliaMiller, LadyC, gjoker4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    Што не прашуваш сега нас македонците за совет?
    На македонски јазик прашуваш.

    Безразлика, мој совет е серија да снимиш за твојата голгота и неправдите нанесени кон твоето битие.
    Види што можеш да сториш со министерство за култура: Се додека шириш ксенофобија кон саканата таргет група, може и некој народен денар да ти дадат прогресивциве.

    И да не се секираш, луѓето како тебе, носат благородна душа, се подобри од остатокот и високо котираат во новиот светски поредок.
     
    На Fallen.Angel, Snowflake97, ALISA0000 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Не драпај и ти!
    Колкумина го поддржаа однесувањево и размислувањево??

    'Светскиот поредок' сме ние сите!
     
    На CameliaMiller, candy.cane, gjoker4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    Вајлд, гледаш дека е трол.
     
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Без разлика... тоа што го цитирав е твое мислење.