1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се осеќам полошо од ку*ва

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од brokensoul, 28 април 2019.

  1. Milan93

    Milan93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Машки
    Гледам дека проблемите кои ги имавте пред 5 месеци се прошириле, не знам зошто се мачиш и не ставиш крај на врската-бракот со него.
     
  2. GabyTranceॐ

    GabyTranceॐ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.108
    Пол:
    Женски
    Камо ја да бев ваква и да плачеше дечко ми по мене омгг
     
  3. babysoul

    babysoul Активен член

    Се зачлени на:
    23 април 2019
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    зошто е толку битно некој да плаче?:^):^)
     
    На Milobebence и gjoker4e им се допаѓа ова.
  4. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526

    trols.jpg

    Толку. Затварајте тема дур не се накотиле националисти од сите страни.
     
    На Milobebence, CameliaMiller, sj *O* и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Зошто се замарате со некој тролач?
    Празничниов период беше долг, а на некој/а му/и било ужасно досадно, па решил/а да си поигра.
    Не се карајте меѓу себе, за некој што е дојден тука само за тепање сеир...
     
    На Iva9612, buba4e89 и elena.mak им се допаѓа ова.
  6. Milan93

    Milan93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Машки
    Не е трол. 100%
     
  7. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Е како до толку сигурен ?
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Milan93

    Milan93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Машки
    Па пред 5 месеци ама со друг ник бараше совет- мислење само тогаш не беа дојдени до вој степен , сега гледам дека е проширен проблемот.
     
  9. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Македонци, муслимани, торбеши, роми, антихрист, пријатели, непријатели, Бугарија, брак, курва или не... Ту мач за вовед во една шизофренична серија.
    Како да го засакаш? Па зар без љубов се омажи и дури сега ќе го засакуваш? Па уште и плачел да не се разведеш од него. И викаш ти на него прва си му била а он на тебе дваес и некој?
    Така е, убиј ги кучките! Они тебе курва. Сите да ги скараш на фб и да ги разведеш.

    Како те хејтаа, шо е тоа?
    Имаш право, маж во брак не смее ни да помисли на кафе да излезе со другари. Стриктно на пиво или нешто пожестоко.

    Ако се како тебе, те разбирам.
    Блазе ти како ги следиш. На кој левел беа тогаш? Има нешто слично со приказнава? Јас па мислам дека се обидува да започне роман во стилот на Спаркс, ама не и успева. Цела содржина ја нафрла и исцрпува во воведот и сега не знае како да продолжи.

    Сакаш наше мислење дали си курва? Не знам што подразбираш под тој термин и не дека не е битна бројката и почетокот на сексуално искуство(којзнае во какви дувла со заглавувала, тука нема врска град-село, проблемот ти е во мозокот) ама со оглед на тоа што си се омажила за него за да бидете цимери и призна дека уште го немаш засакано, па уште и размислуваш да се сплеткаш со друг и да го изневериш, се ова укажува дека твојот стил на живот не се променил ниту малку од тој во минатото. Ти си истата од порано. Факултетот не те прави подобра личност или тоа што си избегала во Бугарија. Од државата и од луѓето што те знаат можеш да избегаш, НО ОД СЕБЕСИ НЕ.
    И сега да кажам да, курва си?Тоа ти го препуштам на тебе да го решиш, не ти се мешам. Материјалот кој го изнесе на виделина упатува на тоа, но постојат стручни лица кои се компетентни да ја анализираат подлабоко твојата личност.
     
    На Milobebence, Iva9612, XstrongerX и 9 други им се допаѓа ова.
  10. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    in loving memory of
    Aleister Crowley
     
    На buba4e89, Nigredo Odor и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
  11. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    А тој антихристот од Кавадарци така лесно ја зеде светицава за жена, пред бракот немал другари што ја познавале, откако се венчале ко да почнал да живее. Македонците, албанците, србите, не е проблемот до нив кога човек не може да се спријатели со никој и секој бега од него. Мада мислам дека се ова е измислица.
     
    На Milobebence, CameliaMiller, sj *O* и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    хахаххаха се сложвам со тебе
     
  13. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Ти сама себе се сметаш за курва и тоа сакаш да го скриеш од светот, па ти смета кога светот зборува за тебе така затоа што се чувствуваш како да ја кажува срамната вистина за тебе. Проблемот не е во мажот ти, ниту во другарите, туку во тоа што ти го дефинираш под поимот курва и до тоа што за тебе претставува курва. Се додека не си решиш сама со себе, нема да решиш ништо ни со мажот ти. Прво сама дефинирај се. Дури и мислам дека не го разбираш маж ти. Него, сметам дека повеќе му смета тоа што си го лажела за своето минато, отколку тоа што не ти е прв. Зошто? Затоа што невиноста не го прави човекот човек односно жената човечна, туку особините и душата што ја носи. Тебе треба да те гризи совеста за растурањето на бракови и пријателства, за себичноста и огорченоста што ја негуваш во себе, а не бројот на партнери. Тоа не е никаков проблем затоа што луѓето како луѓе (без разлика на национачност и на тоа каква музика слишаат) ако не зборуваат за тебе дека си курва ќе си најдат да зборуваат дека си нешто друго. За секој некој нешто зборува и тоа не треба да ти е проблем, зошто тоа е секојдневие на сите.
    Според мене ти не си курва, ти си кучка!
    И не го велам ова со цел да те навредам, туку ти кажувам најискрено што мислам. Единствено што можеш да направиш е да престанеш да бидеш кучка, а тоа значи да престанеш со сплетки.
    Се чудам на твојата вчудоневиденост и запрепастеност за тоа дека маж ти излегувал на кафе (facepalm) па добро, што да прави дечкото во животот? Ти каде живееш и во кое време? Прашувам затоа што во ниедна замја и во ниедно време од историјата не се сметало за неправилно ако мажот излезе со другар. Да беше ти машко, ај ќе разберев- патријахалност, закоравени размислувања... ама ова.... јас би те советувала прво да станеш човек, да пронајдеш емпатија, сочуство кон околината, со тоа ќе престанеш да се бавиш со сплетки, а потоа да се едуцираш. Ти ако си едуцирана нема да имаш вакви закоравени размислувања. Побарај добрина во себе, ако некој на добрина ти врати со лошо тоа не значи дека треба да бидеш себична кучка и да почнеш да се одмаздуваш со сплетки, туку тоа значи дека таа личност треба само да ја исфрлиш од твојот живот, се до моментот кога покрај тебе ќе останат само оние кои вистински те почитуваат. Само така ќе имаш покрај себе вистински другари/ки и вистински маж. А дали ти, без оглед на минатото, туку ваква каква што си во сегашноста си вистинска жена за него? Работи на тоа да бидеш. И не очекувај дека се' ќе се се смени преку ноќ. Потребно е време прво за ти сама да успееш да станеш човек, а потоа уште толку време за тоа да го види и околината. Минатото не може да го смениш, но можеш да работиш на иднината.
     
    На Milobebence, fana, Cinderfakinrella и 2 други им се допаѓа ова.
  14. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Темава плаче за канта или во најмала рака да се премести во брачни проблеми.
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    цк.. психички растројства
     
    На Milobebence, Abeja, Stark и 2 други им се допаѓа ова.
  16. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.985
    Допаѓања:
    261.064
    Јас би рекла во хумор :D

    Цофнав бре :rofl: антихристот од Кавадарци :rofl:
     
    На Milobebence и candy.cane им се допаѓа ова.
  17. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    За сите што го чекаат антихристот, у Кавадарци е пече ракија
     
    На Milobebence, candy.cane, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Karolina1311

    Karolina1311 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    A shto treba od cel svet da se odeli?gnevot e mnogu losha rabota,lugjeto zborele i kje zborat i najdobra da si pak ke imaat da kazhat neshto,mislam deka site sme pominale niz toa nekoj da kazhe nevistina za nas, no toa ne znachi deka treba da zememe brakovi i prijatelstva da rasipuvame
    Se nadevam deka ne zaebavash nesho so postov bidejki seushte ne mi se veruva shto prochitav..dokolku ne e toa rabotata se nadevam ke porabotish malku na sebe i ke stavish prst na chelo,bidejki mi izgledash na dosta toksichna lichnost
     
    На GabyTranceॐ му/ѝ се допаѓа ова.
  19. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    А кој рече дека курвите се чуствуваат лошо?:?:
     
  20. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Си излегувала на места каде што имало муслимани, во ред. Сама си ги бираш пријателите, и тоа е во ред.
    Си излегувала, си се мувала со 12-13 момци, океј твое право на живот.
    Си се омажила не затоа што го сакаш туку затоа што ти требало ,,цимерска соба,,?!
    Зборувале дека си курва?! И што ти за другите ли живееш или за себе?! Па да си и најдобра повторно ќе зборуваат.
    Ама?! Да растураш бракови?! Да предизвикуваш кавги?! Тогаш ти треба стручна помош а не совет на форумов. Душевно се храниш кога некој е повреден што не ти сторил ништо?! И да ти сторил, со тоа што ,,ќе му вратиш,, ќе бидеш посреќна?! Не бре девојче, госпоѓа, ќе бидеш иста како нив, можеби и бетер.
    За да возвратиш на ударот секогаш нека ти биде избор да покажеш успех. Сопствениот успех е најдобриот удар.
     
    На deathinside му/ѝ се допаѓа ова.