Се плашам да не го изгубам поради моето лошо расположение

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од awalktoremember, 22 март 2010.

1. awalktoremember

awalktoremember Истакнат член

Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    epa vaka...kako prvo nova sum na forumov i mi treba pomosh.Imam dechko, odime vekje 9 meseci i super ni e, nikogash vo zhivotot ne mi bilo poubavo.No vo posledno vreme mi se sluchija nekoi raboti,izgubiv chlen od semejstvoto i od togash ne se osekjam bash najdobro,koga sum so nego sum ok,ama se plasham so moeto losho raspolozhenie i da ne go napravam da se osekja losho,ili da pomisli deka povekje ne e se isto kako porano:/ znam deka go sakam-sigurna sum vo toa, ama periodov mi e tezhok...shto da pravam za da ne go izgubam-mi znachi:(

2. Winter.Girl

Winter.Girl Истакнат член

Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    167
    Само кажи му дека сега си малку тажна и речи му те сакам и биди покрај мене и силно гушни го.Ќе сфати тој верувај ми ;)

На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
  3. awalktoremember

Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    falaaa...ama se osekjam chudno:/ neznam shto se sluchuva so mene vo posledno vreme:( ke probam da porazgovaram so nego utre...se nadevam deka ke svati deka pominuvam niz tezhok period

4. bona

bona Популарен член

Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    255
    razgovorot sekogas pomaga,otvori mu go srceto i kazi mu sto ti se slucava,ke te razbere :) so sreka.pozz

5. Winter.Girl

Winter.Girl Истакнат член

Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    167
    Кога ќе изгубиш некој близок нормално е така да се чувствуваш.Не грижи се со тек на време болката се намалува....

6. newring86

newring86 Популарен член

Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    643
    Допаѓања:
    807
    samo objasni mu deka tvoeto raspolozenie nema vrska so ljubovta kon nego, deka ti treba vreme da se stabiliziras....ke si go gusnes, ke mu kazes deka si go sakas i deka ti e potreben....a ti sigurno ke bides onaa starata ;) bidi sigurna deka i on ne ocekuva da si vesela i raspolozena i polna so zivot. ke pomine vreme se ke si dojde na svoe nemaj gajle ;)

7. awalktoremember

Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    tnx girls :D ke probam:D

8. kristinaaa

kristinaaa Истакнат член

Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    toj sigurno ja svaka tvojata bolka..ne bi trebalo da se plasis deka ke go izgubis..

9. awalktoremember

Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    абе све е ок,тоа се случи пред околу месец и за мене беше шок затоа што никогаш не ми се случило тоа-ама таков е животот јбг.И човекот ме свати и све,ама сеа ако му спомнам за тоа ке почне да ми збори дека не треба да се оптоварувам премногу,а дека тоа е дел од животот и треба да бидеме јаки и бла бла...а ја од тогаш никако на нозе да застанам бре луѓе :( чудно се чувствувам и спрема него чудно се одесувам незнам што се случувааа :worried:hock:

10. iren4ee

iren4ee Истакнат член

Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    mozam da svatam kako tie bidejki istoto mi se ima deseno so gubenje na najbliskiot so tek n avreme se prebrodvit trudise da bides so tie so ti znacat mn i razgovaraj poveke se se svaka mwaaaaa

11. newring86

newring86 Популарен член

Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    643
    Допаѓања:
    807
    se e toa normalno - ne se optovaruvaj previse, mada nie zenite sme skloni kon dramaticno odnesuvanje neli? :oops: vidis kolku fino razmisluva decko ti, ocigledno te sfaka i podrzuva-nema potreba da se plasis deka ke go izgubis ;)

se najdobro

12. awalktoremember

Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    абе фин е он срцка ми е сварно, и све ни е ок се знам со неговите, се знае со моите, врската до некаде ни е сериозна, ама јас сум проблемот, и да во право си ние жените сме склони кон драматизирање-а тој го мрази тоа.И има уште нешто, пред да бидеме заедно ми се допаѓаше еден дечко ама на крај сватив дека не е за мене и се заљубив во сегашниот.Па синоќа го сонував токму тој дечко како ми вели дека ме сака, а јас му реков дека сум вљубена во мојот сегашен и го откачив...за тоа му кажав на мојот сегашен и ме свати ми рече дека можеби стравувам од тоа да не ни ја расипат врската и затоа така сонувам...можно ли е затоа да се осеќам вака :? :( помош :( :( :( :( :( :( :( plssssssssssss :?

13. awalktoremember

Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    абе луѓеееее ужасно се чувствувам помошшш :( :( :( :( :( :( :( :( :( чекам...

14. newring86

newring86 Популарен член

Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    643
    Допаѓања:
    807
    ne mi jasno zasto si mu kazala na decko ti deka sonuvas poranesna simpatija....? ja toa nikogas ne sum go napravila a mi se desavalo da sonuvam bivsi decko :roll: nekoi raboti treba da si gi zacuvas za sebe mila :worried:ilent: koja e poentata na toa sto si mu go kazala :?: takvite muabeti ke si gi zacuvas za so drugarki. ;) mene decko mi da mi kaze deka ja sonuval bivsata ja bi mu rekla: ona za sto razmilsuvame toa sonuvame - bi se navredila. pred da mu kazes nesto razmisli ima li potreba i kako ti bi s ecuvstvuvala vo obraten slucaj. ;)

15. awalktoremember

Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    мила 17 и пол :oops:

16. bona

bona Популарен член

Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    255
    abe ke ti pomine,uzivaj ti,mozebi e od toa sto se plasis no sigurno ke pomine,zboruvaj so nego polesno ke ti bide ;)

17. awalktoremember

Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    сваќам дека можеби повеќето не би кажувале за тоа, ама неможам него морам све да му кажам иначе ме јаде :( ништо не му кријам,све си кажуваме,ме свати дури и тоа кога му го кажав,затоа што и јас сум го сваќала,еднаш ми има кажано дека сонувал како ме вара-па јас не му реков тоа што мислиме-тоа сонуваме, сваќаш?

18. bona

bona Популарен член

Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    255
    podobro e koga ti samata mu kazuvas se, porano ili podocna vistinata izleguva na videlina

19. awalktoremember

Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    se slozhuvam,zatoa shto ushte od pochetok se naviknavme taka sve da si kazhuvame pa duri i bezvezni raboti i za sekakvi temi da razgovarame,da ne se sramime, da bideme opushteni...mozhebi e greshka,ama toa e

20. Peperutka90

Peperutka90 Истакнат член

Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.078
    Сонце разговарајте објасни му што се случува внатре во тебе , нема зошто да не те разбере. Сепак дечко ти е ако тој не е покрај тебе коа ти е најтешко нема кој друг. нема потреба да се плашиш дека нешто може да тргне во погрешна насока. :) ;)