1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се плашам да не го изгубам поради моето лошо расположение

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од awalktoremember, 22 март 2010.

 1. awalktoremember

  awalktoremember Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  epa vaka...kako prvo nova sum na forumov i mi treba pomosh.Imam dechko, odime vekje 9 meseci i super ni e, nikogash vo zhivotot ne mi bilo poubavo.No vo posledno vreme mi se sluchija nekoi raboti,izgubiv chlen od semejstvoto i od togash ne se osekjam bash najdobro,koga sum so nego sum ok,ama se plasham so moeto losho raspolozhenie i da ne go napravam da se osekja losho,ili da pomisli deka povekje ne e se isto kako porano:/ znam deka go sakam-sigurna sum vo toa, ama periodov mi e tezhok...shto da pravam za da ne go izgubam-mi znachi:(
   
 2. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Само кажи му дека сега си малку тажна и речи му те сакам и биди покрај мене и силно гушни го.Ќе сфати тој верувај ми ;)
   
  На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
 3. awalktoremember

  awalktoremember Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  falaaa...ama se osekjam chudno:/ neznam shto se sluchuva so mene vo posledno vreme:( ke probam da porazgovaram so nego utre...se nadevam deka ke svati deka pominuvam niz tezhok period
   
 4. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  razgovorot sekogas pomaga,otvori mu go srceto i kazi mu sto ti se slucava,ke te razbere :) so sreka.pozz
   
 5. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Кога ќе изгубиш некој близок нормално е така да се чувствуваш.Не грижи се со тек на време болката се намалува....
   
 6. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  878
  samo objasni mu deka tvoeto raspolozenie nema vrska so ljubovta kon nego, deka ti treba vreme da se stabiliziras....ke si go gusnes, ke mu kazes deka si go sakas i deka ti e potreben....a ti sigurno ke bides onaa starata ;) bidi sigurna deka i on ne ocekuva da si vesela i raspolozena i polna so zivot. ke pomine vreme se ke si dojde na svoe nemaj gajle ;)
   
 7. awalktoremember

  awalktoremember Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  tnx girls :D ke probam:D
   
 8. kristinaaa

  kristinaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  toj sigurno ja svaka tvojata bolka..ne bi trebalo da se plasis deka ke go izgubis..
   
 9. awalktoremember

  awalktoremember Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  абе све е ок,тоа се случи пред околу месец и за мене беше шок затоа што никогаш не ми се случило тоа-ама таков е животот јбг.И човекот ме свати и све,ама сеа ако му спомнам за тоа ке почне да ми збори дека не треба да се оптоварувам премногу,а дека тоа е дел од животот и треба да бидеме јаки и бла бла...а ја од тогаш никако на нозе да застанам бре луѓе :( чудно се чувствувам и спрема него чудно се одесувам незнам што се случувааа :worried:hock:
   
 10. iren4ee

  iren4ee Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  mozam da svatam kako tie bidejki istoto mi se ima deseno so gubenje na najbliskiot so tek n avreme se prebrodvit trudise da bides so tie so ti znacat mn i razgovaraj poveke se se svaka mwaaaaa
   
 11. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  878
  se e toa normalno - ne se optovaruvaj previse, mada nie zenite sme skloni kon dramaticno odnesuvanje neli? :oops: vidis kolku fino razmisluva decko ti, ocigledno te sfaka i podrzuva-nema potreba da se plasis deka ke go izgubis ;)

  se najdobro
   
 12. awalktoremember

  awalktoremember Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  абе фин е он срцка ми е сварно, и све ни е ок се знам со неговите, се знае со моите, врската до некаде ни е сериозна, ама јас сум проблемот, и да во право си ние жените сме склони кон драматизирање-а тој го мрази тоа.И има уште нешто, пред да бидеме заедно ми се допаѓаше еден дечко ама на крај сватив дека не е за мене и се заљубив во сегашниот.Па синоќа го сонував токму тој дечко како ми вели дека ме сака, а јас му реков дека сум вљубена во мојот сегашен и го откачив...за тоа му кажав на мојот сегашен и ме свати ми рече дека можеби стравувам од тоа да не ни ја расипат врската и затоа така сонувам...можно ли е затоа да се осеќам вака :? :( помош :( :( :( :( :( :( :( plssssssssssss :?
   
 13. awalktoremember

  awalktoremember Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  абе луѓеееее ужасно се чувствувам помошшш :( :( :( :( :( :( :( :( :( чекам...
   
 14. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  878
  ne mi jasno zasto si mu kazala na decko ti deka sonuvas poranesna simpatija....? ja toa nikogas ne sum go napravila a mi se desavalo da sonuvam bivsi decko :roll: nekoi raboti treba da si gi zacuvas za sebe mila :worried:ilent: koja e poentata na toa sto si mu go kazala :?: takvite muabeti ke si gi zacuvas za so drugarki. ;) mene decko mi da mi kaze deka ja sonuval bivsata ja bi mu rekla: ona za sto razmilsuvame toa sonuvame - bi se navredila. pred da mu kazes nesto razmisli ima li potreba i kako ti bi s ecuvstvuvala vo obraten slucaj. ;)
   
 15. awalktoremember

  awalktoremember Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  мила 17 и пол :oops:
   
 16. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  abe ke ti pomine,uzivaj ti,mozebi e od toa sto se plasis no sigurno ke pomine,zboruvaj so nego polesno ke ti bide ;)
   
 17. awalktoremember

  awalktoremember Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  сваќам дека можеби повеќето не би кажувале за тоа, ама неможам него морам све да му кажам иначе ме јаде :( ништо не му кријам,све си кажуваме,ме свати дури и тоа кога му го кажав,затоа што и јас сум го сваќала,еднаш ми има кажано дека сонувал како ме вара-па јас не му реков тоа што мислиме-тоа сонуваме, сваќаш?
   
 18. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  podobro e koga ti samata mu kazuvas se, porano ili podocna vistinata izleguva na videlina
   
 19. awalktoremember

  awalktoremember Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  se slozhuvam,zatoa shto ushte od pochetok se naviknavme taka sve da si kazhuvame pa duri i bezvezni raboti i za sekakvi temi da razgovarame,da ne se sramime, da bideme opushteni...mozhebi e greshka,ama toa e
   
 20. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  Сонце разговарајте објасни му што се случува внатре во тебе , нема зошто да не те разбере. Сепак дечко ти е ако тој не е покрај тебе коа ти е најтешко нема кој друг. нема потреба да се плашиш дека нешто може да тргне во погрешна насока. :) ;)