1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се случи еднаш, а потоа го снема...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од lovelygirl1, 30 октомври 2012.

 1. lovelygirl1

  lovelygirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  8
  Во мојот рамномерен љубовен живот пред неколку дена се случи промена...
  Со еден дечко со кој се свиѓавме подолг период ама не си кажавме и двајцата, конечно дојде моментот да смуваме...
  Вечерта ми напиша порака... а утре дента ништо.. веќе е втор ден а од него нема ни трага ни глас... тој не учи во мојот град и само за викенд можеме да се видиме... ама тоа не е оправдување, постои фб, ми го има бројот...
  Со сигурност знам дека ме свиѓа веќе подолго време, бидејќи и викал на моја другарка да му помогне со мене...
  Проблемот е што тој е многу горделив и да не кажам "дигнат", а и јас имам гордост и нешто не ми дава да му пишам прва или да превземам нешто... а многу ме копка дали тој чека јас да превземам некој чекор или не планира ништо повише...
  И да појаснам- НЕ беше под дејство на алкохол, затоа што не пие алкохол... :D :)
   
 2. lindalove

  lindalove Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  25
  Па штом е толу горделив и ``дигнат`` , јас мислам дека ти треба да се потрудеш да го спуштиш на земја. Ако сакаш да трча по тебе, тогаш немој да го бараш. Почекај он нека се јави, нека ти пише. :geek:
   
 3. Roxanne

  Roxanne Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  120
  Епа според мене има два начина на кои што можеш да реагираш и две варијации на она што тој го мисли.
  1. Е навистина дигнат и сака ти да му се јавиш или пак сака да те оставе да почекаш малку.
  2. Си ја завршил работата човекот, само за тоа му било.

  Е сега можеш да почекаш да видиш дали ќе ти се јави за недела, па ако не ти се јави да се соочиш со него ако те побара кога е во твојот град.
  Или пак да си ја голтнеш гордоста и да му се јавиш.

  Ова е само моето размислување.
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  А му врати ти на таа порака?
   
 5. lovelygirl1

  lovelygirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  8
  Ми посака добра ноќ и му вратив... толку...
   
 6. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.190
  Пол:
  Женски
  Во прашање се само два дена. Можеби тој чека на твоја реакција, и чека на некој начин потврда дека сакаш да продолжите таму каде што сте застанале. Не си размислила на овој начин? И машките понекогаш се плашат и незнаат кој нареден чекор да го направат за да не погрешат.
  Јас не би чекала, ако сакам да го чујам би се јавила.
   
  На lovelygirl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lovelygirl1

  lovelygirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  8
  Мислам дека на некој начин си во право, само наместо да му се јавам, нешто друго би сакала да превземам, по дискретно :D Или порака, или на фб да му пишам, лајк... било што... предлог?
   
 8. lindalove

  lindalove Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  25
  Па пиши му нешто во врска со тоа на пример што ќе го објави на фб, као многу ми се допаѓа песната што ја постира или пак, сладок си на сликата и сл. :)
   
 9. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  На твое место, јас би се јавила да расчистам со самата себе, да го опипам пулсот. Пошо порака или активност на фб може да помине незабележана, па ти уште повеќе да се загрееш да го добиеш одговорот шо го бараш, па по неколку дена пак ќе му пишеш, па после пак и тој може да ти одговори со само еден збор. Вака нема кај да бега, ќе правите муабет и по муабетот ќе осетиш, а ако избегава муабет, речи му чао пријатно и не се замарај.
   
  На lovelygirl1 и Hipica им се допаѓа ова.