1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се смував со другар на дечко ми!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од LittleBadGirl666, 6 ноември 2011.

 1. LittleBadGirl666

  LittleBadGirl666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  11
  E вака сакам да слушнам различни мислења во врска со мојот гооолем проблем, имам дечко година дена врската ни беше супер се сакаме,секаде знаедно по цел ден, навидум совршено ! Е сега бев многу блиска со неговиот да не речам најдобар другар, прво како другарии се до пред некој вечер кога јас се скарав со дечко ми и раскинавме и си излегов во чаршија со другарка ми. Си поминав супер искрено, и на крај онака другарски заминав со дечкото да ме води на кај дома со авто, е зошто да не кога го сметав за другар искрено. И на кај дома тој ме гушна ии си праевме муабет за се и на крај заминав кај него на кафе и се гушкавме се бакнувавме и се смувавме, ама се беше така некако искрено не само она обично мување него се бешее нежно, мило,срекно... и седев кај него до сабајле, после ме врати дома ми се јавува на телефон... E проблемот е што мојот дечко ме моли да му се вратам и знам дека ме сака од се срце а јас незнам... Едноставно неможам да заборавам што се случи со другар му неможам него да си го извадам од глава..дечкото е бомбонче :) а каква ке излезам јас ако останам со другар му до вчера со него сега со најдобриот другар ..стварно сум во глупа ситуација ! Kажете ми вашии мислењаааааааа што да правам ?????? :*
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  318
  се смував со другар на дечко ми !!!!

  па искрено мн неубаво си направила,не можам да те оправдам,никогаш нема да му бидеш на најдобриот другар на војот дечко она што си му била на дечкото,да не излезе на крај ти да останеш сама :)
   
  На LittleBadGirl666 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LittleBadGirl666

  LittleBadGirl666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  11
  се смував со другар на дечко ми !!!!

  Јaс сум свесна за се! А сепак цело време се замислувам со него што би било јас и тој да бидеме заедно... а знам дека не е можно никако ....
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  318
  се смував со другар на дечко ми !!!!

  ја мисалм дека треба да си останеш со дечкото пошо не мисли дека овој другиот ке те сака повеке,прво тоа му го направил нанајдобриот другар зад грб,знаци не е добра личност,значи не мможе да му се верува,утре другиден и тебе ке ти го направи истото
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.987
  Пол:
  Женски
  Абре какви сте такви парови што при секоја мала кавга “раскинувате“ па по ден-два се “помирувате“??
  Аман. Немаш 15, многу незрело однесување од твоја страна.
  Ај што го ебам дечкото, лута сум му, чекај еве другаров ке ме утеши. А и тој толку бил другар, мамето.
  А знае ли дечко ти за твојата “мала авантура“?
  Да знае сигурно не би сакал да му се вратиш.
  Извини вака ама не е ситуацијата глупа, туку ти. Не си смеела да дозволиш да се случи такво нешто.
  Дај дечко ти нека се “смува“ со твоја најдобра другарка, па помири му се тогаш.
  Таман ке сте си.
  Никаков совет тебе овде не ти е потребен, само бараш оправдание и утеха за грешката што си ја направила.
  А ние тука колку и да јадеме трици, ти си имаш наумено нешто што ниедна од нас неможе да го смени. ;)
   
  На Anushka555, girl.23, puppy-love и 2 други им се допаѓа ова.
 6. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  Ти гледај си тебе да ти биде убаво, не гледај другите што ќе речат ако го сакаш бившиот смири му се ако не почекај малце па почни врска со другар му, луѓето секако ќе зборуваат што и да направиш така да не се секирај многу, а ако имаш грижа на совест не почнувај ништо со него :*
   
  На Osamena devojka и LittleBadGirl666 им се допаѓа ова.
 7. NATALIJA89

  NATALIJA89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  43
  Според мене,би требало да се тргнеш и од дечко ти и од другар му.Многу лошо што си допуштила такво нешто и баш тоа со негов другар,замисли ако се смирите,а ти не му кажеш за случката,другар му можеби ќе му каже!Како би се чувствувала ти на негово место?Или подобро признај му на дечко ти ,па види што понатаму.Колку што забележав,ти сакаш да бидеш со другар му, мислам со кого и да останеш ти ќе си виновна за распаѓањето на нивното другарство.Кај ти беше паметот :fubar: ?
   
 8. talentirana

  talentirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  И што ќе се случи сега кога другар му т.е дечко ти ќе разбере за твојата авантура?Мораш и на тоа да мислиш ако планираш да му се смируваш ! :) Со среќа.
   
 9. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Мој совет бегај колку што можеш подалеко.Ни со едниот ни со другиот.

  Како прво и да сакаш да останеш со дечко ти кога ке му кажеш што се случило мислам дека ти во неговите очи нема да останеш она што си била претходно.И да ти прости мада не верувам, кога тогаш тоа ке ти го шлапне в лице и понатаму ке имате проблеми поради ова.
  А пак да го скриеш ова валда ти нема да бидеш спокојна а и мислам дека нема да можеш.Кога тогаш ке излезе на виделина.

  Ако одиш со другар му мислам дека тој нема да има многу високо мислење за тебе и во понатамошните ситуации не се знаеш како ке се однесува.Освен тоа вие двајцата нема да имате доверба помегу себе знаејки дека тоа ви е слаба страна.А каква е таа врска без доверба?

  Голема грешка си направила девојко и ако си свесна подобро барај трет излез не ги кашкај уште повеке работите :) Со среќа!
   
 10. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  1.027
  На секое "искрено" и "другарски" во текстов, кај мене у глава иде "аха да". Мислам дека многу свесно правиш од глупа поглупа постапка, а вака си чкрткаш на форум ради реда и си бараш изговор. (Кој нема да го најдеш, ни тука ни каде било.)
  И да, многу нормално дека на крајот ќе си гледаш тебе да ти е арно, по тоа се водиш уште од сам почеток. Само што тоа не се вика "ми е гајле што ќе речат, битно да ми е убаво", него егоизам.
   
  На NATALIJA89 и daddys.princess им се допаѓа ова.
 11. LittleBadGirl666

  LittleBadGirl666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  11
  Знам дека сте сите во право и сум свесна за се како што реков погоре,само неможам никако да ја заборавам таа вечер, не беше обично мување туку за мене нешто повеќе ...И неможе од глава да ми излезе сакам да сум со него а знам дека е за малку па невозможно ! Значи сета љубов што ја чувствував за дечко ми како од таа вечер да ја снема .... И се прашувам зошто баш со мене не со некоја друга девојка...инаку помеѓуу нас постоеше некоја хемија од поодамна само што не сакав да си признам самата на себе и секогаш го потиснував длабоко во мене ...тоа е тоа...А дечко ми не знае за ''авантурата'' а јас за да бидам со него би била и против сите ако треба ! :(
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LittleBadGirl666

  LittleBadGirl666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  11
  Фalaa богуу сите ме осудуваат мене ... :) Срцка јас би била во врска со другар му и би одела против сите само од некоја страна страв ми е дека ке го изгубам мојот дечко кој стварно ме сакааа ...
   
 13. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  2.620
  Не го оправдувам тоа што си го направила. Идете со дечко ти една година и повеќе и да го изневериш со неговиот `НАЈДОБАР другар` ?! :@ :@ И сега што ќе се случи кога ќе дознае дечко ти?? Ајде ќе се смирите, па ќе ви биде супер, но тој КОГА-ТОГАШ ќе дознае и што ?!?! Нема да те гледа повеќе со исти очи како некогаш и дали ќе ти прости тоа зависи од тоа каква личност е. А другар му се гледа дека не е добра личност, бидејќи и тој го изневерил неговиот демек најдобар другар. Не можам да разберам какви се тие другари ? :fubar: :fubar: Ако мислиш дека дечко ти го заслужува тоа што го правиш, продолжи. Ако не, памет у глава за друг пат!
   
 14. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Види сега :)
  Ти си единствената која можеш да одлучиш со кој сакаш да продолжиш. Еве на пример со другар му сте имале обичен бакнеж, ајде да го оставиме тоа. Тој се случил од потреба,одмазда и што друго незнам. Али еве да не се случил, би му се вратила на дечко ти знаејки дека те сака?!
  Тука ти треба да се одлучиш, една година не е мал период знаеш и сама. А за обичниот бакнеж, ке средиш со другар му, ке му кажеш дека ти било потребно внимание, па се случило тоа. Кажи му со кој сакаш да продолжиш.
  А веќе кога размислуваш дали да се вратиш со дечкото, претпоставувам дека сеуште ти значи, чуствата не се губат за еден ден :)
  Така да, само ти знаеш што да одлучиш, пред се немој да се плашиш кој ке остане повреден, гледај за себе, гледај ја твојата среќа. Ја да сум на твое место ке си останам со дечкото, една мала караница не вреди да срушите се, но ти како сакаш :)
  Среќно! :)
   
 15. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Ова ми е многу контрадикторно. Би била со другар му, ама ми е страв да не го изгубам него. Мислам, дај одлучи се. Не фер вака ни за тројцата. А, ти да си го сакала дечко ти, не би се смувала и тоа со неговиот другар.
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Да знае дечко ти т.е. бившиот дека го ебеш во здрав мозок верувај нема да те моли да му се вратиш ;)
  Најферски од тебе би било да му признаеш на дечкото ако веќе не знае , да му се извиниш и да си продолжиш со животот а да нема ниеден од тие . Мислам дека сфаќаш дека не си фер ниту да продолжиш со дечко ти , ниту да почнеш нешто со другар му :?:
  А тие ако имаат памет , би те заебале и двајцата . Како и да е , пази и двајцата да не те смотаат на крај :)
   
 17. LittleBadGirl666

  LittleBadGirl666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  11
  Дечко ми не го заслужува ова во никој случај ама едноставно посилно беше од мене... Има мн добра позната поговорка не го оставај оној што го сакаш за оној што ти се свиѓа, кај мене тој најверојатно за жал не важииии ...
   
 18. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Епа драга на две столчиња не се седи. Ем сакаш да бидеш со другарот, ем став ти е да не го загубиш дечкото? :^) Бирај или едниот или другиот. Ти кажа дека повеќе не го сакаш дечкото од таа вечер, спред тоа нема што да го залажуваш, раскини му и ако толку си се затрескала во другарот, биди со него. Советот на Пупи највеќе ти се допадна, затоа што она единствено те подджа за ситуацијава, а тебе очигледно тоа ти одговара. Затоа направи како што мислиш дека е најдобро и не замарај со муабети од страна.
   
 19. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  2.620
  Добро, сваќам дека било посилно од тебе и дали барем се каеш за тоа што го направи? Дали го сакаш дечко ти, или го сакаш другар му? Треба убаво да размислиш што ќе правиш, што ќе одлучиш за потоа да не се каеш поради одлуката што си ја донела. Ако си го сакала дечко ти, доволно, немало да го изневериш. Значи треба да си ги преиспиташ чувствата.
   
 20. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  318
  ја само ке ти кажам,.....карма :) ,па мисли прај