1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силни болки во долниот дел од стомакот

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од g.a.b.y, 23 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. g.a.b.y

  g.a.b.y Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Zdravo!
  Za vreme na plodnite denovi od mesecot imam silni bolki vo dolniot del od stomakot i poveke od voobicaeno tecenje na belo pranje. Bolkite ponekogas se nepodnoslivi. Vaka e veke 4 meseci, bev na pregledi kaj ginekolog, no toj mi veli deka e zaradi nervoza :o ??? Vsusnost, jas i mojot soprug se obiduvame da staneme roditeli, no nikako da go postigneme toa. Pa, Ve molam da mi kazete, zosto se tie bolki i dali toa e povrzano so toa sto nemozam da zabremenam? :?:
   
 2. didush

  didush Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  подолго време чуствувам силна болка во долниот дел од стомакот(при однос) во посета на гинеколог ми одредија терапија со антибиотик и вагиналети за бело прање констатирајќи јака настинка и од тоа била болката,но и после терапијата болките не престанаа а исто така и белото прање.се прашувам од што може да биде тоа?дали е некоја инфекција или што би можело да биде.благодарам од напред
   
 3. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Мојата мајка е оперирана пред една година од миом на матка и отстранети и беа матката и јајниците.Иако помина една година болката околу раната сеуште не исчезнува,а исто така има болки и во левата страна на абдоменот и оток.Ќе Ве молам да ми одговорите која може да биде причината за болката и дали е нормално да има болки и после една година од операцијата?
  Со почит,
  Поздрав
   
 4. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
  Не сум имала вагинален секс, само анален .... Но многу ме боли стомакот во долниот дел ... И тоа последнава една недела се почесто и почесто ... Ме интересира од што може да е !? Користиме кондом, нема свршено во мене, нетреба да ми започне циклусот ... Дали може да е нештоп оврзано психички? Доста проблеми имам во последно време :)
   
 5. m1lani

  m1lani Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  21
  mila jas zivejam vo Germanija imam komsika sto pret 2meseca se operirase od miom na matkata i ja otstranija samo matkata jajnicite ne, ona isto ima bolka i e tesko mnogu. Koga bese posleden pat na kontrola i kaza deka kaj nekoi zeni bolkata ostanuva trajna a kaj nekoi ne se zavisi od organizamot na zenata. Sega ova zena ima kontrola na 25maj ako ima nesto novo ke te izvestam pozz nogu do tvojata majka :hug:
   
  На soncenceto.matea му/ѝ се допаѓа ова.
 6. g.a.b.y

  g.a.b.y Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Dali nekoj ke ni dade odgovor na nasive prasanja?
   
  На Vikiliks му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Vikiliks

  Vikiliks Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  31
  Гледам дека многу одавна не сте дискутирале на оваа тема ама не знам каде да се обратам..Веке трет месец по ред когс ми почнуваат плодните денови имам болки..Прошлиот месец болки во десниот јајник и средината а сега во левиот..Бев на доктор и ми кажаа дека е само поради плодните денови..Јадам помалку од вообичаено и кога ке се најадам иако е количински малку не можам да дишам како којзнае колку дс сум јадела ...Сепак мие многу битно вашето мислење :) поздрав
   
 8. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.589
  Пол:
  Женски
  И јaс ги имав болките и нa гинеколог бев ништо немаш ми викa a кoгa крaјнo ме фати ми oткријa инфекција нa јaјници и цреватa ми беa зaлепени
   
 9. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.589
  Пол:
  Женски
  Пoд хитнo нa гинеколог aмa некoј што се разбира
   
 10. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.589
  Пол:
  Женски
   
 11. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.215
  Пол:
  Женски
  Како може да се отстрани матката само заради миом?? Тоа не ми е јасно!
   
 12. *Cloudy Girl*

  *Cloudy Girl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2015
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  407
  pred 4 nedeli t.e minatiot ciklus imav nepodnoslivi bolki , i zavrsiv na kraj na bolnica posle site analizi , i tri saati setanje po oddelenija (hirurgija, ginikologija,urologija) se ustanovi deka e pokasno puknata jajce kletka , i mnogu silna ovulacija , taka da ako si imate redovni ginikoloski pregledi i redovni pap i dr brisevi ne pomisluvajte vednas na infekcii i bakterii i trista cuda , golemi se sansite da bide ovulacija , duri i izleana tecnost imav na eho pa pomislija deka mozno e i vonmatericna bremenost da e

  bukvalno na race me nosese soprugot ne mozev ni da se dvizam i se od edna jajce kletka haha
   
 13. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.215
  Пол:
  Женски
  Ме интересира дали може да се контролира овулацијата?
   
 14. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.935
  Допаѓања:
  13.982
  Пол:
  Женски
  Не може (ако мислиш дали може да се помести порано или покасно).
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.