1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симпатии

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Heroj, 31 октомври 2020.

  1. Heroj

    Heroj Активен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво.Има едно девојче што ми се допаѓа но незнам како да и пишам, незнам како да започнам.Една од нејзините другарки ми кажа дека таа била многу добро и дружељубива.Незнам како да и пишам и пишав еднаш здраво поминаа два часа не ја виде пораката и јас ја избришав.
    Совет?
     
  2. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    8.718
    Пол:
    Женски
    @Heroj а оти воопшто ја бришеш пораката? Можеби била зафатена, на работа, излезена итн..За муабетот нема што да се мислиш (колку повеќе ја мислиш толку ќе ја згрешиш), културен и фин пристап само. Ај со среќа. :hai:
     
  3. doubleg

    doubleg Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    4.406
    Само "здраво" е неприкладно за интернет комуникација. Мора малку повеќе да се потрудиш. Здраво е нормален поздрав за "во пролаз", на разминување со некого. Комуникација во пишана форма, како за првпат со некого бара малку повеќе, некаков вовед, зошто пишуваш, да се претставиш кој си, две три реченици, но никако само здраво или уште подобро здр.
     
    На Kimberly11, Regina.Phalange и eliesaab им се допаѓа ова.
  4. busybee

    busybee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2020
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    1.853
    Пол:
    Женски
    Ако става на стори, некоја песна, некое селфи реплајни и. Лајкни ги последните две слики. Не и пишувај здраво јас сум тој и тој ми се допаѓаш, нападно е некако. Реплајни и со некој емотикон на стори, кога ќе ти врати направи некој бош муабет, здраво што правиш и такааа. Ти посакуваммм се најдобро.
     
    На mssuniquee, tinka-mace, burthdaykake и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Lollipop_123

    Lollipop_123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    1.714
    Пол:
    Женски
    Чекај да стави некоја слика на стори и реагирај со ова или и ако ти врати или ти ја лајкне реакцијата продолжи со муабет. Пиши Хееј или Хаај, "здраво" е мнoгу формално.
     
    На burthdaykake му/ѝ се допаѓа ова.
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Се знаете лично, или само на интернет?
     
  7. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Собери храброст, изброј до три и пиши :) Немаш што да губиш, слушај си го срцето :)
     
    На Lollipop_123 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  8. lite.

    lite. Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2020
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    164
    Пол:
    Машки
    Јас прв пат така напраив со симпатијата ехее уште порано, послушав еден другар да и пишам отворено и собрав храброст и пишав и ко ми удри една корпа шо не знаев после во која дупка да се скријам другиот ден на школо :D. Пубертетски денови и пеперутки :D
     
  9. Dimi_

    Dimi_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2020
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Машки
    Кога бев тинејџер имав симпатии, сега после толку ударци во животов, страв ми е да погледнам женско в очи :)
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  10. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Што се тинејџерските години без вакви доживувања :) Корпи и ,,разочарувања''... иако во тоа време изгледаат како вистински разочарувања.
    Барем имаш спомен, нешто што ќе те насмее :)
     
  11. Lana Babe

    Lana Babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2020
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    127
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки.
    Во теретаната каде што одам ,има еден доста симаптичен дечко што ми привлекува внимание,не сме имале никаков контакт ,освен ако треба да се замениме за некоа справа па се договараме кој колку серии ќе прави и сл.Мене ми се свиѓа,меѓутоа не гледам баш некоа заинтересираност од негова страна...искрено би сакала да се случи нешто но немам храброст да му пријдам пошто верувам дека ќе добијам ,,корпа,, а пак другарките навиваат јас да го напраам првиот чекор,што да правам? :(
     
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    И што ако добиеш 'корпа?
    Јас сум добивала, па еве жива сум :lol:

    Зборни му.
    Не губиш ништо.
     
    На чупето* и Lana Babe им се допаѓа ова.
  13. DarkAcademia

    DarkAcademia Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2021
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    89
    Што ако никој пат не ми даде шанса?
     
  14. чупето*

    чупето* Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски


    Ехе колку корпи, колку невозвратени погледи насмевки телефонски повици и пораки.
    Ако не се обидеш нема да знаеш. Можеби и тој се срами да ти пријди и двајцата ќе останете разочарани. Зборни му покани го на кафе, на блакце
    Само храбрите ги следи среќата!!!!
     
    На Lana Babe и WildMk им се допаѓа ова.
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.526
    Пол:
    Женски
    Ќе најдеш шанса на друга адреса.
     
    На DarkAcademia му/ѝ се допаѓа ова.