1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Си игра топло-ладно

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од LadyNataly, 9 март 2011.

 1. LadyNataly

  LadyNataly Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Значи вака ... Се гледаме со еден дечко скоро 4 месеци.Имавме најнормална врска.Но поради некој х причини ,поради некој проблеми кој ги има од предходно,се одалечи последниве 2 недели.И предходно бевме во ситуација каде не се имавме видено 2 недели но се се среди.Многу пати ми има покажано дека е заинтересиран за мене и дека му значам,а некогаш ладно,незаинтересирано,понекогаш ќе се јави 5 пати во ден,а во некои ситуации го нема по неколку дена ќе разговараме по телефон, а потоа ќе ја игнорира мојата пораката цела недела..значи стварно неможам да го разберам..многу пати сакав да се одалечам од него,јас да сум таа која ќе стави КРАЈ,ТОЧКА..но залудно.Не успевам да се тргнам од него.Значи премногу ми значи ПРЕМНОГУ ..Разговаравме за неговото топло-ладно однесување а тој вели дека не е ништо и слично..ДЕВОЈКИ,ПОМАГАЈТЕ ! :sweat:
   
 2. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  пробај пак разговарајте, прашај го зошто го нема по толку време... па ке се појави... па пак ке се изгуби...

  A искрено, јас да бев на твое место како што сум инает кога он ке ми звони по 100 пати на ден јас нема да кревам слушалка па кога ке ме праша зошто, како, што, кај сум... е тогаш ке му кажам да види како е него кога ке го нема.... :D :D а и пробај може и ова ке ти успее
   
  На LadyNataly му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Во 4 месеци врска пауза од 2 недели не е малку,треба искрено да поразговарате,почетните месеци треба да се најинтензивни,како да се развива врската кога веднаш сте ја почнале со пауза,па плеј...
  Во секој случај отворено изјасни се дека тебе овие топло-ладни игри ти пречат,никој во принцип не ги сака,ако некој смета дека ја зачинуваат врската,си забегува во илузии.Само храбро изјасни се дека не сакаш понатаму ваков однос и интензивирајте ја врската,се‘ најдобро.
   
  На LadyNataly му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LadyNataly

  LadyNataly Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Имаме разговарано за ова.Дури и вика ако сакам ќе завршиме,но многу нормално дека јас несакам да завршиме пошо стварно ми значи.Пред некој ден му пишав смс повторно за истиот проблем,што е филмов со неговото однесување,и ако сака да завршиме нека каже слободно,а типов вика што било сменето однесувањето и демек да не сум вртела од околу туку дирекно ме праша дали сакам да завршиме а па јас ГЛУПА пишав дека ако продолжи ладно да се однесува нормално дека ќе сакам да завршиме.и си го зеде тоа како здраво за готово. :'(
   
 5. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  мила штом вака те прашува мислам дека него сеедно му е дали ке продолжите или не, и ако вистински те сака нема вака да те прашува туку ке се бори за врската, ке се промени....
  немој да се грижиш пробај за последен пат разговарај те, ако него сеуште му е сеедно дали ке биде со тебе или не, стави крај... ке најдеш некој кој повеќе ке се грижи за тебе и ке ужива во твоето присуство :* ;)
   
  На LadyNataly му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LadyNataly

  LadyNataly Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Да да,ќе се обидам за последен пат,морам ...Знам дека му е сеедно,не се труди воопшто да ме задржи.За месец,два заминува на служба за 3 месеци.Му реков дека ќе го чекам.Можеби несака да се врзи за подоцна да не страда..ох..главата ми е измешана :worried:
   
 7. n-e-nn-a

  n-e-nn-a Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Jas da sum na tvoe mesto bi go ignorirala.. Ne mu vrti nekolu dena ke vidis decko kako ke se osvesti.. i ke pocne non stop da ti pisuva/javuva.. :DD Veruvaj mi ;)
   
  На LadyNataly му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Мене ми е малку претерано тоа, да не се видувате и слушате по 2 недели, а да велите дека сте во врска и пред тоа две недели, цел месец поминал.
  Искрено јас да сум на твое место би преземала нешто под итно. Кажи му на господинот дека тоа така не иде. Или да е врската стварно врска или да не те малтретира тебе.
  Јас мислам дека тој те тестира за да види дали ти ке преземеш нешто и дали тој тебе ти значи.
  Во најскоро време разговарај со него, и ако не ти одговара, навреме откачи го.
  Тоа ти е искрен совет од мене :*
   
  На LadyNataly му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LadyNataly

  LadyNataly Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  n-e-nn-a... сум пробала и со тој метод ,но залудно.Еднаш само ми успеја но никогаш повеќе.
  Lovely ...фала ти за искрениот совет.Утре би требало да разговараме па се надевам дека се ќе се среди..:*
   
 10. Е.Х.

  Е.Х. Нов член

  Се зачлени на:
  23 јули 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Ми треба мислење и совет. Никако да сфатам што се случува. Пред 2 месеца започнавме да комуницираме, се запознававме. Дури и неколку случајни средби. Се беше супер. Потоа наеднаш се исчезна и тоа поради лошите гласини што се ширеа за мене (од љубомора). Немавме никаква комуникација цел месец и наеднаш тој повторно се враќа во мојот живот. Како да почнавме се од почеток, но сега тој по влијание на другите не ни беше толку сјајно...1 ден пред да отидам на одмор ми кажа дека има изненадување за мене но дека ќе го каже откако ќе се вратам. Најискрено, не можев да му верувам , но сепак имав надеж. Од тогаш заминаа 4 недели, јас се вратив, дома сум веќе 2 недели, комунициравме пак, но уште поладно...Од изненадувањето, од убавите зборови не остана ни трага. Го прашав дали сака да си заминам од неговиот живот а тој одлучно ми рече НЕ. Сега сакам јас да заминам, но тој ќе направи мал чекор и повторно ќе ме врати...Не можам да се откажам, веројатно има уште надеж во мене.. Но тој не е за сериозни врски, јасно го кажа тоа.Никогаш и не бил. Барам совет како да откријам што тој всушност сака од мене?? :?:
   
 11. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  6.697
  Пол:
  Женски
  Ocigledno deckoto nema nekoi dalecni planovi vo vrska so tebe, tuku samo nekoj povremeni cuvstva koi brzo se menuvaat. Podobro oddalecuvaj se od nego kolku sto mozes pobrzo bidejki so tek na vreme ke ocekuvas mnogu poveke od nego, a golema e moznosta da se razocaras od tie ocekuvanje -bidejki kako sto i samata kaza toj ne e za seriozni vrski
   
 12. Е.Х.

  Е.Х. Нов член

  Се зачлени на:
  23 јули 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Veke pocnav da se oddalecuvam od nego, blagodaram za sovetot si go potvrdiv mislenjeto sto go imav i jas, no sepak imase mala nadez. Sega iscezna i toa.
   
  На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
 13. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.822
  Допаѓања:
  217.162
  Пол:
  Женски
  А зошто да го молеш?!
  Зарем ти направи нешто лошо на него?! Не
  Епа девојче запомни, ни е прв ни е последен, и некогаш е тешко да, но минува и тоа. Подобро спречи него лечи.
  Запомни дека никој не заслужува да плачеш да се нервираш по некој, кој е тој да се осудува на такво нешто. Чекај ко ке ми е кејф на мене ке ја барам ко не сакам кој ја рецка, епа стави си граница и биди си перципиелна. Еднаш така еднаш онака епа не бива, не си должна да го чекаш како те матка натаму наваму. Па ке си најдеш некој кој ке те цени и сака. А не овој не сакам да си одеш, па го нема, па стави крај, оддалечи се од таквите што мислат дека се што лета се јаде и се умислуваат дека се големи фраери. Па сега чекај го начекав девојчево и ке го зафракавм. Не така. Биди силна и цврста и продолжи со го животот, јас сум сигурна дека ке си го најдеш вистинскиот што ке те почитува.
  А таквите фраери обично не славно заврашуваат.