1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови кои стануваат реалност

Дискусија во 'Канта' започната од MissCupcake, 8 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Веќе навистина долго време сонувам работи ги заборавам,а потоа се случуваат случки и ми стануваат познати и сфаќам дека ги имам сонувано. Така познато ми стана еднаш кога разговарав со едно девојче и го навалив погледот и тој момент ми стана познат како да го имам сонувано, истото ми се има случено како една другарка од одделението прашува нешто бидејќи не ја разбира задачата на тест и се случи. Имам уште многу примери ама овие ми се посвежи што мислите вие за ова? Дали сметате дека е нешто убаво како дарба или ви пречи? Ви се имаат ли вас случувано вакви работи?
   
 2. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  107.055
  Пол:
  Женски
  Има веќе тема за соновите и баш и ова е опфатено во темата, дури и си ги толкуваме меѓусебно

  drugata-nauka/sonovi-t83/1830.html
   
 3. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Не дека си сонувала, тоа се вика дежа ву.
  И мене ми се има случено како па јас ова го имам доживеано, ми се има случено ова.

  psihologija/cudno-iskustvo-sto-se-povtoruva-deza-vu-t1361/
  еве има ваква тема
   
 4. nice.girl9090

  nice.girl9090 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  69
  Ми се има и мене случено тоа неколку пати тоа што сум го сонувала да ми се случи истото и на јаве :D
   
 5. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Темата е сосема различна,но видов подолу извинете не знаев дека веќе има ваква тема слободно нека се заклучи. :)
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.