Срам ми е да го запознаам со родителите

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Fabulus, 9 април 2011.

 1. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.167
  Допаѓања:
  4.963
  горе некој пиша луѓето се делат на добри и на лоши, не на гратски и селски. Воопшто навистина никогаш не патам од комплекс на ниска вредност ако некој е од село. Секогаш кога го бираме партнерот го бираме по тоа да ни е карактерно најблиску, да е паметан, симпатичен. Девојко ти изгледа излагаш на места каде што на чело им пишува на машките село грат или пак што ако некој ужасно ти се допаѓа одиш се запознаваш и викаш здраво јас сум петра од скопје а ти ??? мислам :fubar: :fubar: :fubar: па колку по паметни момци и културни и од фамилија од село него ли машките фраери од метрополата скопје :puke: . и пред се нека ти е во памет дека човек се цени по карактер а не по место на живеење и подобро раскини му затоас што со твоето размислување не го заслужуваш дечкото :x
   
 2. Symona

  Symona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  60
  Ах те разбирам како ти е ! Во потполност те разбирам сепак тој е од село а ти од град, и јас би се срамела да сум на твое место, тој живее во куќа не е битно колкава ама обично ниедна не е помала од 120 квадрати , додека ти душичке живееш во ЌУМЕЗАРНИК од 25/30 квадрата со вецето и трпезаријата заедно, па кога некој ке оди во вц одма станува и од астал си оди во вц, да искрено те сваќам зашто се срамиш од него и зашто ти е срам да го однесеш дома.
  Башка ти граѓанка од дедо прадедо а тој дете селанче, може да се погодило некој од твојте предци, за време на војната да просел кај дедому за лажица свинска маст и малку пченкарно брашно. и замисли го сега срамот ти со неговиот внук.Ма дај молимте кој не те разбира незнам што му е и тој е сељак шо неможе да те разбере
   
  На snegulka21 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.629
  сепак ќе кажам дека твоите години се тие што те тераат да размислуваш и понижуваш така, ууу јас не знам како си издржала 8 месеци со некој што е од село :devil: . Девојко а што е тој поразличен од другите машки од градот,ааа се сетив му пишува на челото- Јас сум од село :devil: . Како не тие е страм да ги делиш луѓето од град и село, што тие се поразлични тие? ууу не ги разбирам твоите размислувања
   
 4. Lost

  Lost Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  нема зошто да ти биде срам тоа е нормално и твоите родители се биле како тебе и мислам дека ке те сватат ,а да се исмеваат мислам дека не ....тоа ти е само лош филм..едноставно викни го запознај ги и ако ти е срам или пак нему му е срам одете во другата соба...првиот ден ке е така,вториот по опуштено и со тек на време се ке си биде како шо треба ;) позз