1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средба после раскинување

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од teddygirl, 7 август 2010.

 1. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  618
  девојки ако имам некоја грешка направено при отворањево на темава сори сепак сум нова и н езнам баш како функцуионира :)
  е сега да се навратам за што сакав да побарам мислење.Со мојот сега бивши со кого бев цела год.само што раскинав по неколку дена кај него н праофил почнаа да се појавуваат постови од друга девојка.Иако бевме лути сепак се слушавме по тел и тоа онака маратонски разговори како ништо да не било и кога го прашав што му е таа он одгооври како ништо не е нема врска не си прави филмови :^) но по некој ден почнаа да се појавуваат натписи за моето срце и др.. и јас од што бев лута се ставив во врска со друг тип што ме свигаше и со бившиот престана секаква комуникација.Но пред недела дена (додека бев на одмор) излегувам од вода и гледам он послал до мене на плажа крпа.кога ме виде како ништо да не било ме гушна и бакна (алооо пред тоа цел месец му немав глас слушнато а и на профил стави со неа слика).Но најтешко од се е што го сакам а тој де ладен де топол се прави :doh:се однесува како мало дете а тој има 24 а јас 20 . Таа со која што се смува замина у странство си иде наредно лето,а типот со кој што се стави вво врска си иде денес-најискрено жал ми е за дечкото азтоа што знам дека ме сака а ја се ставив во врска со него од лутина кон бившиот.Сите ми викаат да пробам да одам со него,но јас немозам да замислам да ме допре друг :worried:
   
 2. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Прво - Добредојде на форумов. Ептен дека си нова, па нема да почнам со критики за насловот, за печатните грешки и слично и се ќе заобиколам.
  Во врска со проблемов: Не ми е јасно однесувањето на бившиот. Сте раскинале, ти си се ставила во врска со друг, он се мувал со друга, не сте контактирале месец дена и сега на плажа се однесува како ништо да не се случило? :^) Не ја знам причината за вашето раскинување, но можеби бившиот сака да пробате да ја обновите врската. Прво расчисти со него, прашај го која му е поентата бидејќи не верувам дека си видовита па да знаеш што се му се мота низ глава. А за дечково што си се ставила во врска со него... греотка е. Пред се стави се на негово место. Го користиш да го направиш љубоморен дечко ти, он те сака, а сега ти размислуваш за да се смириш со бившиот. Можеби ќе ти биде чудно да си со друг после едногодишната врска, но ако заслужува - зошто да не му дадеш шанса?
   
 3. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  618
  па раскинавме заради еден глупав виц :devil: типот се налути затоа што сум кажала виц во кој што се спомнува секс пред негов другар,додека он бил на работа...а како да го прашам,вчера му беше роденден му пратив порака за срекен роденден а он не ми ни титна ;(
   
 4. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Причината за која сте се скарале...без коментар (барем мене не ми е доволна).
  Е сега, или тој сакал да ти раскине, па барал било каква причина (викаш дека не реагирал ни на пораката за роденден), или сеуште се сакате (што е поверојатно). И двајцата сте биле со други од инает, за да се правите љубоморни еден со друг, што секако не е фер спрема другите.
  Остави времето да покаже. Ако навистина се сакате ќе бидете заедно, ако не-не бил за тебе.
   
 5. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Разговарај со него,побарај да ти објасни зошто така се однесува.Мислам дека и двајцата сте на чисто,сте биле со други и сте виделе како можете да функционирате еден без друг. А однесувањето на дечкото стварно не ми е јасно, со 24 години треба да е стабилна личност и да знае што сака.Побарај објаснување од него за однесувањето и разговарај дали да одете или не,нека се одлуче за едно а не како ќе му текне.
   
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Леле глу по сти.
  Раскинале ради виц :^)
  Јас пред дечко ми и другар ми си раскажувам еротски колумни, па што треба да ми направи? Да ме линчува недај Боже.
  Јас ќе ти кажам отворено, мислам дека дечко ти барал причина да раскинете, ама да ти остави малку надеж за да те има кога ќе посака.
  Треба да му раскинеш. Тука нема простор за разговор. Делата кажале се.
   
 7. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  618
  па нема што да му раскинувам ние веќе не сме заедно,а и нема да се обидувам да разговараме иако он ми пиша вчера како ти иде животот (најискрено повеќе ми делуваше како да се зеза со прашањњево).Али нема врска ќе го оставам што сака нека прави,али сумњам дека ќе и остани верен на неа,во прашање е цела година а тој сигурно нема да ја чека и да не појди со друга :P А јас ќе пробам да бидам во врска со типот со кој што се ставив,па можеби ке ми тргне,понекогаш е можеби подобро тој да те сака,барем нема да те повредува,од колку јас да го сакам па еве вака да патам...Се надевам дека ќе го засакам со тек на време...
  сепак фала за советите
   
 8. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  хаха ме изнасмеа...според мене седни го и напрај му сериозен муабет,бидејќи како што гледам и двајцата сте доволно возрасни,па според тоа ќе увидиш дали ќе сте пак заедно или да му заборавиш и трага и глас.