1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стара или нова љубов?!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од ive.ive, 23 јули 2011.

  1. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    За врска со женет човек сум секогаш против. Ако ништо друго, помисли барем на тоа дете што не е криво за ништо. Помисли на тоа дека ќе растуриш едно семејство. Немаш ли грижа на совест? :x Тргни се на страна од тој човек, ќе биде подобро за сите.
    А за дечко ти-ако неможе да се спаси врската и ако не ти е убаво со него, раскини му. Тоа останува само твој избор.
     
  2. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.503
    Шансите дека тој навистина ќе се разведе се помали од еден процент, затоа немој да си градиш планови за иднината врз лажна надеж... а што се однесува до твојата врска, ти најдобро си знаеш дали може да се спаси или не. Сепак, не сте кратко време заедно, и очигледно е доста сериозно штом веќе те побарал за жена... размисли дали навистина би можела да продолжиш понатаму знаејќи дека за еден миг си го срушила она што со години заеднички сте го граделе... Ти посакувам среќа. Поздрав
     
  3. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Епа искрено да ти кажам, нема живот мирен со женет маж, па уште и син од 13 години.
    Запрашај се што он ќе мисли за тебе, и со какви очи ке те гледа, кажува и прекажува. Феминкиве се во право, само ти треба да одлучиш. На твое место ја би си ја свиткала опашката, не би сакала да си правам проблеми додатни покрај 6 годишна врска.
    Ова ти е опсесија, не си заљубена во него тоа сигурно! А на него ова му е само чиста забава и разбивање на монотонија. Зар мислиш така лесно ќе се откаже од своето семејство и ке те зеде тебе?!
    Башка има син бе девојко, он живее за тој син! Дали ќе можеш понатака да го гледаш тоа, пола и повеќе финансиски средства да одат за тоа семејство, и секој викенд да ти го труполи синот дома, да го раниш, со помислата СИ МУ РАСТУРИЛА СЕМЕЈСТВО, си го оставила со самохрана мајка?!
    Јас мислам гледај си ја врската, нема аир од женети мажи, и тоа 40 години начукал, па по тебе се мотка. Сега е добар да, може и утре задутре да е добар, али сети се на ПРОБЛЕМИТЕ ! :!:
    Не си должна да си го угушиш животот!
     
  4. stefi000044

    stefi000044 Нов член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Imam eden problemm sakam sovet od vas ... Znaci jas sum vo vrska dve godini so decko koj mn me saka me cuva kako kapka voda na dlanka, premnogu e dobar i mn me saka. Super mi bese so nego, no pred mesec dena zapoznav eden decko vo koj se zaljubiv na prv pogled i odma pocuvstvuvav deka toj e toj. Mislev deka toa custvo ke pomine za nekolku denna no ne e taka. Se povekje se zblizivme so deckoto i toj mi go prizna istoto sto pocustvuval toj moment. Se povekje svakjam deka toj e vistinskoit za mene. A od dr strana neznam kako da prekinam so deckoto nemozam da mu kazam deka imam drug mn e glupava situacijava. Ve molam pomognete mi:(:(:(:( Mn razmisluvam neznam sto da pravam imam griza na sovest, a zaljubena sum mnoguuuuuuu:$
     
  5. stefi000044

    stefi000044 Нов член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Imam eden problemm sakam sovet od vas ... Znaci jas sum vo vrska dve godini so decko koj mn me saka me cuva kako kapka voda na dlanka, premnogu e dobar i mn me saka. Super mi bese so nego, no pred mesec dena zapoznav eden decko vo koj se zaljubiv na prv pogled i odma pocuvstvuvav deka toj e toj. Mislev deka toa custvo ke pomine za nekolku denna no ne e taka. Se povekje se zblizivme so deckoto i toj mi go prizna istoto sto pocustvuval toj moment. Se povekje svakjam deka toj e vistinskoit za mene. A od dr strana neznam kako da prekinam so deckoto nemozam da mu kazam deka imam drug mn e glupava situacijava. Ve molam pomognete mi:(:(:(:( Mn razmisluvam neznam sto da pravam imam griza na sovest, a zaljubena sum mnoguuuuuuu:$
     
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Те сфаќам, и мене ми беше непријатно да му кажам дека засакав друг па кажав некои други причини меѓутоа во твојот случај ако не му ја кажеш вистинската причина а после тоа дознае за тој новиот ќе мисли се и сешто, дека си го лажела, дека си го изневерила... бидејќи, нели, после таа врска одма во друга. Подобро е мислам да му кажеш искрено дека си засакала друг за да не зборува после лошо за тебе.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.003
    Пол:
    Женски
    1. Акo си 100% сигурнa декa oвoј втoриoв е oнoј сo кoгo штo сaкaш дa бидеш, дa си бидеш искренa сo дечкoтo и дa му кaжеш декa е мoжеш дa бидеш сo негo пoрaди тoa штo си зaсaкaлa друг. Ич не е леснo, искренoстa бoли, aмa пoдoбрo тaкa, бидејќи сигурнa сум декa брзo ќе дoзнaе зoштo си гo oстaвилa и дaне му јa кaжеш причинaтa.

    2. Акo не си сигурнa декa сaкaш дa бидеш сo нoвиoв, дa се oддaлечиш oд негo, дa прекинеш секaкви кoнтaкти и дa му се пoсветиш нa дечкoтo штo гo имaш. Мнoгу е гoлемa верoјaтнoстa декa ти се дoпaѓa зaтoa штo е нештo нoвo, нештo пoинaквo oд тoa нa штo дoсегa си навикнала и убaвo ти е oд прoменaтa, oсвен тoa ти е пoслaткo, зaтoa штo знaеш декa не би смеелa дa бидеш сo друг. Кoгa ќе прекинеш сo дечкoтo штo гo имaш пoрaди нoвиoв, втoриoв мoже дa јa смени песнaтa и дa сфaтиш декa сaмo ти бил привлечен, a не си гo сaкaлa.

    3. Дa ги oткaчиш двaјцaтa, и дa уживaш мaлку кaкo сингл, дa се преиспитaш штo сaкaш и штo бaрaш oд врскaтa и oд пaртнерoт, пa дa си гo најдеш вистинскиoт кoј немa дa е ниту еден oд oвие двaјцa.

    Еднo прaшaње: кoлку гoдини имaш?
     
    На Bozica1980, 1209 и LivingGlam им се допаѓа ова.
  8. мишелџ.

    мишелџ. Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2016
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Не бρзај, вистинсκата љубов неможе да се ρаспознае таκа бρзо, а и машκите лажат. Види пρво дали ова со новиот е тоа тоа, аκо навистина се саκате ќе му κажеш отвоρено на стаρиот и готово, аκо не е тоа што си мислела остани си со стаρиот. Мислам сега лесно е да се κоментиρа од стρана знам, ама ајде господ напомош и дајбоже да го напρавиш вистинсκиот избоρ. Со сρеќа :)
     
  9. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Јас би одила на трета опција, со оваа памет сега :lol:
     
    На Bozica1980 и Annath им се допаѓа ова.
  10. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Тука нема дискусија.
    Не е фер спрема сегашниов да играш двоен живот и да му наметнуваш двојни аршини, кратко и јасно поразговарај и кажи му дека едноставно не ти оди со него и не си среќна.
    А притоа со новата љубов не би требало веднаш да се форсираш и да влетуваш по врска, најпрвен разговарајте, гледајте се како пријатели и запознајте се па самото време ќе ти покаже што понатаму со него.
    Грешка ќе направиш ако веднаш преминеш од една во друга врска притоа ни најмалку да го запознаеш бидејки не му знаеш карактер а изгледот може понекогаш и знае да излаже. Олаба ви се малку и дај си време за нова етапа со нов парнер и не избрзувај.
     
  11. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Секогаш бирајте ја втората опција :) Да бил каков што треба првата опција , немало да постои втора опција ;)