1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв ми е да му пријдам/пишам!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Shekerna-Dama, 24 септември 2011.

 1. Shekerna-Dama

  Shekerna-Dama Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Немам храброст ни на Фејсбук да му пишам, а камоли да му пријдам. Тој не мрда со прст, а знам дека барема мааааалку му значам. Не знам шо да му пишам, како да почнам раговор. Помош?! ;(
   
 2. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  478
  Здраво! Милам дека се знаеме нели :) Ккао си?
  Еве можеби така!!!!
   
 3. feminamk

  feminamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  20
  Барем на фејс. е лесно да му пишеш..
  ејј..како си, шо праиш..што има ново?
  најлесно нешто..не се секирај он незнае ти што мислиш за него.;)

  Само напред :D
   
  На Dzeni-Love му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Барем на фб е лесно, не го гледаш човеков во лице. Од што се срамиш?
   
 5. Shekerna-Dama

  Shekerna-Dama Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Па ајде да речеме, ќе пишиме здраво како си, итн, и шо после? крај :(
   
 6. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.876
  Како бе што после...
  Како што си почнала разговор така и ќе продолжиш...Хоби едно друго... Па ако знаеш со што се занимава прашај го колку долг, што го привлекло...ехее има теми за разговор еден ТОН...
  Само храброст женска ;]
   
 7. Shekerna-Dama

  Shekerna-Dama Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Храброооост...е се што ми треба... ама отворам кај него на чет и рацете ми се тресат.... готова сум ;(
   
 8. srcka55

  srcka55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  18
  убаво ти викаат,за на фб ќе ти е страв???абе како да нееее....пиши му таму не се глупирај ништо не губиш само можеш да добиееееш :D
   
  На ki-ki-ch-ka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Немате ниту една ,барем една тема за муабет??????? :^)
  Барем на ФБ не се срами :lol: ... ни го гледаш ни ништо ;)
   
 10. Shekerna-Dama

  Shekerna-Dama Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  А што ако не ми врати, или не дај Боже ме откачи ?! Ќе умрам на тастатура ;(
   
 11. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.821
  Пол:
  Женски
  Почни со лајк, со поук и сам ќе пише освен ако не е некој занес ..... :)
   
 12. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Уфф не се чудете различни карактери има . Некои лесно се снаоѓаат некои не :!: .
  На фејсбук е многу полесно уште ако не го знаеш добро уште подобро , нема што да изгубиш . Почни со што правиш како си , општи муабети . Не му пишувај реферати . Ако почне да враќа на 5 минути , со одговори ДА , НЕ или ДОБАР |( пиши ПРОПАЛО ... Очигледно не е е за муабет туку го тера од учтивост ај да речам . Ќе осетиш сама .
  Види ја добрата страна во ваква комуникација лесно може да речеш еј мора да одам ... Без посебни гримаси и изговори . За разлика од средба во живо .
   
 13. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Ако ти е многу срам да му пишеш на чет почни со некој лајк или коментар на некоја песна или статус на пр. па ќе видиш ако реагира, ако ти враќа по некое време пиши му и на чет, или можеби тој прв ќе ти пише во меѓувреме 8)
   
 14. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  Ама зашто бегате од правилата  > Add Friend
  > Poke ( da znae deka postois)
  > Like ( Da znae deka imate isto mislenje/pesna)
  > Comment (da znae deka ne si robot
  > Coment i like ( da znae deka pocnuvas da se interesiras za nego )
  > Chat ( da se otkrijat poveke raboti i tajni )


  Затоа пропагаат врските на фацебук , лугето не се држат до основите
   
  На verica94, Rozich и srcka55 им се допаѓа ова.
 15. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Искрено незнам како да го опишам сето ова што се случува.... до пред 2 месеци се беше океј (до пред мојот роденден) за роденденот бевме заедно.. пиевме... зборувавме за се и сешто се смеевме и си отидовме секој по дома :D веќе 2 месеци тој е чуден кога ќе му пишам на фб ми одговара само со да или не го прашав дали ми е нешто налутен ама ми рече дека се е ок ама некако не му верувам нешто одвнатре ми кажува дека има нешто мислам сменет е не е тој што го познавам, не е тој што го сакам... сакам да разговарам со него малку поозбилно али се плашам од неговиот одговор што мислите вие? Што да правам да го прашам во што е проблемот или да остацам се како што е :?:
   
 16. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  767
  Чекај. Идеш со типот колку? или? Очигледно сака да се одалечи од тебе или па нешто му е. Прашај го што му е, зашто така се однесува, ништо не губиш ;)
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Argasi

  Argasi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  278
  мислам дека не идат, туку само онака...симпатија :)
   
 18. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  687
  У вези темава,еден човек му било срам/страв да праша каде е вецето. И се помочал во гаќи. Зашто толку страшно го доживуете сето ова приоѓање или кршење на мразот? Не е ништо страшно,нашали се со него,прашај го како е,шо праи,отвори му тема за нешто што 2цата го сакате,што и да е. No risk,no fun =)
   
 19. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  На фејс е лесно бе..Кажи му здраво,како си ,шо праиш,кај искачаш,кога и ткн и ваљда ќе ти каже ако бар малце и ти на него му се свиѓаш :wasntme: