1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв од неверство

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Monickaa, 10 март 2011.

  1. Monickaa

    Monickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    5
    Имам дечко од друг град и се е ок али не се гледаме често се гледаме скоро секоја недела 1 до 2 пати,го засакав многу али многу ми е стра да не ме повреди да не ме вара,тој секогаш ми вели да не мислам на тоа дека добро му е се у врската зошто да иде со друга,али он е женскар и многу му се пуштат а тоа ме мене многу нервира мислам ке полудеам,свига ми се тоа што искрен е се ми казува шо и да е ми го кажува,али јас неможам да му верувам се мислам дека ме лаже и сум опседната со тоа....сакам да прекинам мислам поубаво така ке биде и за нас двајцата до дека е време али неможам срце не ми дава неможам да го оставам.......незнам што да правам понатаму........еве вели дека не ни помислувал да отиде со друга да ме вара ми кажуваше на искачање дека му се пуштале а он ги одбил вика значи од толку молење не те варав значи не те ни варам............... :sweat: :sweat: :sweat:
     
  2. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Help

    Каква врска е тоа ако не му веруваш на партнерот ? Дали со нешто ја заслужил твојата недоверба? Мислам дека ти си опседната со тоа дека дечкото те вара и тоа апсолутно не е во ред.Предпоставувам дека по цел ден го гњавиш со тоа и мислам дека во блиска иднина на дечково ќе му дојдеш преку глава и ОН ќе те откачи.
    П.С. Види во темите сигурно има некоја која веќе функционира и е токму за твојов ПРОБЛЕМ
     
  3. Monickaa

    Monickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    5
    Help

    јас 1 го прашав и никогаш повеке,незнам али никако неможам да му верувам и женкар....еве пример пред некој денови од другарка го аднувам на топ да станат пријатели и му дадов оценка и после тој ми врати со оценка и писува фала за оценката и потоа писува дали имас фб дека не користи повеке топ :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: и после кази како да верувам коа само чекам секунда да го фанам убаво и крај да ставам ако прави нешто
     
  4. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Help

    До кога ќе ги темелите вашите врски на тоа дали и колку пати и кај која стиснал лајк на статус или фотографија или не знам што на фејсбук или на било што на интернет ????????????? Аман веќе со вакви глупости !!!!
     
  5. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Help

    Девојче ти имаш 20 или 12 години? :^)
    Многу незрело размислуваш.
    Животот не се состои од интернет.
    Направи разлика помеѓу реалниот и виртуелниот свет.
    Имаш 20 години не си дете!
    Си отварала лажни профили :x
    Па и дечко ти си има свој живот, ти поради сето ова што ти пречи кај него излегува дека треба да го ставиш во стаклено ѕвоно!
    Тебе дечкото не треба да ти претставува опсесија.
    Штом се замараш со интернет, ФБ, лајкови, топови и сл. можеби подобро и да немаш дечко :?:
    Ако него пак го интересираат други девојки и ти си сигурна во тоа дека е така, немаш иднина со него.
    Не сте еден за друг и КРАЈ!
     
  6. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Во врската треба да се узиваааа ,а не да бидес инспектор-тоа е ИЗМААЧУВАЊЕ,и зосто воопсто си со него,не се изморувас?
     
  7. impossibleBlack

    impossibleBlack Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Ако вистински го сакаш, треба да му веруваш без разлика на се.
    Ако толку те мачи тоа да не те извара, и цело време постојано мислиш на тоа, тогаш подобро на тебе да раскинеш, што да ти кажам.
    Не треба да бидеш под страв да мислиш дека те изневерува...
    Ти докажува дека те сака, и самиот ти вика дека нема да те извара.. тогаш уживај си. ;)
    Mисли позитивно, немора све во главата да ти се врти тоа. |(
     
  8. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Не сфаќам што ви значи ова, вистински го сакаш.
    Да му веруваш кога те лаже? Да му идеш по газ? Да не смееш да му писнеш?

    Нема вистинско сакање.Има заљубеност, и љубов. Мислам дека ја знаеме разликата меѓу овие 2 работи,нели?

    Не се сложувам дека треба да му веруваш без разлика на се,блабла. Верувај бе,добро,ама проверувај.
    Дур не го научиш дечкото,дур заљубеноста не ти премине во љубов,имаш право на 1 % недоверба.Т.е и кога ќе премине во љубов,и тогаш имаш право на 1% недоверба. Тоа е човечка карактеристика.

    Искрено,мене ми е доволно некој 1 да ме излаже за да не му верувам,да се сомневам на секој збор потоа.
    Но,ако го оправда тоа,ако се кае,ако смета дека згрешил,секако пак ќе си ја заслужи довербата.

    Бившиот мој,немаше никаква причина да ме извара. Искачаше со другарки,јас со другарки,пиеше,ово оно. Му верував комплетно.
    Ми се колнеше,никогаш не би те варал,ти си моја единствена бла бла слични срања,и знаете што?
    Ме извара.


    И ај сега? Секогаш треба да го имаме тој 1 % недоверба,чисто како одбранбен систем.
     
  9. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Ееееее пусти страв мој и јас истата приказна бев така беше некое време ама размислив и си реков што сака нека прави ако мисли дека треба да ме изневери слободно ете нека повели јас неможам да го спречам ако сака да го направи тоа он ќе го направи па јас незнам колку и да се потресувам и на глава да му застанам џабе ќе биде така да решив да не се глупирам да се нервирам за такви работи па што биде нека биде и што и да се случи ќе знам се случило со причина и тоа е тоа. Сега и ние сме од друг град и нормално дека ќе почуствуваш љубомора се некои глупи мисли ти идат се на најлошото помислуваш итн. И си викам ако има некоја друга зашто би ми велел секој ден да се земеме дека несакал да седи сам без мене ништо не му вреди кога јас не сум со него :?:
     
  10. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Еден совет...треба да имаш доверба во него.Се согласувам со AIT врска не се заснова на фејсбук и слични глупости..ако се замарааш која му лајкнала слика,или која го додала за пријател..си свршила работа..А да и мојот бил женкар,барем така кажува.. (мислам дека секое машко така кажува..демек знаеш сите мене ме бараат,најбаран сум) Кучето што лае не каса..Е сеа ако ти си имаш сомнежи..расчисти си ама не на основа на интернет глупостите како што кажа AIT ..лице во лице со него најдобро е

    Поздрав и све најдобро :)
     
  11. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Но ти ако си уште во врска со него само ќе се измачуваш и ништо нема да постигнеш со тоа најдобро ќе ти биде да го оставиш да не патиш понатаму. Ти него не го сакаш, ти си опседната со него што тоа е многу лошо. Но најдобро ти си знаеш како ти е работа така прави :)
     
    На Natasa999 му/ѝ се допаѓа ова.