1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв од нова врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од srccc.saddd, 2 јули 2011.

 1. srccc.saddd

  srccc.saddd Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  8
  Здраво.. Имам 21 година и имам проблем. Пред 2 години раскинав со дечкото, затоа што дознав дека идел со уште една.. Каков гад... Од тогаш имам страв дека и со другиот сто ке се фатам, ке го прави истото.. Кога ке одлучам да се запознаам со некое момче, ми текнува на него и се блокирам...
  Ве молам за помош како да го надминам ова...
   
 2. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  Stravvvv...

  тоа што тој бил таков кретен не вреди ни да го помниш неговот име а камоли пак да ти биде препрека во животот едноставно не вреди, тоа било само една врска која за жал завршила и ти мора да продолжиш понатаму. Има многу машки кои не се како него само ти не треба да се плашиш и да ги оттурнувас од тебе. позз
   
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Не мора да значи дека и новиот ќе испадне таков кретен како и бившиот. Затоа не треба воопшто да се плашиш, продолжи си понатаму со животот, не вреди да се замараш за бившиот. Опушти се, биди отворена кон другите машки затоа што верувај дека не се сите како него. Со среќа! :)
   
 4. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Немој да се плашиш!Ако еднаш си налетала на такво ѓубре,не значи дека секогаш ќе ти се случува истото.Немој да се затвораш и истата етикета да им ја доделуваш на сите машки-не се сите исти.
  Едноставно опушти се,запознавај нови луѓе,добро проценувај го нивниот карактер и ќе дојде оној вистинскиот,кој ќе ја заслужи твојата љубов.

  Не вреди за еден таков пубертетлија во умот,да си ги пропушташ шансите и да си го упропастуваш животот.
   
 5. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Јас од што се плашев да ме повредат момчињата кои ги запознав и им мавав од страв да не ме повредат однемуваа интерес за мене и останувам секад на крај сама.Дај му шшанса на новото момче кое ке го запознаеш,вака ако се плашеш никогаш нема да бидеш спремна за нова врска.
   
 6. Idealno.losha

  Idealno.losha Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  ...не се сите машки исти, не дозволувај некој небитен да ти го контролира животот!
  ...а за понатаму....оди полека, step by step , немој да веруваш во секој и биди опрезна, на тој начин мн работи нема да ти паднат претерано тешки и нема да дозволиш да ти го сменат животот, како што е случајот со овој дечко!
   
 7. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  никако не смееш да размислуваш дека ке се повтори истото затоа што сите машки не се исти мисли на тоа дека со новиот дечко ке ти биде подобро и поубаво ;) ;) ;)
   
 8. srccc.saddd

  srccc.saddd Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  8
  Се ме мачи мислата да не нелетам на некој таков.. Би умрела ако поминам уште еднаш низ тие трауми...
   
 9. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  Не ... за таков гад не вреди да си го трошиш времето од чисто искуство ти кажувам се и сешто ме потсеќаше и сеуште ме потсеќа на него .. Иако ги има многу не треба да губиш надеж само напред и кога ке најдеш некој што ке чуствуваш исто (барем слично) како што си чуствувала за него и видиш дека е детево на место ке знаеш дека вреди да се проба ... поз ;)
   
 10. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.988
  Пол:
  Женски
  Во никој случај да не се плашиш. Си се откачила од овој. Супер, но не е убаво секое машко да го етикетираме така. Ни нам не би ни било убаво некое машко да ни удри корпа поради тоа што бившата му била неморална, што автоматски со одбивањето би помислиле дека исто и за нас мисли дека сме неморални.
  Јас и дечко ми сме слични такви случаи, тој заебан од бившата, јас за малку ке наседнев да навлезам во врска со мувач што си ја заведувал секоја можна на патот, ама сепак и покрај тоаа што сме биле помалку или повеќе повредени, со дечко ми си дадовме шанса еден на друг, без страв од повторна повреда, и не се каеме, супер ни е заедно.
  Биди претпазлива, но давај шанса, сигурно ке се најде некој таман за тебе. ;)
   
 11. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Не си умрела првиот пат, нема да умреш и пак ако ти се случи, немој да се секираш... ;)
   
 12. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Тоа се само мисли твои. Нормално е, првиот пат си била многу разочарана, но не се сите иста личност. Не значи дека пак ќе наидеш на таков гад. Сите во животот сме имале таква личност, кој порано кој подоцна.. Битно е дека си завршила со него. Верувај дека следниот ќе биде подобар и вистински ќе те сака.. Млада си, нема зашто тој кретен да ти претставува некаква пречка во животот ;)
   
 13. House95

  House95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  28
  Па најпрво треба да ги запознаеш добро,да не се брзаш па потоа да се впуштиш во врска ..Инаку не значи дека ако еднаш си била повредена дека ќе бидеш пак..не се сите машки од типот да искористат :)
   
 14. corazon

  corazon Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  И јас го имав истиот проблем.Еден кретен никаков без малку срам после 2-3 мувања ми побара секс и јас нормално го одбив и како што бевме домаму друштво ние у другата соба,ме избрка од дома му згора на тоа ми вика нема ја да те носам дома ти иди си сама(во 2 наполноќ) толку ме понижи ми кажа секакви работи што од тогаш мислев дека со сите наредни ќе ми е така.Ама мн јако сум згрешила.Тогаш се појави ТОЈ-што ми покажа почит разбирање пред се ЉУБОВ И ВЕРНОСТ.
  Немој да мислиш дека сите машки се исти.Некои се уште полоши,но има машки што ценат и ја познаваат љубовта и знаат за верноста.Доволно си зрела,ич не се плаши.И ако во иднина ти се деси истото недај Боже,биди кучка,врати !! ;) На верноста со верност,а неверноста со неверност.позз и се најубаво
   
 15. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  72
  Zdravo Corazon go citam tvoeto pismo i mi stana zal za tebe zatoa sto stvarno ikocil budala covek,bidi so krenata glava i prodolzi. Ima maski sto znaat da sakaat ne mnogu nego premnogu, jas imam rodnina sto e premnogu dobar miren a mozam da kazam i povlecen za da ne navredi se povlekuva premnogu e dobar so devojki no nema sreka so niv, sega bara nekoja sto stvarno ke saka i da se ozeni zatoa sto on ima 35 godini veke.