Странство-врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од bluberry, 27 ноември 2009.

 1. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.585
  Допаѓања:
  22.113
  Пол:
  Женски
  Колку години имаш?
   
 2. 899Anastasija

  899Anastasija Нов член

  Се зачлени на:
  4 септември 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  19 години
   
 3. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.585
  Допаѓања:
  22.113
  Пол:
  Женски
  Извини си пишала не сум приметила.
  Разговарај со нив отворено, кажи им дека нема да бидеш кај него дома и дека ќе излегувате друштво (ако ти поверуваат за ова). Само со разговор, со сила и лутење нема да постигнеш ништо.
   
 4. 899Anastasija

  899Anastasija Нов член

  Се зачлени на:
  4 септември 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Пробав но не ме сфаќаат сериозно како да им докажам дека сакам да успее сето ова мора да се даде шанса и тие да ме разберат
   
 5. SeaMermaid

  SeaMermaid Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2015
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  11.183
  Пол:
  Женски
  Мој совет е да не избрзуваш :D Дали твоите го запознаа? Можеби прво треба да го запознаат,а и ти да ја зацврстиш врската со него.Или ако веќе толку сакаш да одиш,нека гарантираат за тебе братучетка ти или нејзините родители.Не е ова дека еве девојче си па не те пуштаме,и машко да е,исто е.Да одиш во друга држава,далеку од нив,и се разбира,да се гледаш со тип на кој тие очигледно не му веруваат доволно.Не дај Боже што се можи да се случи.Ќе те мислат и ден и ноќ.Убав совет ти дале-прерано е.Едно е врска на далечина,друго во живо.Дај си време да го запознаеш подоро,па дури тогаш кај него :D
   
 6. 899Anastasija

  899Anastasija Нов член

  Се зачлени на:
  4 септември 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Јас сум била со него во живо заедно на одмор бевме и се знам за него каде жово работи доказ се сум видела и тој за мене и мајка ми го знае од камера бидејжи мораше да се врати дома за работа..5 дена се во прашање
   
 7. RESANKA

  RESANKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  430
  Пол:
  Женски
  Ako si resena da odis,go poznavas relativno dobro kako sto si navela i imas svoi pari togas sto tolku ''places'' za odobruvanje od tvoite?
  Ete ne ti davaat blagoslov da odis taka da tvoja e odlukata.
  Jas na tvoe mesto bi otisla nezavisno moite dal odobrile ili ne,a i moite mi go znaat tabietot bi mi se lutele ama za bilo sto ako zackripi tamu i od tamu im pobaram poms i poddrska 100%znam deka moite bezrezervno bi mi se nasle.
  Ova jas za mene vo situacija ko tvojata si odgovaram,sepak ti podobro znaes sto kako e i najbitno ti znaes kako ke odlucis na kraj.
   
 8. 899Anastasija

  899Anastasija Нов член

  Се зачлени на:
  4 септември 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ја нема да се мажам или слично студирам но мора комуникација во живо почеста за да успее.. 5 дена се во прашање а од нив дозвола треба поради тоа што сеуште со нив живеам и од нив зависам како да им објаснам треба лет да се резервира да се средам не е толку лесно
   
 9. RESANKA

  RESANKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  430
  Пол:
  Женски
  Ama neli imas svoi pari? Kako sega od roditelite zavisis? Objasni pokonkretno?
  Imas pari da si platis let a nemas pari koi treba roditelite da ti gi dadat za prestoj taka?
   
 10. 899Anastasija

  899Anastasija Нов член

  Се зачлени на:
  4 септември 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  имам и за престој 250 евра 60 за лет тој и братучедка ми другарите двајца што бевме заедно на одмор ќе ме земат од аеродром и вратат..Само несмеам да заминам без родителите да ме пуштат.Строги се кога ќе речат не нема одење
   
 11. RESANKA

  RESANKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  430
  Пол:
  Женски
  Epa ne odi i resen problem neli?:D