1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тврди дека ме сака, но...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Lauralee, 11 август 2013.

  1. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    Според мене ти си му дала и премногу шанси да го поправи односот... Сепак 2 години е долг временски период, доколку тој сакал, би сменил нешто... Доколку не можете да најдете заеднички јазик- ти сакаш да основаш семејство а тој прави чудни фаци кога ќе ми го спомнеш тоа- нешто тука не штима... Не би требало да чекаш уште многу време и да му даваш уште шанси, надевајќи се на подобро утре може да помине многу време а да не забележиш, а потоа да нема назад...
    Во никој случај не треба да се потценуваш себе си, сите ние сме индивидуи со посебни карактери и би требало да се почитуваме такви какви што сме- со сите совршености и несовршености...
    Веројатно ги читаш сите совети, а како што забележав ниту една девојка не го оправдува неговиот однос кон тебе... Треба да седнеш и да размислиш со ладна глава што е најдобро за тебе: да чекаш (можеби и залудно) на твојот сегашен дечко да му помине нервозата или да завртиш нова страница во животот, за запознаеш ново машко, поточно кажано маж кој ќе те цени, почитува и ќе направи се да стави насмевка на твоето лице ;) :)
     
    На Hipica и mimiiiii им се допаѓа ова.
  2. goldy87

    goldy87 Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    1
    да, премногу шанси... чудно реагира секогаш а мое мислење е дека се плаши од обврски а сака и доминација со тоа што тој ја покажа последниве години на почетокот првите 2 год. беше ок, сега вториве зовре, не ме остава на мира, значи тој не се откажува, а не се ни корегира за него ова е изгледа нормално да се расправа стално заради своите неостварени работи досега можда..... ех... да ми се врати насмевката како некогаш....
     
  3. Draganche

    Draganche Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Тврди дека ме сака но на моменти се понаша мн ладно, несака да биде мн во мое присуство сака да е повеќе со другарите. Но сепак вика дека несака да ме изгуби и дека мн ме сака но дека му треба период да се среди дека не му е дојдено до ништо па ни до женска. Иначе идеме 2години и 6месеца. Ова во цела врска се дешава веќе шп трети пат. Кога е со мене е срце но коа е со друштво недај боже човек да му се јави или да му каже да се видиме одма мења тон и сл. кажете ми што да правам сака пак да бидеме на пауза па потоа пак врска. а првата пауза беше од месец а другата од месец ипол незнам што да правам ..!! :@
     
  4. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Според мене типов незнае што сака, а да те сака тебе не верувам, зошто ако те сака нема да те остава. Јас мислам дека кога тој има досаден период сака да е со тебе да си има занимација, а кога ке има некој поинтересен период тогаш ти не си му забавниот дел и ти дава паузи. Миличка ти не си двд плеар ниту пц игра па да стиска пауза кога сака, ти си човек со чувства и гордост и немој да дозволиш да си поигрува вака. А и како викаат некои, штом еднаш се скршило пак ке се крши
     
    На Hipica и mimiiiii им се допаѓа ова.
  5. Draganche

    Draganche Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Фала за советот ..
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. angel-blu

    angel-blu Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    6
    знаЧи вака.. јас со мојот деЧко сум во врска 2 години и 7 месеци.. но во последниот период врската поЧна ептен да се распагја.. како прво да објаснам дека неговата мајка уште на самиот поЧеток се вмеша мегју нас и многу работи имам претрпено од неа и врегање и проблеми и колку ли само пати ме има навредено пред него и сум плаЧела а тој како ништо да не е.. епа вака пред еден месец имав мозност да поминам повеке време со него и неговата фамилија и сватив дека тој е се по мамица и по долго размислување сфатив дека јас не сум за во таа фамилија.. гледам дека и тој више не е истиот ме бара само саботи, кога се видиме имаме односи и потоа се свртува и спие прави да се осекјам како .. знаете што! преку цела недела не ме бара само сабота кога дојде тој станува дури насилен и се заканува и јас морам да отидам бидејки ако не отидам ке ми направи проблеми .. пробав премногу пати да го игнорирам но секогаш беше безуспешно бидејки со закани секогаш успева да ме врати .. знаЧи да не се неговите закани јас веке одамна ке ставев крај и покрај тоа што го сакам .. тој ми вели дека ме сака но кога се обидувам да му казам дека ми смета тоа што неговата мајка се меша (ме врегја кај што ке стигне, имам слушано и како нему му вели маани ја не ти е за во куќа а тој само трае,ги Чита пораките што му ги пракам,кога се скараме со деЧкоми таа ми звони и ме врега и што ли уште не ) тој станува нервозен и поЧнува да ми се дере ми вели дека сватил што ми смета кај неговата мајка но потоа пак е истото никако да го реши тој проблем со неа.. епа драги мои јас немозам повише вака и тој стана ептен ладен,а јас само барам приЧина за кавга бидејки верувајте више немозам да го трпам иако го сакам .. тој на сите вели дека ме сака но дека не мозе да го издрзи моето детско однесување но верувајте и вие да сте на мое место и вие така ке се однесувате..е сега барам совет како да го отргнам од мене,немозам да го пријавам бидејки ке ме убие насилен е ме има и тепано,а ми вели дека никогаш нема да ме остави на мира додека е тој зив и кога пробам да ја прекинам врската секогаш поЧнува со заканите вели дека сум била со него од корист и дека ке ме убие бидејки сум го мотала цело време .. не знам како да му објаснам дека повише не сме еден за друг не мозе тој да свати, и секогаш си тера по негово дека јас мора да сум со него по секоја цена :sweat: извинете за грешките во текстото и тоа што на поЧетокот од реЧеницата не користев голема буква но нова сум на форумов и сеуште немозам да се снајдам :)
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Нема да те критикувам што си го трпела да те тепа, а уште си со него. Се надевам и самата си свесна дека тоа е огромна грешка од твоја страна. Си требала да ставиш крај на целава работа уште првиот пат кога кренал рака на тебе.Тој тебе ќе ти се заканува и ќе те убива, мочко низаеден |( Па ти на улица ли си најдена, м?
    Пробај уште еднаш кажи му со убаво дека не сакаш веќе да си со него. Ако повторно ти се закани, кажи дома на твоите, со вакви работи не се игра. Свесна си и сама дека има секакви луѓе, сигурно си видела по телевизија што се‘ се случува дури и во нашава мала државичка.
    Можеш да го пријавиш и тоа како. Глуперда!

    Леле се ежам од вакви работи! Како бе девојчиња дозволувате до тој степен да ве третираат како крпи?!
     

    Прикачени фајлови:

    • wh.jpg
      wh.jpg
      Големина на фајлот:
      25,9 KB
      Прегледи:
      117
    На angel-blu му/ѝ се допаѓа ова.
  8. angel-blu

    angel-blu Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    6
    Eee i jas taka velev kako tebe :) Ne go znaev kakov covek e .. No valjda taka e vospitan od negovite,zosto majkamu e edno arogantno sustestvo sve znae taa uff kolku li samo se nerviram.. A i ne bevme malku vreme zaedno tesko mi e da go prebolam :( no koga se setam se sto mi ima praveno majkamu a toj samo kjuti ne vrede da se zamaram so takvi prepotentni sustestva :)
     
  9. Ruby.rose

    Ruby.rose Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    127
    ^ Па тој е идиот. Незнам како си го трпела до сега, но мораш да го завршиш ова. Ако сега, додека сте во врска се однесува вака со тебе, само помисли што ќе се случува ако стапите во брак. Па не те родила тебе мајкати за некој да се изживува врз тебе и да те третира како последната мивка. Оди рзговарај со него, биди храбра и самоуверена, бидете на некое отворено место каде ќе бидеш сигурна дека нема ништо да ти направи и исплукај му се в лице. Готово КРАЈ. Па ако сеуште ти се заканува сигурно околу тебе имаш некое машко брат, татко, другар..., што може да му покаже каде му е местото. На крај краева тука е и полицијата. 1 приведување на распит ќе му го дотера умот... Со среќа.
     
    На angel-blu му/ѝ се допаѓа ова.
  10. angel-blu

    angel-blu Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    6
    Cela negova familija se odnesuva taka kon mene :) I da go prijavam spored mene se e djabe go imam prijaveno ednas i toj si prodolzi pak po staro da me bara i so zakani pak me vrati :) od togas ne ni sakav povise da go prijavam bidejki svativ deka nema da resam nisto.. Jas sakam da prekinam no na smiren nacin bidejki ne bevme malku vreme zaedno no ete toj so razgovor ne svaka, sekoj den se karame i raskinuvame no toj ne se otkazuva i mi veli deka cel zivot ke mu bidam rob za se sto mu imam storeno (a iskreno neznam sto tolku mu imam zgreseno) :( mi stvara custvo na vina neznam ni sama mnogu sum zbuneta nekogas mislam deka duri i sama sum vinovna za seto ova sto se slucuva i deka toj i negovite se dobri a jas losata:( a voedno i mi vleva premnogu negativna energija, koga sum vo negoviot dom premnogu mi e tesko se custuvam kako da ne pripagam tamu ,me stega nesto vo meseto i edvaj cekam da si odam :( neznam kakva ljubov ke bese ova megu nas..
     
  11. Draganche

    Draganche Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Р
    Искрено ако е таква ситуацијата кај тебе зошто идеш кај него.!? Земи направи муабет со него и кажи му дека ако те сака нема вака да ти праи и нема да дозволува мајка му да те вреѓа и ред др раб. ако не решиш со муабет кажи дома мора да го решиш на време недај боже да стане неш посериозно. :|
     
  12. angel-blu

    angel-blu Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    6
    Probav i toj sekogas vetuvase deka ke sredi no pak isto .. i jas se plasam da ne bide nesto poseriozno a nema na kogo da kazam :) sama sum .. zatoa i taka mi pravat negovite a isto i toj :) a sega mislam i deka ima druga bidejki me bara samo za vikendot i preku den a navecer nema vreme za nisto,sekogas veli deka e so negovite a mene toa strasno me nervira! jas svakam deka saka i so negovite da bide no da nema ni 5 minuti za devojkamu ? neznam se mi e mnogu cudno .. veke cel mesec e takov. A imam slusano i deka negovite go imat vodeno kaj razni luge (gledarici,magusuli) i sega se plasam nemoj majkamu bidejki ne me saka da e vmesala prsti vo seto ova pa toj sega e tolku privrzan so nea ,bidejki porano ne bese taka. Ne znam vise sto da mislam!
     
  13. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Девојки мислите ли дека тој што ве сака ќе ве расплакува секој ден? Чисто ме интересира..

    Зошто не можам да сопрам.
     
  14. Draganche

    Draganche Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Абе кога гледаме искрено во секоја врска си има караници но до толку секој ден и сл некој да плаче а некој да не се замара .. :| мислам дека не е во ред
     
    На Izaabella му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Draganche

    Draganche Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не треба да дозволиш тој само со закани да те уценува и само ради тоа да бидеш со него. јез да сте долго заедно но стави едноставно КРАЈ твојте дома не те тепаат па кој е он да те тепа. ако те сака нема вака да прави ќе најде секогаш време за тебе и секогаш ќе те брани и подржава во што и да е. кажи на твојте па еднаш засекогаш реши го тој проблем. не дозволувај на некој да му бидеш роб не те родила мајка ти за да трпиш некого и нешто
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И да те сака, само да се љуби не е доволно некогаш.
    Не знам која е причината поради која имате несогласувања, но... колку и да се сакате, не вреди ако постојано се расправате. Ни за двајцата.
    Знам дека е тешко да се помириш со фактот дека сакаш некого и дека и тој те сака тебе, но и покрај љубовта не успевате да се сложувате и секоја средба ја завршуваш со солзи во очите, но тоа е.
    Некогаш е подобро да ја прекинеш работата и љубовта што сте ја имале да остане како еден преубав спомен од него, отколку да се замразите и да не сакате очи да си видите.
     
    На Daydream и Izaabella им се допаѓа ова.
  17. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804

    Прочитав се што имаш напишано... Јас искрено би реагирала доколку тој почне да ми се заканува, а уште да ме тепа??? Гледам никаде немаш спомнато дали твоите дома знаат дека имаш дечко и какви ви се односите??? Искрено некое машко дигне рака на мене, мислам дека татко ми ќе го лега во затвор...
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Фала девојки, ставив крај.
    Мислам дека беше доволно :)
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  19. smile-smile

    smile-smile Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    Остави го тој да те бара тебе дај му време да види дека не го бараш и ако толку стварно му значиш тој ќе те бара тебе ќе трча тој по тебе..треба самиот да биди свесен дека прави грешка и дека е многу сменет само можеби си мисли дека ти го бараш нема да се откажиш од него па тој може што сака да си прави..ако не те побара значи не си вредна за него само главата високо ќе најдиш некој што навистина ќе знјат да те ценит.. прдолжи си далје побарај го 1-2 пати во денот ако не ти се јави не му ѕвони..не е вреден за таков да патиш колку и да си го сакала со такво однесување ќе почнеш и ти да го мењаш мислењето за него...ти чува среќа да си се вратите на старото да си бидите среќни ко во старите денови ..ако во случај те побарат да излезите тогаш напрај со него муабет што му се дешават што се сменил толкуу ..среќнооо!!
     
    На K-pozitiv и Izaabella им се допаѓа ова.
  20. Draganche

    Draganche Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    :clap: :clap: :clap: :clap: редно време беше . :D