1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тврди дека ме сака, но...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Lauralee, 11 август 2013.

  1. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    @Mollami Еднаш- двапати да му искрсне некоја работа додека сте заедно, ќе разберам, но буквално секогаш, па и по негова иницијатива, да те остава на цедило, ми е малку глупаво, некако непочитување. Може да заврши работа и пред и потоа :?:

    Од друга страна, ако ти вели да имаш и живот покрај него, да најдеш хоби и да излегуваш, дали тоа го вели бидејќи навистина е така, немаш социјализација освен со него или?
    Ако е вистина, можеби сака да ти укаже дека покрај врската, мораш да имаш и социјален живот и воедно така ќе си го балансирате и времето за гледање, ќе си оставате простор за дишење и нови дешавки, за после да има што да си кажете :)

    Во врска со пишувањето, а и надоврзано со претходното што ти го рекол, можеби не умееш да балансираш и одиш од крајност во крајност, или не му пишуваш воопшто или ќе му пишуваш way too much :D

    Ти што мислиш? Како постапуваш и зошто ти вели да си најдеш занимација и социјализација?

    Воедно, ако нешто ти пречи, знаеш и самата дека решението е разговор очи в очи со партнерот :)
     
    На Nigredo Odor, cresa-jagoda, Mollami и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Mollami

    Mollami Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    posledna godina maturant sum
     
  3. Mollami

    Mollami Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Pa jas koga pocnam da pisuvam si pisuvam mnogu, od edna vo druga tema se i sesto, i toj mi vika ljubov kje ti pisam imam rabota..go razbiram zatoa vo posledno vreme si naogjam zanimacii gluposti, citam, ucam, zaso ako mu kazam ucam toj koga se vidime me isprasa da vidi dali znam dovolno i sekogas mi vika da napreduvam u sekoe pole, no najvekje so skoloto za da imam dobri ocenki za na faks
     
  4. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    @Mollami Би ти рекла да ги примениш советите за социјализација и стекни навика да пишуваш умерено, остави тој да напише нешто.
    За учењето и унапредувањето убаво е што те поддржува и ти вели дека треба да се надоградуваш, бидејќи е во право.

    За тие некои работи мислам и самата со свесна дека се така и дека мора малку во секој сегмент да внесеш рамнотежа, претежно за твое добро :)

    Мислам дека единствен 'проблем' за кој би требало да разговараш со него е оној првиот дел, што секогаш наоѓа причина, работа, ѕвони некому и те извисува. Тоа е непочитување на еден начин и треба да го промени :)
     
    На cresa-jagoda и Mollami им се допаѓа ова.
  5. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Периодов ти е баш битен за тебе лично за понатаму како ќе се градиш како личност и тоа што и тој те поддржува во тоа да одиш напред мене ми зборува дека навистина му значиш.
    Обиди се со искрен разговор да му објасниш дека те навредува тоа што ете често се случува да мора да си замине поради некоја обрвска и го сметаш тоа како непочитување на твоето време. И остави му простор да го промени тоа кај себе, а ти обиди се да бидеш умерена во комуникацијата со него. Пишувај му, но не претерувај.
     
    На cresa-jagoda и Mollami им се допаѓа ова.
  6. Mollami

    Mollami Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    fala na sovetive, mi znaci ovaa, kisss
     
    На Animali и Purplelilac им се допаѓа ова.
  7. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Ако некој некого сака , сите пречки се поминуваат ;) .
     
    На DushkoFH и Mollami им се допаѓа ова.
  8. Strong25didi

    Strong25didi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Можам да ти кажам дека и јас имам сличен проблем...само што мојов со мене да излегува и да разговара е уморен а со другарите к колегите не е и секогаш ми вика ами случајно се сретнавме или што да правам ми звонат и слично а исто така тврди дека ме сака дека никогап не ме изневерил...остави го малку сам не му звони почни да правиш работи што ќе ти го пополнат времето излези со прилателките и ако му значиш ќе те побара бидејќи нема да му е се исто