1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тегретол и бременост

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Torte23, 7 септември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Torte23

  Torte23 Нов член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Најпрво здраво :)
  Доколку има ваква тема се извинувам.
  Од 16та година имав некои напади пратени со светла и силни главоболки.Пред 3 години го добив и првиот епилептичен напад.При компјутерски скенер се утврди АВМ(артериовенска малформација).Се оперирав и продолжив да примам терапија Тегретол.Напади веќе немам.
  Но,планирам да имам бебе.Докторот ми кажа дека можам слободно да останам бремена и да продолжам да ги примам таблетите.Би сакала да слушнам и ваши мислења.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.