1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Топче на отворот на вагината

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Nina17, 19 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Nina17

  Nina17 Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Би ве замолила ако можете да ми објасните за што се работи, бидејќи откога прв пат имав односи подоцна забележав мало топче на отворот на вагината, изгледа како некое мало мускулче незнам како точно да ви објаснам. Малку сум загрижена бидејќи незнам дали е нешто што израснало подоцна бидејќи изгледа како некое делче што останало по првиот однос а не е внатре во вагината односно виси надвор. Благодарам однапред
   
 2. maleckata17

  maleckata17 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  и јас го имам истото :) бев на гинеколог и ми рекоа дека не било ништо страшно.била некоја лојна жлезда и дека ќе ми се изгубело.но се уште не ми е изгубено.некогаш ми е поголемо а некогаш помало
   
 3. heart.04

  heart.04 Активен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Дали гинекологот ти препорача некои лекови или пак го мачкаш со нешто тоа топче? и јас го имам истиот проблем и те замолувам да ми одговориш побргу. Благодарам однапред
   
 4. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Оди разговарај си ти самата со гинеколог,вака преку други неверувај. Провери си сама убаво нека ти кажат и објаснат таму!
   
 5. maleckata17

  maleckata17 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  ne go mackam so nisto topceto :D doktorot mi rece deka ne e nisto.bilo samo nekoj lojna zlezda.no sepak dobro veli awee da si pojdes i da vidis tebe sto ke ti rece
   
 6. milichko

  milichko Активен член

  Се зачлени на:
  15 март 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  problem

  zdravo... sakav da razgovaram za ova bidejki sum premnogu zagrizena.
  pred 2 nedeli imav cistit,pecenjee i cesanje na vaginataa od togash mi se pojavi nekoe topche na sredina na vaginata, sega uste go imam iako cistitot mi pomina imam i bolki pri odnosi shto pred toa sum nemala nikogas problem topcetoo mi e takvo kako ispaknato malecko i me pecka samo na mokrenjee ...
  neznam sto da pravam premnogu sum ispanicena neznam od sto moze da mi se pojavi toa ve molam ako znaetee pomogne te mi ... vi blagodaram odnapred
   
 7. J.B.007

  J.B.007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  4
  Девојки и јас го имам тоа топче на отворот на вагината во розова боја со големина на џамлија...дали е нешто сериозно ??? :(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.