1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Торти и Колачи

Дискусија во 'Канта' започната од Beautiful-Monster, 3 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Beautiful-Monster

  Beautiful-Monster Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  По еден специјален повод во мојот живот ја направив оваа торта и ако ми верувате сите буквално полудеа!!! На 7 луѓе рецептот им го дадов до сега. Ова е дефинитивно најдоборото нешто што во животот го имам пробано.

  Па доколку имате повод еве ви го рецептот :)

  Со среќа :* :* :*

  линкот http://www.bbcgoodfood.com/recipes/3092 ... olate-cake

  П.С. Многу е битно да се придржувате до секој детал од рецептот и состојките
   
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.565
  Допаѓања:
  20.035
  Пред да отвараш тема провери дали веќе има постоечка ... А има и за торти и за колачи. Разгледај подобро
   
 3. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
 4. Beautiful-Monster

  Beautiful-Monster Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.