1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тој ја сака бившата, а јас бившиот!?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од burni.vreminja, 6 април 2013.

 1. burni.vreminja

  burni.vreminja Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  1
  Ve molam dajte mi sovet mojot decko so koj odam veke 3 meseci se uste ja saka bivsata, no i jas uste imam custva kon bivsiot
  [mod-kirilica:hcif031f][/mod-kirilica:hcif031f]
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Toj ja saka bivsata, a jas bivsiot?

  ^време е да седнете да разговарете и да си ги кажете чевствата. Ако е вистина така како што пиша дефинитвно е време да си кажете крај.
   
  На burni.vreminja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.091
  Toj ja saka bivsata, a jas bivsiot?

  Познавам еден пар вака.
  Тој си излегува со други и таа со други а Верени се ке се венчаат немаат љубов еден кон друг заедно се само заради фамилијата и колку на таа да не му остане име демек остаена свршена или што знам ти што каков брак ке е тој не знам ни јас. А вие треба да си разговарате и крај! :)
   
  На burni.vreminja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  242
  Toj ja saka bivsata, a jas bivsiot?

  Можеби со тебе сака да ја заборави бившата, но најдобро да разговарате па да видите што понатаму ако не секој по свој пат не иде тоа така :)
   
 5. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Toj ja saka bivsata, a jas bivsiot?

  Само разговор ке ве спаси.... Мора да си кажете се што мислите . А те сака ли тебе бившиот?? Ако те сака врати му се подобро на него отколку да живееш со некој и утре цел живот да ви биде тешко и на двајцата.Не прави нешто што ке се каеш ти,тој може и нема ако те сака ама ти дали ке го поднесеш тоа?? И после кога ке стапите во брак со тој што си сега и ако знае за твоите чуства кон некој друг немаш појма што ке ти прави. Можам слободно да ти кажам дека секоја втора ке му биде добра ке му бидеш добра и ти и така ке си живееете а ке ти биде ли сеедно ?? Јас познавам еден колега што има таков брак,ма вопшто не му е гајле за жената и децата бе :o со која стигне се е*е а остануваат заедно само заради децата. |( :talk: |-) .
  Нема љубов тука не.
   
  На burni.vreminja му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  278
  Toj ja saka bivsata, a jas bivsiot?

  и јас вечно ќе го сакам бившиот па тоа не значи дека нема да усреќам некој :)
  значи ако ви е убаво, ако ви е забавно, ако си се посветувате доволно ко за почеток јас мислам дека е ок нема што да се става крај. сигурно нема уште во првиот месец ти да се заљубиш во некој. самото време си го носи своето. сепак зависи како ви е во врската. дали ти посветува доволно внимание? знаеш мене што ми рекоа? да дозволам некој да се доближи до мене и да ми го смени мислењето
  дека никогаш нема да сакам друг
  па да видиме ;) ако има некој таков не гледам зошто не би му се посветила целосно... ние и верени бевме...
  лажам... само ме побара за жена немаше ни В од верени ;( јас сама си се лажев :doh:
  па еве... ќе си фатам друг... ќе си фати друга тој... ништо не е вечно.... можеби ќе си бидиме само убав и тажен спомен понатаму....
   
 7. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.394
  па што правите вие заедно :)
  нема тука простор за некој совет,освен дека како што веќе ти кажаа дека треба да поразговаратте околу тоа,и едноставно е-треба да прекинете,освен ако не се водете од теоријата клин со клин се ваде :)
  инаку,таа врска нема иднина,подобро на време да одлучите што понатаму,отколку подоцна да испадне потполнување на слободното време :D

  Инаку во т.н совет што го пишав,делумно важи и за мене,моментално имам дечко и сме 1месец заедно..ама проб е што јас имам чувстава кон претходниот..преголеми чуваства..комплицирано е знам,не знам ни зашо влетав во врска кога знаев како стојам емоционално..и сеа како да му кажам,нејкам да го повредам,предобар е..понекогаш помислувам да остане како шо е,зашо тие чувства кон претходниот се длабоко закопани во срцето,и во никој случај никој не смее да знае за нив..себично од моја страна нели..
  ве молам посоветувајте ме :)
   
 8. burni.vreminja

  burni.vreminja Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  1
  и јас го сакам бившиот но не моќам да се вратам со него бидејќи тој мене кога раскинавеме многу ме набреди и ми кажа дека додека бил со мене ме изневерувал...Јас го сакав најмногу на цел свет ..Тој го знае тоа..Што мислите ке ме побара ли паккк.. Казете некое мислење искуство или сл.
   
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.394

  зарем ако те побара ќе му дадеш пак прилика,иако те навредил?и те изневерувал?
  имај малку гордост ти,и не попуштај..
  мое мислење е дека треба да ставеш дефинитивно крај на минатото,и да почнеш да го забораваш :)
  колку и да го сакаш,и најмногу на целиот свет..ако тогаш не било нешто во ред,и да се смирете зарем би било?ако тогаш не сте успеале,дали би можеле и сега?
  милам дека треба да искрено да разговараш со сегашниот дечко и да му кажеш шо како,и да одлучите дали ќе си дадете прилика заедно да ги заборавете бившите,или едноставно е да прекинете..
  шо би те посоветувала,кога сум и јас во иста каша :D
   
 10. burni.vreminja

  burni.vreminja Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  1
  Незнам што правам веќе но сепак благодарам на советот ќе те послушам и ке се обидам да го заборавам бившито иако сеуште мн. го сакам...Се надевам дека со сегашниот ке можеме заедно да ги заборавиме бившите :D