1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Феминки ПОМАГАЈТЕ да си ги отворам очите!!!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Feminkabezshminka, 25 декември 2013.

  1. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Стварно не ја разбирам потребата од секое понатамошно оправдување. :wasntme:

    Broke мила, знаеш постојат два типа на луѓе:
    -Амбициозни, кои не се задоволни со моменталното и бараат нешто повеќе, и
    -Луѓе кои се задоволни со тоа што го имаат, т.е со тоа што мислат дека го заслужиле.
    Јасно е дека си во вторите, и во ред е тоа. Барем знаеш колку вредиш и што очекуваш.

    Не те ни прашав околу вашата приврзаност која ја спомена. Како функционира?
    Тебе те удри, а него го боли? Или како?

    А наместо да се лигавиш по форумот, со плитки оправдувања за наврди и физичко малтретирање, зошто не пробаш да промениш нешто во твојот, вака гледано досаден живот?
    26 годинишна девојка, здрава права, по цел ден треба да дреме на скајп, за да го слушне саканиот.
    Не ти е смачено?
    И зошто не побараш на пример работа?
    И во провинцијалските места може да се најде нешто, додека да заштедиш некоја пара и да одиш в поголем град.

    Џабе си пишуваме ние. На крајот, јасно е дека ќе се смириш со него. Првите 2 месеци ќе биде идеален, а потоа..ноќна мора за тебе. Ама ако, ти мислиш дека тоа заслужуваш, а ако му раскинеш, што мислиш? На 26 ќе најдеш нов дечко?! |(
     
    На Dentina му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.406
    Допаѓања:
    35.991
    Broke,а да не е проблемот повеке во тоа дека ти се чувствуваш заробена во средината каде што живееш,и бесперспективно е, велиш нема работа и нема што да се прави,па тој ти е некако карта за излез,ке те однесе во големиот град или странство или каде веќе е,и ке се спасиш од твоето мало градче?
    Второ спомна дека се плашиш дека нема да најдеш друг,не знам од што произлегува твојот страв,можеби мислиш дека не си доволно атрактивна за некој друг да се заинтересира за тебе,или пак во малото гратче сите што веќе вредат се зафатени и паника те фаќа дека ќе останеш сама.Ова се болни теми кои задираат во самодовербата на секој човек.На некој едноставно му се поделени подобри карти од на некој друг,и тоа е ,животот е далеку од фер и не оди се по заслуга.Ама разбери,дека ради твоите стравови,само си ја продолжуваш агонијата со овој човек,кој докажа дека знае да те повреди и тоа сурово го прави.Односот на силите е тој,нема вештерот наеднаш да се претвори во принц.А удирачка вреќа за неговите фрустрации си ти..Ако мислиш дека решение на твоите проблеми е тој,продолжи со него,ама не очекувај ништо различно да се случи од она што последните години се случувало..Штета е што многу луге се заедно со некои други луге од најразлични погрешни причини,ама така било отсекогаш,и така и ке биде,но сепак не може да глумиме дека немаме воопшто макал и најмал избор и дека не сме одговорни за своите постапки..
     
  3. broke

    broke Активен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Јас барам работа но навистина нема каде прашував но секаде треба врски или високо образование а не е тое дека барам со него излез бидејки јас имам брат во друга држава работев лани и не се плашам дека нема да најдам друг но проблемот е што несакам ни да бидам со друг. јас несакам со други луге ни да се замарам не ни размислувам за други. едноставно бев задоволна со него но сепак навредите ме болат знам дека немам иднина и уште немаожам да го заборавам и да се отргнам од него. многу е тешко незнам како ни да би објаснам