1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџики кои ја одбележаа 2017

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Gosh, 6 декември 2017.

  1. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    [​IMG]

    Таман ќе се смират форумските страсти и некое време ќе завладее спокој и хармонија на Фемина, ќе се најде некој да отвори тема за тоа како девојките кои не се невини се као скинати вреќи или па, ќе дојде декември и ќе се отвори оваа тема и– ете ти хаос. :D

    Ајде, да фатам со ред. :)

    Најдобар модератор: Сите се горе-долу океј, ама @referentka и @Lella ми оставија најдобар впечаток – Рефица со својата сериозна посветеност, како да е у прашање вистинска, платена функција и Лелка со својата рационалност и објективност.

    Најлош модератор: Сите ние кои се откажавме од модераторството и ги оставивме останатите модератори во десеткуван состав да се справуваат со форумските бури и олуи. :P

    Најинтелигентна форумџика: За жал или за среќа :D, пак ќе морам тука да ја ставам @Lella – искрено се надевам дека догодина ќе се појави некој кој барем малце ќе ѝ биде конкуренција и ќе успее да ѝ ја украде категоријава на мојава листа. :)

    Најдуховита: Оваа година некако ми беше посериозна (не знам дали е до форумов или до мене), ама не се сеќавам дека се смеев на мислења толку многу како лани. У секој случај, ќе ги ставам тука @Sanjichka007, @crimson, @calliope, @Doozy, @Црна Ружа и @Bridget. И пријатно изненадување за мене беше @RainBow која порано, да бидам искрен, ја доживував како робот задужен за модерирање на форумов, ама она уствари и да ми ти била смешна. :D

    Најсериозна:И овде пак како и лани ќе ја ставам @poenta – или можда едноставно ја не ѝ ја сфаќам смислата за хумор? :D

    Најпровокаторка:Имаше тука два табори годинава, кои се провоцираа и суптилно се навредуваа, у обид да изнудат некаква навредлива реакција за да другиот биде баниран. Или барем, едниве веруваа у тоа. :D За жал или за среќа, никој од нив не доби бан. :)

    Најспамер:The one and only, Mr. Awesome. :D Откако беше баниран, воскреснуваше како феникс под различни имиња и во различни доба од денот и ја постираше својата антифеминска прокламација во сите могучи теми. Додуша, у последно време го снема – ваљда му тргнала работата со неговиот контра-форум. :)

    Најстабилна во ставови:@LivingGlam. За оваа девојка не се сеќавам дека сум успеал да ја разубедам во ниту еден од нејзините ставови у сите дискусии у кои сме имале спротиставени мислења. Постабилно од ова – амин. :D

    Најлажга:Нашата форумска џетсетерка, совршена мајка, трудница, пријателка, домаќинка – Mama25. Некои работи се едноставно предобри за да бидат вистинити – а таа беше една од нив. :)

    Најискрена/најдиректна:@Bridget и @Gosh – Бригита можда менува Клеопатри на профилна, ама у оваа категорија ми е неменлива. А Гош дури и се откажа од модераторството само за да си остане верна на искреноста. А да, ќе ја заборавев и @DAngel. :D

    Најзаљубена:Дефинитивно @prominent – мислам дека немаше тема на форумов (освен Политика, можеби :D) у која таа не пишуваше за својата љубов; а ако не пишуваше за љубов, тогаш пишуваше со радост на заљубен човек. И секако @Yowannty, чии мислења се граничат со поезија (but the good kind :D). И секако, @ЕденЧлен, заедно со неговата форумска љубов. ;)

    Најприземна (објективна):@RainBow, на чија објективност и трезвеност се восхитувам уште повеќе, откако ја запознав (малце) подобро во периодот додека бев модератор.

    Најдрска: Не ми текнува на името на членкава, дека пишува у темиве за мода, шминки и сл., ама ја памтам нејзината signature реченица „Не скокај“ или можда беше „Не рипај“ за секој кој ќе се обиде да ѝ противречи на нешто. У секој случај, hilarious е за читање. :D

    Најфина: @AnaKarenina ми беше и ми остана синоним за out of this world финоќа, а годинава категоријава би ја надополнил со @duffi и @theowndemon. Прави срцки сте!

    Најдосадна:@kolumnistot, аххх, со тие македонски квази-поети, фејсбук статуси и срцедрапателни цитати.

    Најинтересен машки член: За годинава, @Црна Ружа и @EvAngelos.

    Форумџика со најтапа смисла за хумор:@baba Rada, бабе sorry, not sorry. :D

    Најпозитивни и најнегативни форумџии не сакам да издвојувам: знаете дека сите сте ми драги и мили – тие што сте од мојот клан, де :D – а сите останати што не сте, сте ми омразени и мачни за читање. :D



    Бонус категории:

    Најголема транформација за минатава година: Лани без размислување ќе ја ставев у групата на најљубезни и најнеконфликтни личности, но оваа година таа е девојка која повеќе не се плаши цврсто да застане зад своите ставови, па ако треба и да влезе во конфронтација за да ги одбрани - @Someonespecial. :)

    Најсекташ: @Црна Ружа, со своите неуморни прокламации за allegiance кон Нечестивот и неговата неуморна борба за правда и анархија низ темите на форумов. :D

    Најмилфици: Сите од милфското милје наречено „Ние околу и преку 40“.

    Лик кој ги гледа најдобрите лоши серии: @Nausicaa. :D

    Најарчер и CCR член: @Matotheja

    Член кој најмногу ме потсеќа на друг драг член: @Nigredo Odor

    Ликови кои отворија најмногу интересни теми годинава:
    @Briar Rose и @blonde_supergirl. :D

    Нај се-омажија-и-се-запустеа-а-нас-на-форумов-начисто-нѐ-заборавија: @Kukla994 и @Lady Phoenix.

    Најтеми за откритија вредни за Нобелова награда: „Телегонија“ на @Bitter-Sweet и „Земјата е рамна плоча или топка?“ на @Vitaly.

    Honorable mentions на ликови кои ми беа на листава лани, а годинава скроз се изгубија:@imelda, @anel, @Summerlover, @Madam-A, @Captain-Omni, @Cka, @Yipman2, @LivingGlam, @promeneta, @Jordanovska-K, @Giovanna, @Sky-butterfly, @Papillon.Papi и сите оние кои у моментов ги заборавив, а уживав додека ги читав.
     
    Последна измена: 7 декември 2017
    На mal.ecka, Victorian, prominent и 47 други им се допаѓа ова.
  2. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Најдобар мод/админ: @RainBow, @Sesil еднаш буквално за 2 секунди избриша коментар што го пријавив, @referentka
    Најлош мод/админ: //
    Најинтелигентна форумџика: @Lella @Bender Rodriguez
    Најдуховита: @Gosh
    Најсериозна: @poenta
    Најтупаџика: //
    Најпровокаторка: @EvAngelos
    Најспамер: @Incule? Не знам како беше, а и ја користам приликава да прашам кај отиде девојчето.
    Најкреативна: @Natali.3 @theowndemon
    Најстабилна во ставови: според вашиве одговори, очигледно јас :D ама мислам дека засекогаш @Bridget ќе ми биде во оваа категорија.
    Најлажга: @Mama25, банирана и одговорна за многу разочарани членки.
    Најискрена: @Doozy, како на форум, така и во реалност, а тоа е особина што многу ја ценам кај луѓе.
    Најзаљубена: @prominent
    Најприземена (објективена): @RainBow
    Најдрска: @Gosh, а исто и најкул.
    Најдиректна: @DAngel
    Најфина: @Someonespecial
    Најдосадна: сите што мешаат политика во секоја можна тема.
    Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @Ketchup @Црна Ружа
     
    На prominent, Bozica1980, Annath и 18 други им се допаѓа ова.
  3. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.588
    Допаѓања:
    34.124
    Најдобар мод/админ: овие атеистиве @Bender Rodriguez и @Lella у Религија...
    НајСТРОГ мод/админ: @Sesil , имај срце жено, попушти некад.;(

    Најинтелигени форумџии: @Bender Rodriguez @Lella @DAngel @Црна Ружа @Nigredo Odor , нашата Фенса ( као Менса де ).
    Најдуховит: тролов у душа @PogbaPol.
    Најсериозна: Секоја шо се зачленила само за да праша дали е трудна оти се лапала.
    Најзаљубена: @Rama, иди му жено у Странција, запроси го више аман, не се мачи.(waiting):l:
    Најприземен: @Bender Rodriguez .
    Најфина: @Someonespecial @Lianna Anna .
    Најдосадна у Сдк: @kolumnistot .
    НајВаџајнаколог: @Kolumbo .
    Најинтересен машки член: @Црна Ружа .
    Најтрпелив: @EvAngelos , се чека моментот ,, kad ce da prsne ,,.:devil:
    Најнови позитиви: @+++ @LiliBoz @Црна Ружа @Matotheja @GrevMk
    Нај,,хумуристична,,: @baba Rada .
    Најплатонска ми љубов: @Vitaly .:*
    Најпар: @PogbaPol :l: @Miss.A.

    НајNuse на сите времиња: @Rose96 - имај милост жено, не ни набивај комплекси.:clap::clap::clap:
    НајФашон: @joy1 @macka91 @SuperGirl24 .
    Најманикенки: @India @BoaVista .(hollest)
    НајМилфица: @referentka . Disclaimer - не сум лезбејка.:bandit:

    Нај одработувач за форумскиве штабови: @Yipman2 .:cash::cash::cash:
    НајПатријоти: @carangigia @ADOKI @orevokrsacka.

    Edit:
    НајАлачка: @Val-Dim.:^:
    Највработена у ВизEир: @Dust.:lol:
    Најкратка и јасна: @crimson .

    Нај на секој втор пост мора да спомне дека нема дечко: Le me, @Gosh.


    Ајт.]:)
     
    Последна измена: 7 декември 2017
    На Mrs.Styels, Val-Dim, boomsleng и 33 други им се допаѓа ова.
  4. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.795
    Допаѓања:
    46.393
    Најдобар мод/админ: Сите колеги, без исклучоци.
    Најинтелигентна форумџика: @crimson
    Најдуховита: @Bridget @JollyGirl
    Најсериозна: @Lilit
    Нaјкул: @Sanjichka007
    Најкреативна: @theowndemon
    Најстабилна во ставови: @Nausicaa
    Најискрена: @Lella @Dust
    Најзаљубена: Error 404 (не читaм вo љубoвните теми :lol:)
    Најприземена (објективена): Немa.
    Нaјмилa: @referentka
    Најдиректна: @Gosh @JollyGirl @DAngel
    Најфина: @Someonespecial @LiliBoz
    Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @Yipman2 (иaкo не е бaш нaјaктивен вo пoследнo време)
    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Nausicaa
    Членoви кoи недoстaсувaaт: @Lady Phoenix, @Kukla994, @SV1911, @calliope, @Madam-A
    Нaјчленкa oд шминкерскoтo кaтче: @marta993
    Нaјчленкa oд мoдни критики: @Trxmx
    Нaјчленoви oд чет: @Someonespecial @Afrodite¥ @LiliBoz @John Snow @+++ @GrevMk @Dust @Nigredo Odor
    Бест френд вo 2017: @Nigredo Odor @Lella

    Сигурнo имaм зaбoрaвенo нештo, ќе дoдaдaм пoдoцнa. :hai:
     
    На SV1911, prominent, calliope и 25 други им се допаѓа ова.
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.430
    Пол:
    Женски
    Ете што заборавив...
    @Briar Rose , таа е форумската no ordinary girl.
    @Ginger^ исто така.
    @zhap4e исто така. :D Овие три девојки / жени се свои и дефинитивно се издвојуваат од толпата.
    Ако Бубале ја означив како најсилна и најхрабра меѓу жените, @ЕденЧлен е најсилен и најхрабар меѓу машките членови. И најпијач на кафе. :D
    Би ја спомнала и @cresa-jagoda во фините девојчиња.
    Од машките членови секогаш расположен @"Zoki"
     
    На ♡BuBaLe♡, zhap4e, ЕденЧлен и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Го одржуваат форумот со интересни дискусии - @Bender Rodriguez @EvAngelos @Црна Ружа @Lella @Nigredo Odor @Briar Rose ...
    Најдобар модератор -Не знам дали си ја врши работата како треба ама од сите модератори најмногу ми се свиѓа како лик па затоа ќе го ставам тука @Bender Rodriguez
    Најлош модератор - сите останати :emo:
    НајинтелЕгентна - нема некоја за која на сите теми би рекла -алал, паметни моми има многу, ама некаде, бар за кратко, сите отприлика ми потфрлиле малку па затоа не можам да издвојам.
    Најгастарбајтерка -Имелда ја нема, па @green.eyes ќе ја ставам оти кај неа не го гледам она -кад се сељо покондури :D
    Најсмешна -во моментов ми текна дека на неколку наврати се имам на глас насмеано на постови од @Sanjichka007 Не ја читам многу, не одам во феминското катче, ама ете ми останало во глава дека е хумористична на еден симпатичен ненаметлив начин. Ах, и Емилија ќе ја заборавев |( @Emy867
    Филмомани -Сите во ФФФ @boomsleng @DzingrlakaDzikica @Bender Rodriguez @zhap4e @Lady Phoenix @Jason123 @Ane-Goki1 ...
    Би сакала и мјузик фрик да одберам ама не сум приметила некој да развива дискусии, да слуша албуми, препорачува нови бендови, накратко страст да му е музиката. Оти така? Од каде ќе учиме ние закржлавените што е ново и добро по светов? Ако има таков а не сум приметила, се извинувам. Нека се јави.
    Ќе ја управам државата @JuLleE @Cka @Someonespecial @DAngel @carangigia @Lianna Anna ...
    Мода и стил @SuperGirl24 @Rose96 @BoaVista @Irreplaceablee @India

    Отприлика на овие теми одам и овие личности ги читам, темата за бабите ќе ја изоставам оти небитни се да ги има во ваква тема :D
    Од феминско ќоше веројатно има уште ама за жал не читам
    Други ликови за кои не најдов соодветни етикети но ок се по ју стандарди и секако не помалку битни од гореспоментаве @Ginger^ @joy1 @Lilit @Bozica1980 @toogood @1209 ...
    Поздраф
    Ууууупс, ќе заборавев. Најантипатична од не знам која причина @kukla21
     
    Последна измена: 7 декември 2017
    На mal.ecka, boomsleng, JuLleE и 25 други им се допаѓа ова.
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Најдобар мод/админ: @RainBow
    Најлош мод/админ:/
    Најинтелигентна форумџика: @AnaKarenina
    Најдуховита: @baba Rada
    Најсериозна: @kolumnistot
    Најтупаџика: @PogbaPol @Bender Rodriguez
    Најпровокаторка: @DAngel @Gosh
    Најспамер:/
    Најкреативна: @theowndemon
    Најстабилна во ставови: @referentka
    Најлажга: @JollyGirl @Someonespecial
    Најискрена: @Dream-Girl
    Најзаљубена: @Yowannty @Mishela
    Најприземена (објективна): @Matotheja
    Најдрска: јас
    Најдиректна: @Bridget
    Најфина: @Mishela @baba Rada @cresa-jagoda @macka91 @koritsaki @Biodevojka
    Најдосадна: сите што не им чини свекрвата и сите од теми за беблаци
    Најинтересен машки член: @John Snow
    Форумџика со најтапа смисла за хумор : @Petra777
    Најфорумџика во негативен поглед за цела година: /
    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година:/
     
    На cresa-jagoda, Yowannty, Dream-Girl и 10 други им се допаѓа ова.
  8. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Летна уште една година, уф, како на филмско платно тече животот...брзо, на жалост многу брзо...
    Сите членови се посебни, сите ги сакам на посебен начин, мили ми се сите и им посакувам само добрини...но морам да ги издвојам чуварите на ова форумско стадо..хахаха..кои навистина се големиот печат на сите теми, членки кои никогаш не можат да биде прескокнати и непрочитани...ги обожувам со нивниот стил со кои дречат овде...
    @Gosh... @Someonespecial... @Bridget..
    :bow::f::f::f:
     
    На Nigredo Odor, Bridget, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.430
    Пол:
    Женски
    Како тоа си се откажал од модераторството а сеуште си член на тимот?
     
    Последна измена: 8 декември 2017
    На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Најдобар мод/админ: Порано многу лесно ќе напишев @RainBow ама сега како дел од тимот не можам да издвојам ниту еден. Сите се трудиме да го одржуваме форумот и даваме најмаксимум од нас :)

    Најинтелигентна форумџика: @AnaKarenina

    Најдуховита: @Gosh

    Најспамер: @kolumnistot

    Најкреативна: @danichap @joy1 @AnaKarenina @MissChievous

    Најстабилна во ставови: @referentka @sjdgo @crimson

    Најмодерни: @SuperGirl24 @macka91 @danichap @joy1 @marama

    Најискрена: @Rama @galapce

    Најзаљубена: @Rama, дај на таа љубов жити се веќе бидете заедно, криво ми е шо читам, а не сте заедно, @Yowannty :D

    Најприземена (објективена): @Sesil @pupi.girl

    Најдругари: сите од ќошето :hug:

    Најискрена: @Doozy

    Најдиректна: @Bridget

    Најфина: @Mishela @AnaKarenina @Someonespecial @theowndemon @Yowannty @macka91 @Mrs.Brain @SofiMar_ @Stephen Amell @MagsDestiny @JollyGirl @Bitter-Sweet @Lianna Anna @cresa-jagoda @marama @tirkenbal и сите од ќошето не можам да ве донабројам и сите колеги модератори :D

    Најинтересен машки член: @Ketchup @ЕденЧлен @Yipman2

    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Doozy @Dust

    Сигурно заборавив некој некаде, но ако ми текне ќе се надополнам :)
     
    Последна измена: 8 декември 2017
    На galapce, Bitter-Sweet, Bridget и 22 други им се допаѓа ова.
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Мене годинава @Bridget ми остави најголем впечаток, од тоа колку сум присутна. Лани @Cka ама гледам ја нема веќе активна, за жал.
    И @referentka ми е тука некаде.
     
    На Bridget, Lianna Anna, Bender Rodriguez и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Никако не можат да ми најдат достојна замена, затоа. :D

    Шала на страна, се откажав од модераторството уште пред некое време затоа што ми одземаше премногу од времето за пишување на форумот, а тргањето на тоа „член на тимот” е само формалност која админите треба да ја средат. :)
     
    На Bridget, Lella, Ketchup и 10 други им се допаѓа ова.
  13. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Хо хо хо мери крисмас!!!
    Не одмина уште една година..
    Декември дошол. Барем вие снег ќе имате ние ни тоа ..

    Не можам да поверувам како летна годината, полна со мајчински муабети, бебуши, цуцли, шишиња, кашички, играчки и еден тон емоции.

    Сакам најправо да ги означам мајките, оние кои што даваат се, безусловно.. до бескрај..
    Оние кои што читајки ги наоѓам утеха, идеа, соочествувам во се со нив и максимално ги подржувам.
    @danichap @zuto @eleni27 @Mariangel @snegulkata @Mari* @Mari-Ja @wannaBeMomma @ivi1987 @zalosna @WORRIED.BT @PUPICA @referentka @mareane @orhideea @chocolade и сите останати жени херои во мајчинското ќоше.

    Оваа година @danichap ми остана како најконсултант. Две исти бремености во ист ден на ист датум и во ист час.
    Фраерот и фраерката.
    Денес.. и двете од мирни бебиња имаме суперхиперактивни дечиња :l:.
    Сеуште не можам да си објаснам како успеавме да се породиме во ист ден и во ист час со исти симтоми.

    Најинтелигентни форумџики: за кои вреди да останеш забљуен на екран понекогаш читајки ги.
    @Bender Rodriguez @referentka @danichap @Val-Dim @joy1 @Annath @Lilit @Gosh @Yowannty @CameliaMiller @JollyGirl @Someonespecial @Lella @crimson @augustd @Doozy @Mishela @Cka @Bozica1980 @ilyan @An-na @macka91 @toogood @green.eyes @do-re-mi @Ketchup @Nigredo Odor @Dust @AnaKarenina @theowndemon
    @sanjaeva

    @најкреативна: @Rose96 @macka91 @crimson @do-re-mi @SuperGirl24 @joy1 @marama
    @IronLady @Bender Rodriguez @Ketchup @Someonespecial @buba4e89

    Најстабилни во ставови @Bender Rodriguez @CameliaMiller @Annath @crimson @Nausicaa

    Најдругарки:
    накратко луѓето од темата +/-40 и феминското младинско ќоше :l:

    Најдуховити: @PUPICA @referentka @Lilit @Bender Rodriguez @Cka @Mari* @Bebulleee @Bozica1980 @Val-Dim @calliope

    Најхерои: @galapce @danichap @JuLleE @evangelina.ina @DVAANGELA @Someonespecial @kallias @stetoskop @♡BuBaLe♡ :l:

    Луѓе што ги почитувам а сум испуштила да ги тагнам погоре : @JuLleE @RainBow @AnaKarenina @Rama

    Најосвежување на форумов: @LiliBoz @Lilianna @Lianna Anna @Anabelle.Amorette @mal.ecka @monik55 @BirMelek .

    Недостига: @Summerlover @Cka
    И мноогууу други!

    Убави празници.
     
    Последна измена: 8 декември 2017
    На mal.ecka, calliope, orhideea и 44 други им се допаѓа ова.
  14. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Читам само 5/6 теми во последниве години, па мојот избор е врз основа на тие теми :bandit: :D
    Најдобар мод/админ: @referentka , @kukla21, @danichap
    Најлош мод/админ:/
    Најинтелигентна форумџика:
    Најдуховита: @zhap4e уште од кога се зачленив ми е најслична по хуморот :D @Doozy :l: @Mari* :rofl: Да знаеш само колку денови ми имаш разубавено со твоите постови :rofl: :l:
    Најсериозна: /
    Најтупаџика: /
    Најпровокаторка: /
    Најспамер:/
    Најкреативна:
    Најстабилна во ставови: @sanjaeva , @Bozica1980, @Bridget
    Најлажга: ќе си поќутам :|
    Најискрена: @Doozy :l:
    Најзаљубена: /
    Најприземена (објективна): @sanjaeva , @referentka , @Annath , @bittersweet
    Најдрска:/
    Најдиректна: @Bridget
    Најфина: @Someonespecial @Annath @Bozica1980
    Најдосадна:/
    Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez сум го читала најчесто кај сериите и филмовите, ама гледам дека секаде е најдобар да се чита (y)
    Форумџика со најтапа смисла за хумор :/
    Најфорумџика во негативен поглед за цела година: /
    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година:
    Најмногу недостасува на форумот: @LivingGlam

    @Bridget да не пукнеш ме изнасмеа за мојата категорија :rofl:
     
    На Espadrila, bittersweet, Bozica1980 и 12 други им се допаѓа ова.
  15. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.655
    Пол:
    Женски
    Најдобар мод/админ: @RainBow , @Dust
    Најинтелигентна форумџика: @AnaKarenina @Lella
    Најдуховита: @JollyGirl @Gosh @calliope
    Најпровокаторка: @EvAngelos
    Најкреативна: @AnaKarenina, @danichap , @joy1
    Најстабилна во ставови: @crimson , @referentka
    Најискрена: @Doozy
    Најзаљубена: @Yowannty и @Rama
    Најприземена (објективена): @Bender Rodriguez
    Најдиректна: @Gosh , @Bridget , @Lilit , @Rebecca_R :bow::bow:
    Најфина: @Someonespecial , @Mishela, @Dream-Girl , @JollyGirl @vitamina и сите останати од фмќ
    Најпозитивна: @Bozica1980
    Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez
    Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @joy1

    Бонус:
    НајГинеколог: @Dust гледа на гравчиња дали некоја е бремена или не.8-|
    НајФешн: @SuperGirl24 , @joy1
    НајкафеЏија: @orhideea , @Bender Rodriguez
    Освежување на форумот: @Lianna Anna @LiliBoz
    Личности од кои многу може да се научи многу, кои се храбри и им се восхитувам: @galapce и @♡BuBaLe♡
    Недостасува: @Summerlover , @1209 @LivingGlam @Lady Phoenix
     
    На calliope, orhideea, Rebecca_R и 25 други им се допаѓа ова.
  16. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.577
    Допаѓања:
    171.538
    Пол:
    Женски
    Јас имам номинации само во 2 категории

    Најлош админ/мод - јас @Dust , се разбира. Исто како спамерите, непотребни дискусии сум водела кај што не треба...:D

    НајДечко на годината - @Aleksandar1212 :* вода можат да му носат останатите машки:P



    Сите останати, топ сте, кис4е:*
     
    На buba4e89, Espadrila, cresa-jagoda и 11 други им се допаѓа ова.
  17. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Нaјaнтипaтичен пaр нa фoрумoт -Дaст и Алексaндaр |(
    :D
     
    На Justicija, ceca-1, elimkd и 9 други им се допаѓа ова.
  18. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.577
    Допаѓања:
    171.538
    Пол:
    Женски
    [​IMG]


    :rofl:
    Се зезам:hug:
     
    На buba4e89, Espadrila, ♡BuBaLe♡ и 8 други им се допаѓа ова.
  19. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Нема да одам по категории оваа година зашто и така бев слабо присутна на форумов, па нема да биде веродостојно.

    Само сакам да ги потенцирам (според мене) позитивните ликови кои ја одбележаа годинава.

    @Doozy - си имаме ние заедничка историја. Ми падна во очи со постовите од Америка. Па станавме колешки по работна линија, се запознавме, се задруживме и уште подлабоко ја запознав. Таков човек ретко се сретнува во денешно време.

    @crimson - една од најсмирените во дискусија, секогаш со забавни дешавки. Не верував дека ќе се видиме повеќе од неколку пати, ама излезе дека ептен сме се погодиле. Ретко фина личност.

    @Bender Rodriguez секогаш истраен во дискусии, без страв да се контра и тоа на многу културен начин, секогаш со аргументи. Ми се допаѓа што го сретнуваме во најконтроверзните теми и ми е замена за некои други ликови кои веќе не се активни, за жал.

    @Ketchup со фотографските теми, @Someonespecial со големата трансформација во бунтовник, @Lella со преголемата зрелост.

    Оваа година најдраго ми е што голема борба извојуваа @kukla21 и @emkaemka. Најпобедници за 2017.

    Едни од најдрагите секогаш ќе ми бидат +/-40 зашто тоа беше презабавно катче (не знам сега како е, одамна не сум го следела).

    Ми недостасуваат на форумов @Jordanovska-K, @SV1911 и некои ликови што беа активни заедно со мене. @Captain-Omni - јави се, јужна! @Summerlover каде си? Да не ја заборавам и @Sanjichka007 што беше урнебесна на форумов (ама компензираме во живо).

    Најдоследна на себеси беше и остана @Bridget.

    Сите модератори се супер, форумов од тоа малку што го гледам е посреден од порано.

    И сепак најфорумски лик за 2017 ми е @Bender Rodriguez. Сестран, смел, со издржани мислења и неповторлив саркастичен хумор.
     
    На SV1911, Mariangel, kukla21 и 17 други им се допаѓа ова.
  20. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.795
    Допаѓања:
    46.393
    Да дополнам...
    Матичен лекар за 2017: @Tan4ence
    Психолог за 2017: @simonna.a

    :lol:
     
    На eli25, Mishela, Lella и 4 други им се допаѓа ова.