1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хематом после царски рез,ИТНО!

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од mecence1, 2 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mecence1

  mecence1 Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Здраво,ме интересира оние кои што се породиле царски рез дали после операцијата им се појавил хематом?Јас се породив со царски рез пред 8 дена ми се појави хематом на стомакот,сестрата ми кажа да мачкам хематромбин после мачкањето почна да ми тече црна крв од една поричка кај раната бев на доктор тој рече дека е нормално,но јас сум загрижена бидејќи ме боли.Дали на некоја од вас и се случило вакво нешто,ве молам за одговор?
   
 2. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.466
  Сестра ми истото и се случи и верувај на секоја втора жена и се случува. Се е тоа нормално, нема потреба од паника.
   
 3. mecence1

  mecence1 Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Ме интересира дали исто и на сестрати и течеше крв ?Кај мене тече многу крв..
   
 4. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.466
  Не знам за тебе што е многу крв ама имаше и кај неа темна крв. Се е нормално , не кревај паника во празно. Чим и докторот така ти рекол, верувај многу повеке од тебе знае. Секое добро.
   
 5. Ani26sa

  Ani26sa Нов член

  Се зачлени на:
  21 декември 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  i jas sum porodena so carski rez ednas mi vikat deka se kila drug pat hematom , a bremena sum so vtoro 7mi mesec dali imal nekoj vakvo iskustvo i dali steti kaj plodot
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.