1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хематом после царски рез,ИТНО!

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од mecence1, 2 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. mecence1

    mecence1 Активен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Здраво,ме интересира оние кои што се породиле царски рез дали после операцијата им се појавил хематом?Јас се породив со царски рез пред 8 дена ми се појави хематом на стомакот,сестрата ми кажа да мачкам хематромбин после мачкањето почна да ми тече црна крв од една поричка кај раната бев на доктор тој рече дека е нормално,но јас сум загрижена бидејќи ме боли.Дали на некоја од вас и се случило вакво нешто,ве молам за одговор?
     
  2. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    Сестра ми истото и се случи и верувај на секоја втора жена и се случува. Се е тоа нормално, нема потреба од паника.
     
  3. mecence1

    mecence1 Активен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Ме интересира дали исто и на сестрати и течеше крв ?Кај мене тече многу крв..
     
  4. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    Не знам за тебе што е многу крв ама имаше и кај неа темна крв. Се е нормално , не кревај паника во празно. Чим и докторот така ти рекол, верувај многу повеке од тебе знае. Секое добро.
     
  5. Ani26sa

    Ani26sa Нов член

    Се зачлени на:
    21 декември 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    i jas sum porodena so carski rez ednas mi vikat deka se kila drug pat hematom , a bremena sum so vtoro 7mi mesec dali imal nekoj vakvo iskustvo i dali steti kaj plodot
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.