1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цела година во лаги - што понатаму?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од unfaithful25, 31 август 2011.

  1. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Ти си виновна за ова?! Не си му посветувала внимание?! Па нападот е најлесна одбрана! :!:
    Остави го без ич око да ти трепне. Знам ќе помислиш дека не е лесно,3 години се во прашање,но што од нив кога ти година дена си се шетала наоколу и луѓето те гледале со сожалување? Немој девојко,не дозволувај да те газат,на светов има момци за кои ќе си се,и кои на друг начин ќе ти го крадат вниманието.
     
  2. viktorija26

    viktorija26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    Девојче не знам од каде да почнам.Искрено се надевам дека додека го пишувам ова ти веќе си ставила крај на оваа бесмислена врска.Знам дека од нас очекуваш да ти кажеме дека сепак има надеж за оваа врска и дека може да продолжи но од мене нема да го чуеш тоа.Ако дечкото одлучил да земе број кој ти не го знаеш и тајно се среќавал со други девојки ,,на кафе,,зошто ти не му посветуваш доволно време значи дека врската нема иднина.Ако тој сакал да поминува повеќе време со тебе можел едноставно да разговара со тебе и да го побара тоа а не сега да те окривува и да те убедува дека на тајниот број закажувал средби за кафе,наместо тоа дека е во потрага по нова девојка.Врската се гради врз доверба и меѓусебно разбирање а не на надмудрување како идејата што си ја добила и ти да земеш број а тој да ти го плаќа.Ова не води никаде и да одлучиш да му простиш никогаш нема да ја повратиш довербата во него.Затоа продолжи понатаму и најди ди некој кој ја заслужува твојата љубов.


    А за девојката која и се потсмева на онаа девојка со чиј што дечко спие мислам дека треба да подразмисли дали нејзината постапка е за потсмев или тоа што таа го прави.
     
  3. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Извини вака, ама не си свесна и ти и девојката колкави овци сте, а прчот само си ве потстрижува по кеф.
    Таа си се теши дека е единствена, а ти си ја плукаш и си се тешиш дека си цура ипол и подобра од неа пошто нели, си „мазнала“ зафатен фЛаер што е огромен успех и треба на врвот на Ајфелова да ти се додели чварка околу вратот како медаља во присуство на CNN и BBC кои ке го овековечат свечениот момент. Е, за тоа со мачоменот ке се сложам. :)
    А за девојката што ја отворила темава, се надевам дека си го решила проблемот и дека донела правилна одлука бидејќи никој не ја знае ситуацијата како таа самата. Искрено и не сум баш компетентна да давам совети на темава бидејќи донекаде и јас испаднав овчичка (не дотолку како во случајот во темава, туку онака малку. Јагненце де :D ) ама затоа од гледна точка на личност која едвај, со сите сили се изборува со тоа, знам колку е тешко во такви моменти да се размислува трезно и правилно и затоа не би можела да ја судам девојката што толку очајнички бара совет и надеж. Но сепак 3 години од кои една цела (знак прашалник дали е само една) да се прави такво нешто, искрено и незнам колку е за простување и трпење. Недај Боже и да дознам и јас и било кој овде... :|
     
    На mims-89, Gea и Asterion им се допаѓа ова.
  4. PParaskeva

    PParaskeva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    259
    ЛУД.......................ЗБУЊЕН = НОРМАЛАН ЈЕБЕ ЗБУЊЕНОГ А ПОВРЕМЕНО И ЛУДОГ :rofl: на това ми личи мене ова :lol:
     
  5. House95

    House95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    28
    Како што кажаа некои Феминки како може да оди на кафе со други а да не го видиш..Ќе си кажеш во Лас Вегас живееш...и плус незнам како не си осетила цела година дека нешто не е во ред..Колку и да се преправа некој сепак се познава со тек на времето , вие одите долго време незнам како не си го приметила..
     
  6. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Абе ти нормална си?! Не ти пречи што се договарал за кафе со други девојки? Биди сигурна дека имало нешто друго освен кафе бидејки ако било само за кафе пиење можел да се договара и на стариот број а не да крие од тебе и да си има друг број. Извини ама ти екстремно многу сериозно свакаш дека треба да се одржуваат пријателства и дека е нормално тоа што дечко ти го прави. Не ми се верува дека си 23 години имаш жими се памет на 13 годишна! :x
     
  7. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    за ваков блок, делит и во рисајклбин :D
    не вреди да си трошиш ни време ни нерви
    сврти нова страница во зивотот, и размислувај позитивно :)
     
  8. palacinka

    palacinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Како е можно да си ти виновна кога си му посветувала време 24/7, значи сте биле многу блиски, а и со оглед на тоа што сте имале долга врска можеше да ти објасни дека сака повеќе посветеност од тебе и готово... не е решение да се крие :fubar: Најверојатно тој знае колку ти го сакаш, му здосадило од врската, не знаел како да ти раскини, си земал друг број си се забавувал со други девојки без твое знаење и на крајот му било сеедно дали ќе дозаеш и кога ќе дознаеш.. затоа и ти рекол "како не ми раскина после ова што го дозна" - значи тој очекувал да му раскиниш и да се откачи од тебе. Ако продолжиш со него само ќе се уништуваш и ќе живееш во сомнежи, а тој кога успеал да те излажи за таква работа дури цела година верувај дека не е само таа лага,најверојатно има и други лаги.

    Паметно ти е да разговараш отворено со него - макар да јас мислам дека кој лажел еднаш ќе лаже до крај за да се оправда и пак на тебе да ја фрли кривицата, сум имала такво искуство!
     
  9. beautiful-liar

    beautiful-liar Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ништо нема да постигнеш со тоа ако сакаш да му вратиш, без разлика на кој и да е начин. Фактот што тој имал број, за кој ти не си знаела и го давал на девојки со кои се гледал, е повеќе од очигледен.( кафето е најглупиот изговор- замачкување на очи). Дечкото сака слободен живот и не се замара за тебе и твоите чувства спрема него. Не знам како досега ви опстанала врската. Или тој е добар глумец или ти си многу наивна. Знам дека ти е тешко да погледнеш подалеку од твоите „заљубени очиња“, но тој и сам индиректно ти посочил дека сака прекинување на врската.

    Ако ти е тешко да ставиш крај, пробај да се оддалечиш од него одредено време и види како тој ќе реагира. Ако се кае ( што се сомневам) ќе се обиде постојано да ти покажува и докажува дека му е криво и дека сака да ги промени лошите нешта, а ако му е сеедно тогаш е повеќе од очигледно....СРЕЌНО!!!
     
  10. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Одма би го сутнала и не би размислувала за него веќе воопшто,вакви слицни слуцаеви знам и други само прасанје е на време кога он тебе ке ти раскине ,стом така се однесува веќе не го интересирас бас
     
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Најстариот, најбедниот и најпровидниот начин на кој мажите се бранат од напад во вакви ситуации: не ми посветуваш време.....оффф дебилизми!!!! Значи од контакт ме вадат ваквите мажи! Не ти треба таков незрел вошкар, има многу други машки со кои можеш да имаш убави мигови кои патем ти е страв да не ги изгубиш ако му раскинеш. Само тој може да ти пружи нежност? Душичке, немој веќе да се замараш со недораснатиов, ај шо си губиш драгоцено време, можеш уште толку да се приврзеш за него и после назад враќање мноогу тешко. И запомни, кукавиците и слабичите го бараат решението за врската надвор од неа, а луѓе со кои вреди да останеш го бараат решението во самата врска.
     
  12. zvezda4

    zvezda4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Devojko iskreno spored mene,batali go odma ,baraj nov ne te zasluzuva !
    [mod-kirilica:2u5187xl][/mod-kirilica:2u5187xl]
     
  13. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Ѕвезда4 даваш совет на друг и му велиш да го батали а ти со твојот проблем!
     
  14. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    откачи го,мислам те лаже...и онаа реченица се чуди дека дотогаш не си го оставила..мислам дека тој уште тогаш те оставил :| ,Мое мислење ;)