1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Често мокрење

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Era, 19 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Искрено не знам што бара на гинеколог. Нема врска вагината со честото мокрење. Да е сексуално активна да речеш некоја бактерија што може да го предизвика тоа, но девојчето има 14 години.
     
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Цистата се појавува и од стресови и нервози. Не мора од бактерија да е баш. И не видов дека има 14 години. Се извинувам, јас не ни гледам колку години имаат на профилите( кај некои и не пишува). :lol:
     
  3. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Не е твоја грешка, не и пишува. :lol: Порано и пишуваше мислам или можеби некаде имаше спомнато, така знам јас. :)
     
  4. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    14 има Цвете да.
    Ја прво ќе те прашам, како седиш на час 40-45мин ако ти се оди во WC толку често?
    Трпиш некако или бараш да идеш...?
    Јас не знам од што може да ти е, ама ја па многу ретко мокрам, одиме на пат 5-8ч, јас не бре можам и до 10ч да издржам немам проблем. :D
    А и ноќе ретко станувам, само кога имам добиено одам на 2-3ч во WC како моментално, инаку не. :)
    И ова да не е некој проблем? :?: :D
     
  5. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Не е здраво да мокриш толку често за време од 30 мин. па дури и кога си напната и под стрес.
    Направи испитување преку урината.Можеби се работи за нарушување на функциите на бешиката.
     
  6. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Не е тоа никаков проблем, нормално е. :D Инаку 100 пати е понормално за ваши години да трпите подолго како ти на пример, отколку обратно. Освен секако ако малце доцни во тој поглед па навикната е сеуште како дечињата, малце ти се оди и ајде. :D Не е тоа ништо страшно, да не се разбереме погрешно. Секој организам е индивидуален, сепак има и 14-годишни што мократ во кревет, да бидеме реални. Ама сепак за Цвете, си стојам на тоа да си се консултира со мајка ѝ. :)
     
  7. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Не мокрам в кревет...Инаку гнасно ми е да одам во школските вциња,кој не оди..Ептен кога ми е,кога не можам да трпам.Инаку незнам дали добро се разбравме.Не на секои 30 мин јас мокрам 7-8.Туку кога се спремам,за излегување за негде.А по обично одам 1 или 2 пати на час во вц.
    Mислев кога излегувам негде,најверојатно се немаме добро разбрано :tmi: .Инаку пијам многу течности,особено вода.Па може и од тоа да е.. :^)
    Кога го пијам ова за целулитот,исто така многу мокрам,баш за oва има забележаноо
     
  8. be.positive

    be.positive Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Lugje, dajte nekoj sovet... Od sinokja i denes mnogu cesto odam vo wc...i nema nisto, no postojano cuvstvuvam kako da mi se odi vo wc, a koga odam malku me boli i nema nisto... Kazete nekoj caj, nesto... fala vi
     
  9. blackalways

    blackalways Нов член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Дaли мoже дa се јaви честo мoкрење дoкoлку имaш сексуaлни oднoси? Не пoрaди бaктеријa или инфекцијa кaј пaртнерoт чистo рaди сексoт?
     
  10. aleksandra4444

    aleksandra4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    Последните денови почнав многу да идам по вц.Многу мочам по 3 минути,а не пијам многу течности.И ноќе почнав да станувам додека спијам а тоа до сега не ми се случило.И да пијам малце една чаша вода веднаш ми се оди,не ме пече ни слично само имам чуство на недоизмокреност.И откога ова ми се случува немам сила,немам енергија,се ми се лежи,можеби е поврзано и желудникот ме боли ми се гади од јадење,немам апетит дали е можно да е некоја инфекција или некоја бактерија што предизвикува нонстоп да идам во вц?:)
     
  11. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.785
    Допаѓања:
    17.747
    Можно е да се работи за инфекција. Испитај си крв и урина. Во меѓувреме можеш да пиеш чај од брусница или Увин. Ама одбери еден, никако во комбинација да ги пиеш.
     
    На aleksandra4444 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.