1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чувства или потреба?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од donna.17, 29 декември 2009.

 1. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  So edno momche se gledame okolu 10 meseci. Koga sum so nego sum srekjna ispolneta zadovolna. No problemot e vo toa shto nie ne sme vo oficijalna vrska tuku samo taka se gledame ( se muvame). Pred okolu eden mesec imavme seksualen odnos (mi beshe prv :oops: ) No poslednive nekolku denovi e oddalechen od nego ne mi se javuva, slabo mi pishuva na msn. Od negov najdobar drugar doznav deka e zaljuben vo mene ama go smenil ponashanjeto kon mene bidejki nekoj neshto mu kazuval za mene neubavi raboti :roll: Kazete mi dali e do muabetite ili neshto jas imam zgresheno pa da se odnesuva vaka ladno kon mene.
  Pozdrav.
   
  На Daern му/ѝ се допаѓа ова.
 2. qwerty

  qwerty Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  види вака donna ... пред се , нешто на што најмалку би требало да помислуваш е да ја бараш грешката во себе , штом ти рекле дека неговото дистанцирање од тебе се должи на нечии муабети (кои што и не се ретка појава на денешницава)тогаш биди сигурна дека тој е оној што треба да подразмисли малку за неговата одлука да се оддалечи од тебе . Штом се гледате подолг период , сигурно дека тој има изградено некоа слика за тебе и според твоето однесување би требало да процени каква личност си ... и не би требало (после толку време) поради нечиј муабет (најверојатно произлезен од љубомора или со цел да ти напакости ... па да не може вашето мување да прерасне во врска) кај него да се смени мислењето за тебе ... сеедно ако навистина му значиш во брзо време би ти се вратил кога ќе заклучи дека муабетите што ги слушнал не се вистина (се надевам дека не се Ч))
  така да ... среќно Ч)))
   
 3. capricorn93

  capricorn93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Razgovaraj so nego i sto e najbitno bidi iskrena prema nego ....taka samo ke go resis problemot so razgovor
   
 4. Stefchy

  Stefchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Види...Знаеш дека машките кога станува збор за девојки се прават недостапни и тоа... Ама кога ке слушнат муабети наоколу за некоја девојка, низ глава им се вртат различни мисли...Можеби се плаши да не го оставиш, озборувањата да не се точни....Не е до тебе...До него е, зошто до некаде е исплашен од вистината.... ;) Совет од мене ти е да го прашаш што точно слушнал и да му кажеш дали е вистина или не...Поразговарајте малку...Се ќе се среди, ќе видиш... :)
   
  На Zdravje81 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.191
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  да, најголем совет што може да ти го дадам ( како помала на поголема :D ) е да збориш со типот ;)
  да му објасниш да си ги среди чуствата ебате ( sry на изрека ) или да бидете заедно , или воопшто да не бидете ..
  па и да не бидете заедно.. Не е еден и единствен во светот , не очајувај :!: :lol:
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.701
  Допаѓања:
  65.019
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека е поради тоа што си му дала уште на мување и дечко како дечко не му е интересно више со тебе. Е сега мислам дека ова ти е грешка и да си се поучиш па да си знаеш за друг пат.
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Zdravje81

  Zdravje81 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  Не е сигурен како се чувствува,јасно и гласно кажи му што мислиш,не се плаши од одговорот и биди трпелива и приземна
   
 8. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.541
  Допаѓања:
  63.394
  Пол:
  Женски
  Може ќе му каже после 8 години :!:
   
  На crimson, stetoskop, Hellobeautiful и 11 други им се допаѓа ова.
 9. Zdravje81

  Zdravje81 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  ...можеби имаш право
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Zdravje81

  Zdravje81 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  ...може ќе ми се најде на некој
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки
  Што се случи, кој е исходот од ситуацијата ?


  Сигурно сте прекинале комуникација. Не ми се верува дека сте останале заедно. :wasntme:
   
  На stetoskop и Someonespecial им се допаѓа ова.
 12. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Значи така, лани во август се фатив со мојот прв дечко, но никако не бевме во добар однос и така после месец дена јас ја прекинав врската од причини што се друго му беше приоритет само јас не, секогаш му бев на последно место.Три месеци немавме никако контакт, потоа почнавме пак да пишаме. За нова година дојде се лапавме потоа пак го снема за дв валентин дојде бев со прујателка така намина и ежсе така де гледавме на некој одреден период. Тој ми пишаше јас му пишав и се така нашата врска никогаш не прекина исто како пријатели со бенефиции само без секс. Ми рече дека би бил со мене ако се променам т.е да не дигам галама да биде се изрелаксирано а не да имал дупли пробл на главата.. Уште од самиот почеток одевме јавно но од кога прекина се тогаш се гледавме така, пак ќе кажам без секс на лапање гушкање и толку бидејки јас не сакав повеќе од тоа. Бев во странство на неколку недели еднаш се слушнавме му пишав потоа но не ми враќаше. се вратив му побарав 2цд бидејќи ми беше роденден па дојде и ми ги донесе ме гушкаше 3 минути ме бакна ма уста и ми рече среќен роденден ми рече да бидам по трпелива бидејќи ако не сакал немало сега тој да биде тука. И така вчера дојде по цедињата си ги зема дојде кај мене дома за прв пат, беше мн ноншалантен од неколку ттеми преминавме на нашата па го прашав директно дали ме сака ми рече дека тоа нема да ми го каже оти ако ми го каже да не полетам а и кога му реков дека ме мрази ми рече дека ако е тоа причината тој сега нема да биде овде..го прашав зошто не ми враќе на пораќите ми рече дека само пишувам нешто што него тоа го нервира.. Сум му пишала со цел да го изнервирам а нема вврска знае дека го сакам. И пак истото ми го рече нема да сум со тебе ддодека не видам промена во тебе.. Ми рече се ќемти помогнам што и да треба само да не бидеш досадна.. Не ми беше се исто но ете тоа е станаа и си отиде.. Што мислите вие според вас тоа е љубов или само потреба.. ме сака ли навистина и ако е тоа така зошто не го каже??? Се чувствувам како товар од негова страна бидејќи топло ладно ми игре и незнам што сака
   
 13. Zdravje81

  Zdravje81 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  Ако навистина го сакаш ,и вреди,дај му шанса,чим е често тука за тебе , и тоа без секс ,најверојатно има убави чувства за тебе
   
  На beauty.princess и carangigia им се допаѓа ова.
 14. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски

  Душа безброј шанси му давам и тој упорно истото го вели, затоа ми беше дали тој ме сака или има само страст
   
 15. Zdravje81

  Zdravje81 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  Многу е важно да има страст,дај му шанса,дај си шанса,ако си млада немаш друг партнер,нема што да изгубиш...забавувај се!!
   
 16. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  1.257
  Допаѓања:
  4.309
  Пол:
  Женски
  Не дозволувај некој да манипулира со тебе. Според ситуацијата ми стои дека имаш работа со недораснато детиште кое не знае што сака, па те нашол тебе и сега мисли дека ќе играш како тој ќе свири.
  Никој кој навистина те сака нема да бара од тебе да се менуваш, затоа што нели суштината во љубовта е да сакаш некој онаков каков е навистина.

  Па и тоа што ти рекол не ти кажувам дали те сакам за да не полеташ..Мислам?? :wasntme:
  Како тој би планирал нешто посериозно со тебе ако не сака да ти искаже чувства и нема почит кон тебе? Врз основа на што ќе се гради таа врска?

  Мој совет е да го оставиш и да не си го трошиш времето и нервите залудно. Ако навистина те сака ќе те бара и ќе ти докажува. Без тоа не ти треба. :)
   
  На stetoskop, beauty.princess и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 17. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.866
  Допаѓања:
  14.221
  Пол:
  Женски
  ova e igracka-placka dobro kolku godini imate vie?posebno toj prvo znae sto saka a kamoli sto pravi. nemoj devojce da si gubis dragoceno vreme od tvojata mladost so vakvi neuki i bescelni lugje
   
  На beauty.princess му/ѝ се допаѓа ова.
 18. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски

  Јас 20 тој 21
   
 19. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.866
  Допаѓања:
  14.221
  Пол:
  Женски
  ne e dorasnat za tie godini da znaes.
   
  На stetoskop, Daern и beauty.princess им се допаѓа ова.
 20. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски

  Како и да е до 50 ке дорасне
   
  На stetoskop, marchi-cool и Daern им се допаѓа ова.