1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чувства или потреба?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од donna.17, 29 декември 2009.

  1. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Да ми каже мене дечко ми дека сум здодевна и дека само го нервирам веднаш ќе го отстранам од секаде.
    Па и да додавам дека си игра со мене топло - ладно ќе го отпишам од живите.

    @beauty.princess дали има промени?
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. beauty.princess

    beauty.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2015
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски

    Одма после тој ден бев излезена, па другарите седеа ме виде другарот и му рече еве ја.. Додека поминував низ нив седеше во кафичот завртен со грб онака дискретно се заврте и после некое време истиот другар со другиот поминаа низ ресторантот каде што седнавме ние ме видеа и после 15мин дојде со другар му седнаа во истиот ресторант.. Тој сефна во правец мене да ме гледа па очите му истекнаа, после одреден период бев во вц а нивната маса беше одма до вратата па така што под наочари разменивме директни погледи но го одминав.. Кога станаа седнаа во колата и поминувајќи низ мене низ прозорецот уште да можеше да излезе каков поглед си добив и ете тоа е.. Не ми пиша ни се јави ни лајкува, а сториња си гледаме не испуштаме.. И така незнам што да мислам
     
  3. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Или дај му ултиматум да се промени, на пример од рок две три недели или да ти каже на што си...
    Не си крпа најдена на патот па да си игра со тебе.
    Малку гордост и заби покажи.
     
    На beauty.princess му/ѝ се допаѓа ова.
  4. beauty.princess

    beauty.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2015
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски

    срцка мене сега ме снема си ветив нема да му пишувам затоа што не сакам, си реков никогаш повеке затоа што неможам да молам и пак да му поставам ултиматум ке ми рече пак истото смени се доколку не се смениш нема да бидиме заедно и пак по старо да се вракам искрено да ти кажам немам живци.. додека не му бев никаде пријателка стори не ставаше од никоја ретко од бившата на црно и со другарка му една и тоа беше се за рок од 3 месеци.. сега пак се спријателивме пак си почна по старото со сите да се сликува.. незнам потсвесно мислам оти ке ми се врати но кога ке биде тоа незнам.. се иритире од одминувања но не го гледам многу често ете две недели се немаме видено од тогаш..
     
  5. Fina balerina

    Fina balerina Активен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2017
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Pa ja se cudam kako mozese da imas prvo seksualno iskustvo so covek koj ne ti e definiran za decko...nemoj da me svatis pogresno no koga vekje e prvo seksualno islustvo jas mislam deka treba da e so covek sto mi e siguren i sto go sakam...ne deka toj treba da e do krajot na zivotot so mene no barem da mi e definiran decko.a moze toj go dobil toa sto go sakal i pozdrav
     
    Последна измена од модератор: 4 октомври 2017
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  6. coki35

    coki35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    1.530
    Пол:
    Машки
    како што кажуваш ти тоа нее врска него муванје, а во тој случај ти си искористена и фрлена, грешката е твоја. не требало тоа да го дозволиш да губиш невинпост со мувач, невиност се губи само со вистинска љубов и никано поинаку.