1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле за да го/ја освоите?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Auditore, 4 февруари 2012.

 1. Auditore

  Auditore Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Ај да дискутираме малку за ова. Сакам да знам како размислувате на темава. Сакам да прочитам машки а и женски мислења. Сакам да знам што би направиле доколку девојката/момчето кое го сакате има момче/девојка но тоа не ве демотивира и тера да се откажете? Бидете искрени во одговорите и без коментари од типот „И што сакаш сега од нас, среди си сам“ Темата е да помогне на сите оние кои го имаат ваквиот проблем и кои што се соочуваат со слична ситуација.
   
  На Belieberka666 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Мене искрено фактот ако има девојка и си е среќно заљубен не да ме демотивира, туку автоматски ме става по позиција да си го свртам вниманието кон друг таргет. Да се мешам во врски, не сакам, ‘растури(врска)куќа‘ и не сум.
  Сега, ако има повеќе симпатии, тогаш може да му поставам еден другарски став, колку да сме во контакт почесто, може ќе се преокренат работите некогаш. Ако подолго време ништо не бива, не ни вреди ни тој контакт да се одржува, со сила нема убавина.
   
  На amberr му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MilaKunis

  MilaKunis Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  25
  И јас не би се мешала во врската нивна, но доколку навистина ти се допаѓа или го/ја сакаш би те советувала да се бориш до крај.Упорноста секогаш се исплати. ;)
   
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Не би си трошела енергија на некој што е зафатен, особено па ако нема никаква намера да ја остави. Можеби ќе одржувам другарска врска, па ако во меѓувреме се распадне неговата врска да тргнам во акција.
  Сепак подобро е да се насочи вниманието кон некој слободен.
   
 5. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  586
  Оние кои имаат ваков проблем прво да се стават во ситуација на партнерот на момчето/девојката која/е ви се допаѓа и да се сетите дека постои нешто што се вика карма, или појасно кажано тркалото се врти. Ако оној кој ви се допаѓа сам преземе акција да ја растури таа врска за вас ок, ама вие да правите нешто е ужасно безобразно и под секое ниво на култура пред се. Нема што тука да ве демотивира или мотивира, зафатен/а е, the end.
   
 6. Auditore

  Auditore Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Не вреди да направиш се` за тој/таа што го сакаш? Не вреди да жртвуваш се шtо поседуваш како доблест? Тоа ако тој/таа е зафатена незначи дека треба да се откажеме и притоа причината да биде „под секое ниво на култура“. Зарем не ги разгледуваш настаните од повеќе агли?
   
 7. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  586
  Сакаш??? Љубов може да се јави дури после одредено време поминато заедно со некоја личност, љубов не е ако ти се свиѓаат нејзините очи, коса, глас, ако сте смееле на кафе или што ја знам!!! Ти не си ни заљубен ти само сакаш предизвици драг мој!!! Премногу си далеку од љубов.
   
  На Belieberka666 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  3.389
  За машко не вреди да си губам нерви, особено ако има друга. Имал друга? Браво за него, со среќа нека му е. :)
   
 9. Belieberka666

  Belieberka666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  всушност јас го имам истиот проблем и другарките ме советуваат да не се замарам за него, дека се однесува многу детски итн...али сепак он многу ми значи.... :|
   
 10. Auditore

  Auditore Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Многу си далеку од вистината и заклучоците кои ги донесе врз база на 2 реченици кои ги напишав на форумот за моето мислење за ваквата љувов. Најпрво и најбитно, јас имам интеракција со таа девојка, сме имале убави моменти, сме имале рандеву, се што сме имале ми било убаво и ми предизвикало голема поврзаност кон нејзе. Тоа што ти можеш да се заљубиш во секого е друга работа, но јас сум одлучил дека таа е една меѓу милиони и не би споредувал никакви други моменти со некои случајни девојки со тие што ги минував со нејзе.
   
 11. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  586
  ^^ А таа девојка сега има дечко, така да get over it. Има причина поради која е со него, а не со тебе. Јас имам врска од 3 и нешто години така да да се заљубам во секого очигледно не можам, нити сакам, нити сум имала кога. И мене ми се случило да ме одбијат или од одредена причина да се осеќам повредено, ама да растурам врска на некој кој ако сакал да биде со мене немал да е во врска е глупаво и без потребно! Едноставно е, ако девојката сакала да биде со тебе ќе била. И признај си пред себе да немала сега дечко немаше толку да се трудиш. Секогаш јадењето на комшијата е повкусно од необјаснива причина...
   
 12. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  2.620
  Искрено, јас мислам дека никогаш не би се осудила да се вмешам во нечија врска. Прво нешто што размислувам за тоа е, замисли некоја на мене така да ми се вмеша. :!: Да ми влета од никаде, да се заљуби во мојот дечко и да не го остава на мира? Да ми се случи мене нешто слично, да сум јас третата личност во врската, можеби ќе успеам да им ја расипам врската и да го добијам, но што понатаму? Цело време ќе ме јаде љубомората и помислата дека можеби уште ја сака, можеби уште се гледаат и слично. На тие што се соочуват со ваков проблем, им препорачувам да се тргнат настрана. Никогаш нема да добијат искрена љубов ако се трета личност во една врска. Може само да бидат искористени и слично. Така гледам јас на оваа, можеби не е така. :)
   
 13. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  3.221
  Пол:
  Женски
  Таа што ќе ми смета, ќе ја пукам со пушкомитралез и него го добивам инстантно како три за сто 8)
  Се зезам, мада не е лоша идеја, ќе ја имам предвид :P

  Искрено, не сакам да се мешам во врски, било тоа да е растурена па на конец се држи... Едноставно, верувам во карма и дека после мене ќе ми се случи истото па си стојам настана... :)
  Не сакам ни луѓе кои сакаат да расипат врски и се замараат како да напраат некој лошотилак само да одделат некого...

  Не поштујем растурање на врска ради некој што улетал ко падобранец и за мене крив е тој/таа што се вмешале, мада и тој што се подал да фати неш настрана не е прав..

  Совет давам за без пари.. Не се мешајте, зошто после ќе ви биде тешко кога ќе ви се замешаат вам..
   
 14. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  епa вaкa имa едно дете со месеци што се допишувaме и еднaш се имaме видено и се беше океј муaбет обичен и почнa дa ме гушкa дa ме зaкaчкa излеa сaкaше дa ме смувa aмa јa глупичкa не сaкaв леснa дa испaднaм и не се деси ништо и после тој ден пaк требaше дa се видиме aмa се имaше некои пречки он неможе или јaс ке неможев и добро и после некое време се пишувaвме пaк и е договaрaвме дa се видиме aмa ке ме зaебе немa дa моѓе и некaд не врaкaше и добро и јa не му пишaв еднa неделa и он ми пишa и почнувa пaк дa пишувa прв и се кaј другaр беше и се прaеше нешо a-у пред другaров и еднaш го видов и се рaзминaвме он не ме виде и јa го прaшувaм кaо што се прaвиш ко демек не ме виде и он викa не сум те видел (може ствaрно не ме видел сеa незнaм ) и добро и го прaшaв кaде зa први мaј не ми врaти и јa остaив тaкa нишо не му пишaв и зa први мaј ми гледaa нa кaфе и имaв очи и лицето по формa и кaкви очи и исто кaко неговaтa формa нa лице ми јa опишaa a очите знaчaт декa сaкa некој дa те види или јaс него и следниот ден идев кaј бaбa ми и успaт ми е и неговaтa кукa и јa многу многу не се зaгледувaм нaтaму декa глупо ми е и сaмо сестрa ми се свртелa и у дворот он бил седнaт нa скaли ги гледaл комшиите кaј него што прaвaт и тие пред портaтa беa кaј што поминaвме јa и сестрa ми и сигурно ме видел и сеa после овa мене мн ми се свиѓa и незнaм кaко дa му дaдaм до знaк декa ми се допaѓa и немaм никaков нaчин кaко дa го викнaм дa се видиме пошо се ке ме зaебе и више не го викaм чекaм он дa не викне ... кaко дa го освојaм? бaрем дa се смувaм еднaш со него зa дa имaм убaви спомени бaрем со некој :(
   
 15. DaddyDirectioner

  DaddyDirectioner Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  8
  Se imam najdeno vo vakva situacija. Go zasakav nego a i si zhiveevme. Potoa go zapoznav so moite drugarki a i on mene so drugarite. Ponekogash mi davashe znaci na svigjanje/sakanje. No otkoga go zapoznav so moite drugarki koi ne znaea deka go sakam, toj zasaka edna od niv. I taa nego. Bea vo vrska 3 meseci a jas so teshko srce se vozdrzhuvav i edvaj chekav da se skaraat. Konechno go dochekav i toj den i mi se ispolni zhelbata. Se skaraa. Sega jas bi sakala da se potrudam da bide moj. No kje ostavam da oladi skaruvanjeto. Ako po nekoe vreme se sluchi i nashata vrska, veruvam deka drugarka mi nema da se luti. Kje najde drug. Ama i taa nego zasluzhuva nego. Taa e mnogu podla i zlobna lichnost, a toj pak e najdobroto, najprimernoto i najubavoto dete na svetot. Isto kako mene. Navistina mislam deka si odgovarame i edna drugarka koja znae deka go sakam postojano mi go veli istoto. :inlove:
   
 16. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  епа незнам шо да напрам...то е најтрагичнотоо :@ и како прво незнам дали е зафатен ништоо ама ништо и затоа се наоѓам во беспомошна ситуација ама самата си сум крива никој друг..за жал ;(
  незнам баш и ако побарам совет дали че знајте шо совет да ми дајте..го гледам само низ чаршија се поздравуваме и толку..и мислам дека неможи совет да ми се дај на ова и се нервирам ептен и од кај да знам јас дали и тој ме бендисува за да можам да му се приближам оти што ако не ме бендисуваа џабе че ми е само напразно че се тупам со некој шо не ме сака и не ни ме забележува...ете тоа е мојот проблеммм :@ :@ :@ ...
  немате појма како се нервриам ни самите не сте свесни.. :@ :@ :@ :@ :@
   
 17. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  1.360
  Gentleman..D
  Без нервози,што праиме ако ти уште сега кога не сте ништо се нервираш :lol:
  Сега барем со фацебук ти е олеснето се.Ако му знаеш име презиме,адни го,и пиши му.Кое златно правило вика дека машките МОРА први да го направат првиот чекор?Јас не сум сретнала такво до сега.. :rofl:
  Ќе му пишеш,обичен муабет и ќе видиш како ќе одат после работите.Сигурно ќе те викне на кафе.
  Никогаш нема да дознаеш што он мисли и чувствува,се додека не пробаш :)
   
 18. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.366
  Пол:
  Женски
  Do not worry Gentleman! :)
  А како тоа не се знаете убаво, а на исто место излегувате? Малку интерпол хаха како викаме ние женските распрашај се, направи скен што човек е, со кој се дружи, сигурно ке најдеш барем 1 заеднички другар, кој ке ти помогне понатака. И после може да влезеш во акција. Чим се поздравувате те знае, потруди се следното поздравување несврзан муабет да склопиш со дечкото, да те примети. Некоја шала, нешто ке ти текне сигурно. Ти посакувам happy ending за кратко време да те сфати што сигнали му праќаш.
   
 19. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  се смував конечно ама не со машкото шо го бендисував... го нејчам појче хахахаха...ама ако можност да се мувам и со .него би се мувала ахаххахахах...ионака нејчам сега врски...само онака од забава..ухуху баш интересно било ова мувањево :$ :lol: :rofl: :* :D :)
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sweetgirl77

  sweetgirl77 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  12
  И јас сум во иста ситуација ама кога гледам дека не оди не сакам да се мешам и да му расипувам врски.Неможиш никој да го натераш да те сака со сила.Ама јас сепак уште го сакам и покрај се...Од кога го сакам да не претерам може смени 5-6 а ја уште се надевам на нешто иако знам дека неможе ништо да биде..И ке си чекам вака...може би кога намалку очекуваш тогаш ке се десе нешто убаво само со тоа си се тешам...барем да можевме да бидеме пријатели ама и тоа не сме..........
  Ама ако тој нека биде срекен, кога е тој срекен и јас сум